Вугілля за держкошти — лише в держпідприємства...
Кабінет Міністрів України зобов’язав енергогенеруючі компанії, що купують енергетичне вугілля за державні кошти, купувати його 2010 року лише в держпідприємства «Вугілля України». Відповідне рішення закріплене урядовою постановою №1416 від 29 грудня 2009 року. Уряд також зобов’язав компанії у триденний термін після укладення договорів на закупівлю вугілля посилати копії документів до Міністерства економіки та Головного контрольно-ревізійного управління.
Для тендеру на експертизу проекту з видобування урану не вистачає бажаючих
Державний концерн «Ядерне паливо» не зміг провести тендер на проведення міжнародної експертизи проекту будівництва підприємства на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд у Кіровоградській області, оскільки на участь у конкурсі було подано менше двох заявок. ДК «Ядерне паливо» створений з метою організації на території України окремих елементів ядерно-паливного циклу, таких як виробництво комплектуючих ядерного палива для атомних електростанцій та збірка паливних касет. «Ядерне паливо» планувало провести до кінця 2010 року міжнародну експертизу проекту будівництва підприємства на базі Новокостянтинівського родовища стосовно передбачуваної собівартості урану, оптимальної потужності підприємства, засобів автоматизації та механізації, організації та економічності видобування.
Український банк на умовах субборгу залучив 50 мільйонів дол.
«Піреус Банк МКБ» (Київ) залучив 50 мільйонів дол. на умовах субординованого боргу, повідомляється в прес-релізі банку. «Відповідно до угоди про надання кредиту на умовах субординованого боргу від 16 грудня 2009 року «Піреус Банк МКБ» отримав від материнського банку довгостроковий кредит у розмірі 50 мільйонів дол.», — зазначається в документі. Банк також повідомляє, що 29 грудня 2009 року комісія Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків дала дозвіл на облік залучених засобів у капіталі. Регулятивний капітал «Піреус Банку МКБ» із врахуванням засобів субборгу на 5 січня 2010 року складав 686,44 млн. гривень. Згідно з даними Нацбанку України, до жовтня 2009 року за розміром загальних активів (2,936 млрд. гривень) «Піреус Банк МКБ» посідав 51-ше місце серед 182 банків, що діяли в країні.
Для розробки кар’єру з видобування бентонітової глини уряд надав 15 га
Уряд надав ВАТ «Дашуковські бентоніти» (Дашуковка Черкаської обл.), що входить до складу корпорації «Астрон Україна» (Київ), в оренду строком на п’ять років земельну ділянка площею 15 га із земель запасу сільгосппризначення в Лисянському районі Черкаської області. Це рішення закріплене постановою Кабінету Міністрів (№7) від 6 січня. Згідно з документом, земля надана в оренду для розширення і розробки кар’єру з видобування бентонітової глини. Раніше «Дашуковські бентоніти» заявляли про намір 2009 року збільшити обсяг виробництва та реалізації бентонітових глин на 30% у порівнянні з 2008 роком — до 228 тисяч тонн на загальну суму за оптовими цінами 70 мільйонів гривень (без врахування ПДВ). Компанія також заявляла про плани залучити інвестиції на загальну суму близько 49 мільйонів гривень для розширення та модернізації виробництва до 2012 року.
Канадці встановили факт демпінгового імпорту українського прокату
Канада встановила факт демпінгового імпорту гарячекатаного листа з вуглецевої сталі й високоміцних низьколегованих плит з України. Про це сказано в повідомленні Канадського агентства прикордонної служби. Відповідно до повідомлення, різниця між вартістю товару в Україні й експортною ціною (маржа демпінгу) у Канаду для меткомбінату «Азовсталь», що входить до групи «Метінвест», і для інших підприємств групи становить 15%, а для інших українських експортерів — 21,3%. У зв’язку із цим 2 лютого Канадський міжнародний торговельний трибунал має намір ухвалити рішення щодо наявності або відсутності шкоди, завданої імпортом металопрокату з України канадським виробникам. У липні 2009 року Канада ініціювала розслідування відносно імпорту прокату з України, а 5 жовтня ввела попереднє антидемпінгове мито 20,2% для українських експортерів й 14,7% для «Метінвесту».
Третій агрегат Ташлицької ГАЕС введуть у експлуатацію до 2011?
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко прогнозує введення в експлуатацію третього агрегату Ташлицької гідроакумулюючої електростанції (Миколаївська область) 2010 року. Про це вона сказала в Енергодарі (Запорізька область) на нараді з розвитку ядерно-промислового комплексу України. «Ми ставимо завдання і Ташлицьку ГАЕС добудувати, і запустити 3 агрегат 2010 року, і я думаю, що ми це з вами зробимо», — сказала Тимошенко. Вона підкреслила, що цей крок дасть можливість забезпечити ще більшу надійність енергетичного забезпечення України. «Енергоатом» планував завершити будівництво 3 гідроагрегату Ташлицької ГАЕС у 2009.
Синхронізація інтернет-аукціонів: активних користувачів зведуть на одній платформі
Інтернет-аукціон Auction.ua вирішив об’єднатися з інтернет-аукціоном Aukro.ua на базі єдиної платформи Aukro.ua 2010 року. Про це сказано в повідомленні Aukro.ua. Внаслідок об’єднання Aukro.ua стане найбільшим в Україні сервісом, що надає послуги інтернет-аукціону. «Ідея синхронізації Auction.ua і Aukro.ua давно назрівала внаслідок того, що більшість активних користувачів зареєстровані на обох інтернет-аукціонах. Логічніше надати їм одне стабільне місце, де вони зможуть приділяти більше часу й уваги своїм угодам», — зазначив керівник проекту Auction.ua Ярослав Максимович. Зі слів генерального директора Aukro.ua Юлії Марищук, її компанія зробить усе можливе для забезпечення комфортної роботи користувачам Auction.ua, а саме буде запропоновано механізм перенесення відкликань, що зберігає рейтинг, і програма компенсацій у разі переходу на нову платформу.