Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

3 грудня, 2009 - 00:00

Три українські авіакомпанії виключили з європейського «чорного списку»

Європейська комісія (ЄК) виключила три українські авіакомпанії з так званого чорного списку. Як ідеться в повідомленні прес-служби Міністерства транспорту та зв’язку України, це перевізники «Воларе», Українська авіаційно-транспортна компанія (УАТК) і «Мотор Січ». Ще одній авіакомпанії — «Українсько-середземноморські авіалінії» — дозволено літати до Європи, але лише на одному літаку з її парку. Нагадаємо, що з 2006 року з метою посилення безпеки повітряного руху складається так званий чорний список авіаперевізників, які підпадають під заборону на виконання польотів до аеропортів країн — членів ЄС, а також на виконання транзитних польотів через суверенний повітряний простір ЄС. «Щоб отримати заборону польотів до ЄС, буває достатньо зробити одну незначну на перший погляд помилку, яку потім доводиться виправляти декілька років. Скасування цієї заборони для українських авіакомпаній — це дійсно успіх вітчизняної авіації», — цитує прес-служба заступника міністра транспорту та зв’язку, голову Державіаадміністрації Олександра Давидова. У міністерстві констатують, що нині якість нагляду за безпекою польотів в Україні покращилася. Адже авіакомпанії перебувають під постійним пильним контролем та добре володіють питаннями щодо забезпечення вимог із безпеки польотів при проходженні перевірок за програмою інспектування іноземних повітряних суден, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

НБУ повертають рефінансування

Підвищення рівня капіталізації й позитивна динаміка нарощування ресурсної бази дозволила Промінвестбанку 27 листопада достроково повернути 400 мільйонів гривень рефінансування Національном банку. Як написано в прес-релізі фінустанови, загалом НБУ вже повернуто 3,8 мільярда гривень із наданих 2008 року семи мільярдів гривень. Нагадаємо, що завдяки фінансовій підтримці головного акціонера банку — російського Зовнішекономбанку — відбулася додаткова капіталізація Промінвестбанку. У результаті цього він посів четверте місце за розміром капіталу серед найбільших банків України. На 1 листопада 2009 року власний капітал банку становив 6,01 мільярда гривень, активи — 30,97 мільярда гривень, кредитний портфель — 23,7 мільярда гривень, кошти клієнтів — 14,03 мільярда гривень, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».

Росіяни інвестують в український туристичний ринок

Один із провідних учасників російського фінансового ринку — інвестиційна група «Російські фонди» виходить на туристичний ринок України. 19 листопада група здійснила операцію з придбання контрольного пакету (51%) однієї з провідних українських туристичних мереж — «Магазину гарячих путівок» (МГП). «Угода не була вимушеною! За умов економічної кризи багато операцій із поглинання та злиття відбуваються тоді, коли це життєво необхідно. Операція ж із придбання контрольного пакету мережі МГП для української сторони була скоріше не фінансовою. Цей захід направлений на розвиток бізнесу. Тобто це нові ідеї, нові можливості, розширення, оскільки мережа МГП найбільша в СНД», — цитується в прес-релізі член Спостережної ради ТОВ «МГП-Україна» Ярослав Іцковський. За його словами, ініціатива придбання компанії виходила від російської сторони. Щодо завдань і перспектив розвитку мережі голова Спостережної Ради ТОВ «МГП-Україна», і генеральний директор ТОВ «МГП-Росія» Сергій Агафонов зауважив: «...Передусім, це популяризація бренда на всієй території України, потім — розширення мережі, відкриття нових магазинів. До кінця 2010 року ми плануємо збільшити мережу до 100 офісів в Україні і до 500 загалом по мережі...». Весь менеджмент мережі МГП залишився колишнім — це було побажання української сторони при укладенні угоди, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Донецьких фармдистриб’юторів оштрафували на 130 тисяч гривень

За порушення антимонопольного законодавства Донецьке обласне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувало ТОВ «Чорнобиль-Допомога» і ДКП «Фармація» (обидві — Донецьк) на загальну суму 130 тисяч гривень. Як повідомляється в прес-релізі АМКУ, «Чорнобиль-Допомога» оштрафована на 100 тисяч гривень, завищувала ціни на лікарські засоби «протигрипозної» групи, зокрема, на «Афлубін» та «Анаферон». Прес-служба, посилаючись на в.о. голови комітету Олександра Мельниченка, вимагає від компанії знизити ціни на препарати «протигрипозної» групи та виконати ще ряд вимог. У іншому разі АМКУ готовий посилити штрафні санкції до компанії. Як інформує прес-служба комітету, компанія «Фармація» оштрафована на 30 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем. Торговельна надбавка, за інформацією комітету, на деякі препарати у «Фармації» в різні періоди 2008—2009 років коливалася в межах 90—130%, що значно перевищувало торговельну надбавку на інші медпрепарати, які також реалізовувало підприємство, і торговельні надбавки інших суб’єктів цього ринку. «У ході розгляду справи, ДКП «Фармація» визнало порушення та зменшило розмір торговельної надбавки на вказані препарати на 60%», — повідомив комітет. На початку листопада Мельниченко повідомив, що комітет порушив справи щодо 72 учасників фармацевтичного ринку країни за підозрою у завищенні цін на медичні препарати.

Цукровики з газу переходять на вугілля

Великий виробник цукру в Україні — компанія «Цукровий союз «Укррос» (Київ) — має намір інвестувати 60 мільйонів гривень у модернізацію виробництва на своїх семи заводах 2010 року. Про це повідомив голова наглядової ради компанії Сергій Федоренко. Зокрема, компанія планує перевести свої заводи на використання вугілля як енергоносія замість газу. Федоренко також повідомив, що 2010 року компанія має намір залучити від Державного експортно-імпортного банку кредит у розмірі 9—10 мільйонів доларів для купівлі нової техніки.

Газета: 
Рубрика: