У Керчі готові будувати новий український корвет
ВАТ «Суднобудівний завод «Затока» (Керч, АРК) зацікавлене в отриманні замовлення на будівництво на своїх потужностях нового українського корвета й готове брати участь у тендері з відбору серійного виробника військового корабля. Про це повідомили в прес-службі компанії, посилаючись на генерального директора заводу Олександра Івльова. На його думку, підприємство «володіє всім необхідним для того, щоб будувати нові кораблі для ВМС України». «Завод має колосальний досвід військового суднобудування, отриманий не лише в роки Радянського Союзу, але і в період існування сучасної України: флагман ВМС України сторожовий фрегат «Гетьман Сагайдачний» був побудований на нашій верфі», — наголосив генеральний директор. Закладка головного корабля зав’язана на своєчасному фінансуванні проекту та виборі виробничих потужностей під проект, але через відсутність фінансування перенесена з 2009-го на 2010 рік. Разом із тим, Міністерство оборони заявило про намір проведення конкурсу серед українських суднобудівних підприємств на визначення серійного виробника корабля. За попередніми оцінками військового відомства, на первинному етапі буде побудовано не менше чотирьох кораблів. Передача головного корабля намічена на 2012 рік. Загалом, до 2025 року планується побудувати 10 кораблів.
Більш ніж 70 учасників фармринку підозрюються у завищенні цін
Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справи щодо 72 учасників фармацевтичного ринку країни за підозрою у завищенні цін на медичні препарати. Станом на 9 листопада порушено 72 справи, повідомив у ході Українського фармацевтичного форуму, організованого Інститутом Адама Сміта, в.о. голови АМКУ Олександр Мельниченко в Києві у вівторок. При цьому він сказав, що справи порушено щодо учасників фармринку у 26 регіонах країни. Мельниченко додав, що справи також порушено і щодо управлінь охорони здоров’я у Хмельницькій, Івано-Франківській, Рівненській, Львівській і Полтавській областях. Як пояснив в.о. голови АМКУ, справи порушено через непроведення зазначеними структурами необхідних заходів щодо підготовки до вірогідного підвищення цін на медпрепарати.
На Дніпрі збираються побудувати новий зерновий термінал
Великий оператор зернового ринку — ТОВ СП «Нібулон» (Миколаїв) — збирається до травня 2010 року побудувати зерновий термінал на р. Дніпро в Кременчуці (Полтавська обл.). Про це повідомила прес-служба Полтавської облдержадміністрації у вівторок. За її даними, рішення про оформлення дозвільних документів на реалізацію інвестиційного проекту орієнтовною вартістю 15 мільйонів дол. ухвалене в ході наради в Кременчуці за участю представників міських і обласних служб. «Це (плани з будівництва зернового термінала. — Ред.) є частиною загальної інвестиційної програми підприємства вартістю 150 мільйонів дол. із розвитку інфраструктури Дніпра як транспортної артерії. З будівництвом зернового термінала в Кременчуці Полтавська область повинна отримати чергові інвестиційні надходження та прямий вихід через дніпровську транспортну артерію до зарубіжних ринків збуту зерна», — зазначає прес-служба ОДА.
ЄБРР почав фінансування складського проекту в Броварах
Terminal Brovary LLC, 100% «донька» девелоперської компанії Aisi Realty Public Limited (Кіпр), отримала перші кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), виділеного на завершення проекту логістичного комплексу «Термінал Бровари» класу «А» у Броварах (Київська обл.). Як говориться у біржовому повідомленні компанії, загалом до кінця року Aisi чекає надходження 16 мільйонів дол. із загального обсягу кредиту у 34,4 мільйона дол. Передбачається, що ці кошти дозволять приступити до фінальної стадії будівництва, щоб на початку 2010 року почати надавати складські площі компанії «Українські Вантажні Кур’єри» («УВК», Київ) відповідно до укладеної у першому кварталі цього року 10-річної угоди на оренду всього комплексу.
Легалізація ПЗ у наукових закладах — в обмін на перепідготовку викладачів...
Adobe Systems та Міністерство освіти й науки України підписали Меморандум про взаєморозуміння, у рамках якого визначили пріоритетні напрямки подальшої взаємодії. Як ідеться в прес-релізі Представництва Adobe Systems в Україні, Міністерство забезпечить здійснення необхідних заходів щодо використання ліцензійних комп’ютерних програм Adobe у закладах освіти й науки, а корпорація сприятиме перепідготовці викладачів та створенню спеціалізованих курсів і предметів, спрямованих на вивчення програмних продуктів. Міністерство залучатиме Adobe до організації та проведення учнівських і студентських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій, а також інших заходів з реалізації потенціалу обдарованої молоді. Сторони домовились співпрацювати в напрямку подальшої локалізації комп’ютерних програм з метою їх широкого використання в Україні. Для забезпечення виконання Меморандуму буде створена робоча група, яка збиратиметься не рідше ніж два рази на рік для обговорення поточних питань. Термін дії Меморандуму — п’ять років із автоматичною його пролонгацією, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».