У Дніпропетровську перероблятимуть акумуляторні батарейки
Міжнародна науково-промислова корпорація «Веста» (Дніпропетровськ) має намір наприкінці 2010 року ввести в експлуатацію завод із переробки свинцево-цинкових акумуляторних батарей, інвестиції в який складуть близько 35 мільйонів євро. Як повідомив президент корпорації Віктор Дзензерський, потужності нового підприємства дозволять переробляти 40 тисяч тонн батарей на рік із виробництвом 22-х тисяч тон свинцю. Раніше в корпорації зазначали, що реалізація проекту з рекуперації свинцю дозволить на 30 — 50% скоротити вартість закупки свинцю, який у собівартості акумуляторів, що виготовляються, становить 75%. Крім того, це знизить ризики, пов’язані зі зміною цін на свинець.
Російські асфальтоукладачі оцінили українські технології
Кременчуцький завод дорожніх машин поставив на адресу російської компанії «Дортранссервіс» асфальтозмішувальну установку продуктивністю 110 тонн на годину, що працює на природному газі. Згідно з повідомленням прес-служби «Кредмашу», рішення замовника щодо придбання такої установки продиктовано насамперед тим, що 1,5 року тому «Дортранссервіс» придбав у «Кредмашу» установку продуктивністю 56 тонн на годину, яка працює в аулі Панежукай. «Висока якість дорожньо-будівельної техніки спонукала знову віддати перевагу продукції «Кредмашу», — цитує прес-служба директора «Дортранссервіса» Аскера Хабаху. Вартість установки на підприємстві не розголошують.
Харківські фармацевти мають намір розпочати випуск аналогу «Таміфлю»
Фармацевтична компанія «Здоров’я» (Харків) має намір розпочати випуск аналога препарату «Таміфлю» у листопаді. Про це заявив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Сергій Стороженко в ефірі телекомпанії «5 канал» 3 листопада. «Харківська фармацевтична компанія «Здоров’я» ще в травні одержала відповідне реєстраційне посвідчення, пройшла всі тендерні процедури і закінчила переговори з однією закордонною кампанією на поставки сировини для виробництва саме цього препарату під загальною назвою «Таміфлю», — сказав він. Зі слів Стороженка, 6 листопада очікується прибуття партії сировини, і після цього «Здоров’я» розпочне випуск препарату. Він зазначив, що, за прогнозами компанії, ціна вітчизняного препарату буде в два рази нижчою, ніж імпортного.
Виставлені не продаж 89,5% акцій Білоцерківського заводу гумово-технічних виробів
Фонд державного майна виставив на продаж 89,5% акцій Білоцерківського заводу гумово-технічних виробів (Київська область). Про це сказано в повідомленні ФДМУ. Зокрема ФДМУ виставив на продаж 64 126 587 штук акцій номіналом 0,25 гривні кожна за стартовою ціною 48,83 мільйона гривень. Підприємство розміщене на земельній ділянці 0,586 га. За умовами продажу, майбутній власник зобов’язаний зберегти вид економічної діяльності підприємства та погасити кредиторську заборгованість у розмірі 1,205 мільйона гривень. ФДМУ почав підготовку до продажу 89,51% акцій Білоцерківського заводу ГТВ у лютому.
На Полтавщині через сім років відновили виробництво оксолінової мазі
Великий виробник фармацевтичних препаратів компанія «Лубнифарм» (Полтавська область) у вівторок відновив виробництво оксолінової мазі. Про це журналістам повідомив голова Полтавської облради Олександр Удовиченко. З його слів, до кінця цього тижня (8 листопада) на підприємстві буде виготовлено першу партію в кількості 60 тисяч тюбиків мазі — для потреб регіону. Раніше для поновлення випуску мазі в «Лубнифарм» був відсутній основний компонент для її виробництва — оксолін (підприємство не випускало мазь сім років). «Сьогодні ми працюємо над тим, щоб сировина для виробництва регулярно надходила з Харківського «Хімприладу», — зазначив Удовиченко. Він запевнив, що за першою будуть зроблені й наступні партії оксолінової мазі — ефективного профілактичного засобу в боротьбі з вірусною інфекцією. На думку Удовиченка, потрібна також підтримка на державному рівні, щоб випуск мазі налагодили й інші фармацевтичні компанії.
Переможцями аукціону з будівництва термінала аеропорту «Львів» стали американці
Міністерство транспорту і зв’язку визначило компанію IMTC-MEI (США) переможцем аукціону із залучення інвестора для будівництва термінала міжнародного аеропорту «Львів». Про це на засіданні аукціонної комісії повідомив заступник міністра транспорту і зв’язку, голова Державної авіаційної адміністрації Олександр Давидов. «Переможцем аукціону стала американська компанія, що займається реалізацією проектів. Вона запропонувала ціну 4,9 мільйона гривень»,— сказав він. Початкова плата за право укладення інвестиційного договору з будівництва термінала становила 1 мільйон гривень. Зі слів Давидова, компанія повинна буде інвестувати понад 1 мільярд гривень у будівництво термінала, паркінга та інших об’єктів. Також він зазначив, що компанія має забезпечити прийом пасажирів під час проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. «Якщо ці зобов’язання буде виконано, то аеропорт буде передано компанії на 30 років. Через 30 років усе майно й структуру буде передано державі, якщо держава не вирішить продовжити договір», — сказав Давидов. Кінцевим строком будівництва термінала є серпень 2012 року.