Міжнародні рейтингові агентства на репутацію вітчизняних банків уже не впливають
За підсумками III кварталу поточного року, згідно з думкою аналітиків фондового ринку, до групи лідерів рейтингу репутації увійшли такі банки, як УкрСиббанк, Укрсоцбанк, Райффайзен Банк Аваль, Приватбанк і банк Форум. У зоні негативного значення рейтингу репутації — Ощадбанк, Укрпромбанк і банк Надра. Уперше негативне значення рейтингу репутації показали банк Фінанси і Кредит та Укргазбанк. Такі результати зафіксовані інформаційно-консалтинговою компанією ComInform і Комунікаційною групою PRT у ході проведеного дослідження стабільності репутації та комунікативної ефективності найбільших українських банків за підсумками III кварталу 2009 року (RC-Index). Методологія дослідження передбачає оцінку фондовими аналітиками репутації банків і банківського медіаполя в розрізі універсальних чинників репутацій — «банківські продукти, сервіси», «маркетинг, просування сервісів», «бізнес, ліквідність банків», «зовнішні комунікації» та «внутрішні комунікації». Дослідження зафіксувало, що зростання значень рейтингу репутації практично у всіх досліджуваних банків сталося на тлі скорочення їх кількісної представленості у ЗМІ. У той же час, якісна представленість банків у медіа значно зросла як у позитивній, так і негативній області медіаполя. У дослідженні також наголошується, що такі інформаційні приводи, як пониження банкам рейтингів міжнародними рейтинговими агентствами та погіршення фінансових показників, істотно не вплинули на формування думки про фінустанови в даної групи експертів, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
Дністровську ГАЕС обіцяють відкрити до кінця року
Дністровська гідроакумулююча електростанція (ГАЕС), яка зводиться в Чернівецькій області, буде відкрита в грудні 2009 року, повідомила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко в ефірі Львівської обласної телерадіокомпанії в понеділок. «25 років не будувалася найпотужніша ГАЕС в Європі — Дністровська. Ми її добудували в цей кризисний рік, і ми в грудні запускаємо цю акумулюючу станцію. І це є нашою енергетичною незалежністю», — сказала вона. Дністровська ГАЕС 9 жовтня 2009 року запустила перший гідроагрегат у генераторному режимі, що дозволить уже цього року ввести його в дослідно-експериментальну експлуатацію. За інформацією глави правління «Укргідроенерго» Семена Поташника, до кінця 2009 року на Дністровській ГАЕС планується виробити 240 мільйонів кВт/г електроенергії. Він також уточнив, що другий гідроагрегат планується ввести в експлуатацію 2011 року, третій — 2012-го. На початку грудня 2009 року уряд ухвалив рішення перенаправити 100 мільйонів гривень, раніше передбачених у спеціальному фонді державного бюджету на 2009 рік, із будівництва підстанції «Київська» на добудову Дністровської ГАЕС. Її встановлена потужність у турбінному режимі, згідно проекту, має скласти 2268 МВт, у насосному режимі — 2947 МВт. Проект станції передбачає установку семи однотипних гідроагрегатів.
Дві російські компресорні станції обладнають українським устаткуванням за 13 мільйонів дол.
Один із найбільших у Європі виробників устаткування для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості — Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання (НВО) ім. Фрунзе — до кінця 2009 року поставить за замовленням ВАТ «Газпром» (РФ) блоки компресорів для газоперекачуючих агрегатів на суму близько 13 мільйонів дол. для оснащення компресорних станцій «Іванівська» та «Лукоянівська». Як повідомила прес-служба НВО у вівторок, наразі завершене виготовлення цього устаткування в рамках підписаного весною поточного року контракту. КС «Іванівська» та «Лукоянівська», які споруджуються на газопроводі «Починки-Грязовець» (РФ) є компресорними станціями лінійного типу та призначені для транспортування газу. Для оснащення КС «Іванівська» виготовлено шість одиниць такого устаткування, для оснащення КС «Лукоянівська» — п’ять.
У січні в Києві відкриють експериментальний паркінг над лінією метрополітену
Офіційне відкриття підземно-надземного паркінгу на 1 132 машиномісця по проспекту Бажана, 16а в Києві відбудеться в січні 2010 року, повідомили в АТ «Холдингова компанія «Київміськбуд» (Київ), яка виступає замовником будівництва. Експериментальний паркінг розташовується над лінією метрополітену, що діє між станціями «Осокорки» та «Позняки» і складається з підземної (23,85 тисяч м2) і надземної (14,461 тисяч м2) автостоянок на 583 і 549 машиномісця відповідно. Протяжність автостоянки складає 500 м, ширина — 50 м. Будівництво паркінгу по проспекту Бажана в Києві розпочалося в травні 2007 року.
Українське підприємство хоче модернізувати бронетехніку для Єгипту
Держпідприємство «Завод ім. Малишева» (Харків) — відомий у світі український виробник бронетехніки — бере участь у міжнародному тендері на модернізацію бронетехніки для озброєних сил Єгипту. Про це повідомив заступник генерального директора заводу ім. Малишева Микола Бєлов. Він вважає некоректним уточнювати конфіденційні умови та деталі тендеру, зазначивши лише, що йдеться про модернізацію тих, що знаходяться на озброєнні єгипетської армії БТР «Топаз» і танків Т-62. За оцінками ДП «Завод ім. Малишева», країни Африки також розглядаються в числі перспективних ринків збуту нового українського танку «Оплот», як і всі країни, які експлуатували радянську бронетехніку, або зацікавлені в становленні як виробники танків. «У першу чергу це Африка, Південно-східна Азія, Південна Америка, а також Близький Схід», — додав Микола Бєлов.