Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

31 жовтня, 2009 - 00:00

ЄБРР входить до акціонерного капіталу українського виробника труб

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав провідному українському виробнику безшовних неіржавіючих труб — ЗАТ «Сентравіс Продакшн Юкрейн» — фінансовий пакет у розмірі 58 мільйонів євро. Фінансовий пакет включає інвестиції в акціонерний капітал на суму до 10 мільйонів євро і кредит на суму 48 мільйонів євро. До 33 мільйонів євро кредиту будуть синдиковані Erste Bank та HVB-Unicredit Group. «Сентравіс» отримав дуже істотний фінансовий пакет від ЄБРР, — цитується генеральний директор міжнародного холдингу «Сентравіс» Юрій Атанасов у спільному прес-релізі «Сентравіс» та ЄБРР. — Щоб досягнути цього результату, нами була пророблена велика робота. Цього року «Сентравіс» завершує комплексну програму технічної модернізації виробництва із загальними інвестиціями понад 120 мільйонів дол.». Як уточнюється у повідомленні, мета проекту — реструктуризація балансу та поліпшення позицій компанії відносно акціонерного капіталу. У компанії також сподіваються, що участь ЄБРР в акціонерному капіталі допоможе підприємству привести свою діяльність у повну відповідність до міжнародних екологічних та соціальних стандартів, а також стандартів корпоративного управління, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.

Кіпріотська компанія отримає контроль над Сумським НПО ім. Фрунзе

Антимонопольний комітет України дозволив кіпріотській Energy Standard Fund Ltd., холдинговій компанії групи «Енергетичний стандарт», отримати через Energy Standard Industries Limited (також Кіпр) контроль над ВАТ «Сумське машинобудівне НПО ім. Фрунзе». Це підприємство є одним із найбільших у Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій різного призначення, а також обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості. У числі найбільших замовників якого російське ВАТ «Газпром», «Сугрутнафтагаз», а також «Туркменнафта» і «Туркменгаз». Раніше АМКУ дозволив Energy Standard Fund придбати контроль у низці компаній, що входять до групи «Енергетичний стандарт», підконтрольної бізнесмену Костянтину Григоришину. Тоді в прес-службі групи «Енергетичний стандарт» повідомили, що санкціоновані АМКУ угоди є технічними і викликані планами групи консолідувати ряд активів.

ФГ «Страхові традиції» припиняє діяльність

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) України у відповідь на численні звернення громадян стосовно діяльності ЗАТ «Фінансова група «Страхові традиції» (Київ) повідомляє про припинення діяльності цієї компанії. Згідно з повідомленням на веб-сайті Держфінпослуг, загальні збори акціонерів ФГ «Страхові традиції» 3 вересня 2009 року ухвалило рішення про припинення діяльності страхувальника з подальшою його ліквідацією. За даними Держфінпослуг, 22 вересня, згідно з повідомленням державного реєстратора Подільської райдержадміністрації Києва, до Єдиного державного реєстру внесений запис про припинення діяльності ЗАТ «Фінансова група «Страхові традиції». Термін прийому вимог кредиторів — не менше двох місяців від дня опублікування оголошення про ліквідацію.

Україна підписала договір про участь у Програмі урядової безпеки Microsoft

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України підписала договір про участь у Програмі урядової безпеки Microsoft, яка забезпечує доступ до кодів Windows, Windows Server та іншого програмного забезпечення корпорації. Як повідомляється в прес-релізі «Майкрософт Україна», дана програма надає державним органам доступ до інформації, яка допомагає оцінити ступінь безпеки продуктів Microsoft. А можливість ознайомитися з архітектурою Windows дозволяє компетентним урядовим структурам держав-учасниць програми створювати ІТ-інфраструктуру з високим рівнем захисту. Участь у програмі надає такі переваги, як моментальний доступ до коду всіх останніх версій Windows, Windows Server та Windows Embedded CE (згодом дію угоди буде поширено і на Microsoft Office); розкриття технічної інформації для фахового розуміння архітектури Windows; розширені можливості для проведення аудитів інформаційної безпеки та конфіденційності даних; спілкування та співпраця з фахівцями Microsoft з інформаційної безпеки; можливість відвідувати центр розробки програмного забезпечення Microsoft у Редмонді (США) тощо. «Виконання цієї угоди суттєво розвине можливості українських урядовців щодо використання сучасних інформаційних технологій від Microsoft з гарантовано високим рівнем надійності та захисту, а також сприятиме розбудові сучасної функціональної системи електронного урядування», — цитується в прес-релізі директор департаменту стратегічних технологій «Майкрософт Україна» Олександр Орєхов. «Із підписанням цієї програми Україна отримує нові, значно ширші можливості підвищення рівня безпеки інформаційних систем органів державної влади, а відтак і покращання ефективності її функціонування», — у свою чергу вважає директор Фізико-технічного інституту НТУУ «Київський політехнічний інститут», професор Олексій Новіков. Термін дії програми становить 3 роки з можливістю продовження, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: