Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

12 листопада, 2009 - 00:00

Митниця дає добро підприємствам у «білому» та «зеленому» списках

Державна митна служба України включила 20 підприємств до «білого» списку суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), що передбачає спрощений режим проходження митних процедур. Це закріплено листом Держмитниці від 2 листопада 2009 року. До «зеленого» списку митниця внесла чотири підприємства. Оператори, які війшли до «білого» списку звільняються від митного контролю у пункті пропуску через держкордон. При цьому здійснюється їхній вибірковий огляд у пункті призначення у випадку, якщо оператор є безпосереднім відправником або одержувачем товарів і транспортних засобів. Оператори, що війшли до «зеленого» списку, проходитимуть вибірковий митний огляд у пункті пропуску на держкордоні, огляд у пункті призначення у випадку, якщо оператор є безпосереднім відправником або одержувачем товарів і транспортних засобів.

Сумське обладнання для білоруських підземних газосховищ

Один із провідних світових виробників обладнання для газової, нафтової та хімічної промисловості — Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання ім. Фрунзе — поставило до Білорусі обладнання для підземних сховищ газу. Як повідомила прес-служба підприємства, згідно з контрактами, укладеними у серпні 2008 року, виготовлені установки рідкої осушки газу для оснащення білоруських ПСГ «Мозирське» та «Прибузьке». Обладнання, загальна вартість якого складає близько 8 мільйонів євро, відвантажене замовнику у жовтні 2009 року. Підприємство зазначає, що установки рідкої осушки газу є традиційною продукцією НВО ім. Фрунзе, й експлуатуються в Україні, Росії, Туркменістані та інших країнах. 2008 року НВО ім. Фрунзе виготовляло аналогічне обладнання для оснащення ПСГ «Полторацьке» у Казахстані. «Ми маємо намір розширювати ринки збуту продукції, у тому числі, й у республіці Білорусь», — цитується у прес-релізі генеральний директор НВО ім. Фрунзе Ігор Іванов. За його словами, протягом кількох останніх років до Білорусі постачалися переважно запасні частини для модернізації компресорних станцій, більшість з яких укомплектовано обладнанням НВО ім. Фрунзе. У цей час існує необхідність реконструкції білоруської газотранспортної системи, допомогти в якій можуть сумські машинобудівники.

«Бориспіль» отримав черговий транш від Японського банку

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» отримало черговий транш у рамках кредиту, наданого Японським банком міжнародного співробітництва. Згідно з офіційним повідомленням аеропорту в системі розкриття інформації ДКЦПФР, сума траншу становила 10,731 мільйона гривень. Нагадаємо, що уряд України та JBIC 2005 року підписали кредитну угоду про надання кредиту у розмірі близько 180 мільйонів доларів для реалізації проекту реконструкції «Борисполя» терміном на 30 років із 10-річним пільговим періодом. Проект передбачає будівництво нового терміналу пропускною спроможністю тисячі пасажирів на годину, будівель, 3—5-поверхової парковки, ремонт доріг між злітною смугою та терміналами.

Кредит для розрахунку за вугілля

Кабінет Міністрів України уповноважив державне підприємство «Енергоринок» залучити в Ощадбанку кредит у розмірі 625 мільйонів гривень для проведення енергогенеруючими компаніями, контрольні пакети акцій яких належать НАК «Енергетична компанія України», розрахунків за поставлене вугілля. Таке рішення закріплене урядовою постановою №1177 від 7 жовтня 2009 року. «Енергоринок» може залучити кредит в Ощадбанку на основі тендера з одним учасником без узгодження з міністерством економіки. Як уточнила прес-секретар «Енергокомпанії України» Олена Гаркуша, кредит буде залучено для перекредитування, залученого держпідприємством наприкінці 2008 року. Гаркуша нагадала, що тоді кошти притягувалися для забезпечення оплати вугілля, поставки якого збільшилися для держкомпаній на тлі економічної кризи та зниженого попиту на вугілля з боку металургійних підприємств. Нагадаємо, що наприкінці 2008 року ДП «Енергоринок» уже залучав в Ощадбанку 625 мільйонів гривень на аналогічні цілі.

Запущено найбільший в Європі оборотний гідроагрегат українського виробництва

Дністровська гідроакумулююча електростанція днями запустила перший гідроагрегат у генераторному режимі, повідомила прес-служба Чернівецької обласної державної адміністрації. За словами заступника директора філії дирекції будівництва Дністровської ГАЕС Василя Дайнека, на якого посилається прес-служба, запуск гідроагрегату в генераторному режимі дозволить вже цього року ввести його в дослідно-експериментальну експлуатацію. «У ході випробування були здійснені всі необхідні вимірювання, агрегат працював нормально. Можна вважати, що перший найбільший в Європі оборотний гідроагрегат українського виробництва готовий для пред’явлення Держкомісії з приймання до експлуатації», — говориться в повідомленні прес-служби. За словами голови правління «Укргідроенерго» Семена Поташника, до кінця поточного року на Дністровській ГАЕС планується виробити 240 мільйонів кВт-г електроенергії. Він також уточнив, що другий гідроагрегат планується ввести в експлуатацію 2011 року, третій — 2012-го.

Газета: 
Рубрика: