Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

19 листопада, 2009 - 00:00

«Сіра» мітка для мобільних телефонів

ДП «Український державний центр радіочастот» надіслав операторам мобільного зв’язку так звані «сірі» списки IMEI-кодів мобільних телефонів, законність ввезення яких на територію України не підтверджена. Як повідомляється на сайті підприємства, відповідно до поточних ліцензійних умов, оператори зобов’язані надіслати абонентам, які використовують «сірі» телефони, попередження і протягом трьох місяців із дати першої реєстрації сумнівних телефонів у своїй мережі відключити їх від послуг. УДЦР підкреслює, що Національна комісія регулювання зв’язку не приймала жодних рішень, що переносять терміни відключення терміналів, які ввійшли до списків. В Україні з 27 березня набрав чинності новий порядок увезення та реалізації радіоелектронних приладів. У рамках нових правил передбачається створення єдиного реєстру легально ввезених телефонів. При цьому імпортери техніки протягом десяти днів після ввезення партії телефонів зобов’язані будуть надавати ДП «Український державний центр радіочастот» інформацію про їхні IMEI-коди, а також митні документи, після чого отримають дозвіл на реалізацію. До того ж, із 1 липня фактично заборонена реалізація телефонів, увезених до країни без реєстрації IMEI.

У контрольного пакета акцій — нові господарі

Структури, пов’язані зі співвласником ПриватБанку (Дніпропетровськ) Ігорем Коломойським, викупили в Арона Майберга частку в ЗАТ «Авіакомпанія «АероСвіт» і сконцентрували контрольний пакет акцій, повідомив журналістам виконуючий обов’язки глави Фонду державного майна (ФДМ) Дмитро Парфененко в середу. За його словами, Майберг, позбувшись свого пакету в компанії, наразі усунений із посади голови її спостережної ради (СР). Парфененко зазначив, що Фонд держмайна не брав участі в минулих засіданнях ради. «Спостережну раду було скликано неналежним чином, але недержавні акціонери домовилися, і слава Богу», — сказав він. Парфененко заявив, що з метою врегулювання всього юридичного нюансу 19 листопада буде скликано ще одне засідання СР авіакомпанії.

До України невдовзі може прийти нова міжнародна готельна мережа

Девелоперська компанія «Макрокап Девелопмент Україна» (МКДУ, Харків) підписала з представниками одного з міжнародних готельних операторів попередню угоду про розвиток проектів будівництва готелів у двох містах України, повідомляється у прес-релізі компанії. Угоди було досягнуто під час 5-ї щорічної конференції щодо інвестицій у готельний бізнес Росії та СНД (RHIC, Russian Hotel Investment Conferene), що проходила 25 — 27 жовтня в Санкт-Петербурзі (РФ). Назва міжнародного готельного оператора поки що не розголошується, проте у повідомленні зазначено, що на конференції були присутні представники таких готельних операторів, як Hayat, Hilton, Radisson, Mariot, Sofitel, Residor Hotel Group тощо. «Незважаючи на кризу, яка боляче вдарила по країнах СНД, зараз ми бачимо поновлення інтересу до готельного бізнесу в Україні, і конференція RHIC це підтвердила. На жаль, мушу констатувати, що основним чинником, який стримує інвестиції, є політична нестабільність, нездатність держави створити умови, безпечні для інвестування», — прокоментував досягнуту попередню угоду директор МКДУ Дмитро Кутовой, слова якого наведені у прес-релізі.

Термінальне «новосілля»

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» розраховує перенести свої рейси до нового терміналу «F» державного міжнародного аеропорту «Бориспіль», який планується здати в експлуатацію навесні 2010 року. «В МАУ існує попередня домовленість з аеропортом «Бориспіль» про те, що з запуском нового терміналу «F» авіакомпанія перенесе всі свої міжнародні рейси з терміналу «В» до терміналу «F», — повідомила прес-секретар МАУ Євгенія Сацька. За її словами, для опрацювання всіх практичних аспектів створено спільну робочу групу з представників авіакомпанії й аеропорту. «Влітку 2010 року авіакомпанія МАУ планує експлуатувати 18 пасажирських літаків Boeing 737 і виконувати понад 300 рейсів на тиждень. Термінал «F», хоч і розглядається як тимчасовий, надає пасажирам набагато більше зручностей, комфорту й простору, ніж існуючий переобтяжений термінал «В», — додала Сацька.

Суд зупинив конкурс на отримання 3G-ліцензії

ТОВ «Астеліт» (ТМ life:), Київ) звернулося до суду з позовом відносно легітимності конкурсу на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом під надання послуг мобільного зв’язку третього покоління. «Ми вважаємо, що конкурс, підготовка до якого зараз триває, непрозорий. Ми не впевнені в тому, чи будуть звільнені військовими частоти, виставлені на конкурс», — таку думку висловив головний виконавчий директор компанії Тансу Єен на прес-конференції в Києві у вівторок. Як повідомив директор «Астеліта» з роботи з регуляторними органами Олег Пономарчук, у якості забезпечувального заходу суд зупинив проведення конкурсу до 14 грудня. Член Національної комісії регулювання зв’язку (НКРЗ) Володимир Олійник підтвердив факт отримання визначення суду стосовно позову. «Так, фактично конкурс зупинено», — повідомив він. При цьому НКРЗ у вівторок, 17 листопада, повідомила про досягнення домовленості з Міністерством оборони України, яке, виконуючи розпорядження Кабінету Міністрів про проведення конверсії 3G-діапазону, зобов’язалося звільнити смуги частот 1925—1935, 2115—2125, 2010—2015 МГц від своїх радіоелектронних приладів до 20 листопада. «Якщо ми побачимо документи, які підтверджують те, що частоти вільні, гарантії того, що зможемо на них працювати, ми відкличемо позов», — прокоментував цю інформацію Єен.

Газета: 
Рубрика: