Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

1 березня, 2012 - 00:00

Німецька компанія планує розширити присутність на Тернопільщині

Про це йшлося під час зустрічі представників Тернопільської обласної влади і керівництва підприємства. Директор ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» Екхарт Бістрам акцентував на перспективах розширення потужностей впродовж півроку. У зв’язку з цим планують 800 нових робочих місць. 2011-го їх створили понад 540 і нині на підприємстві майже 3000 працівників. Обговорювалися також питання збільшення статутного капіталу ТОВ «СЕ Борднетце-Україна», а це — додаткові прямі німецькі інвестиції в економіку Тернопільщини. Нагадаємо, ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» — підприємство зі стовідсотковим німецьким капіталом в с. Байківці Тернопільського району, яке входить до концерну «Sumitomo Electric Bordnetze GmbH». Завод спеціалізується на виробництві провідниково-кабельних мереж для автомобілів марки Volkswagen. На сьогодні ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» — провідний експортер Тернопільської області, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Колесніков підписав наказ про введення режиму «відкритого неба»

Віце-прем’єр міністр — міністр інфраструктури України Борис Колесніков підписав наказ «Про нерегулярні польоти в межах і за межі України на період проведення Євро-2012», що передбачає введення режиму «відкритого неба» на час Євро-2012. Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, авіаперевізники з усього світу зможуть приєднатися до перевезення пасажирів на матчі Євро-2012, які відбудуться в Україні. «З 15 травня по 15 липня 2012 року повітряний простір нашої країни відкритий для всіх іноземних експлуатантів без обмежень», — наголошується в прес-релізі. Так, протягом двох місяців іноземним авіакомпаніям дозволено буде здійснювати нерегулярні рейси в Україну, за її межі та в межах країни, здійснюючи перевезення футбольних команд, уболівальників, представників національних футбольних асоціацій, УЄФА та ЗМІ без обмежень і без права на продаж повітряних перевезень на території України.

Олександр КЛИМЕНКО: ДПС двічі на рік виводитиме індекс інвестиційної активності

Державна податкова служба (ДПС) України двічі на рік виводитиме індекс інвестиційної активності шляхом порівняння бізнесу країни з європейським та американським, повідомила прес-служба відомства, посилаючись на його керівника Олександра Клименка. «Кожні півроку проводитиметься аналіз українських та іноземних підприємств усіх форм власності, визначатиметься їхня специфіка, тенденції розвитку. Такий аналіз дозволить виявити регіональні особливості інвестиційного клімату. Ми отримаємо повноцінну економічну карту України», — сказав він на зустрічі з президентом Європейської бізнес асоціації Томашем Фіалою. «Ми вже неодноразово говорили про те, що формуємо податкову політику в європейському тренді. Це стосується і наших зусиль як регулятора інвестиційного клімату в Україні. Залучаючи провідних фахівців-соціологів, податкова хоче мати адекватні дані про поточну ситуацію і про вплив глобальних тенденцій на нашу економіку», — зауважив Клименко. За його словами, анкетування бізнесу здійснюватиме відомий соціологічний центр, який розробляє методологію оцінки якості інвестклімату в країні.

Микола ПРИСЯЖНЮК: Україна апелюватиме до СОТ у зв’язку з обмеженням експорту сиру в РФ

Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк називає складною ситуацію з обмеженням Росією постачань українських сирів і заявляє про намір України апелювати до норм Світової організації торгівлі (СОТ). «Ситуація з сирами складна, я здивований. Ми збираємо молокопереробні підприємства і прийматимемо якесь рішення», — сказав він. «Ми апелюватимемо до СОТ. Єдине, що Росія ще не є повноцінним членом СОТ, вона з липня місяця тільки стане повноцінним членом, і зрозуміло, що у неї теж будуть зобов’язання», — додав Присяжнюк.

У Iвано-Франківську побудують гіпсокартонний завод

Івано-Франківська міська рада вирішила надати інвестиційний майданчик близько 15 га на території Хриплинського промислового вузла для будівництва заводу з виробництва гіпсокартону міжнародної групи компаній Saint-Gobain. Депутати дозволили комунальному підприємству «Полігон» до 1 квітня 2012 року викупити у ЗАТ «Прикарпатжилбуд» п’ять приміщень і залізничну колію для формування цілісного інвестиційного майданчика в районі Хриплинського промвузла. Міськрада також доручила фінансовому управлінню виділити кошти, аби КП «Полігон» придбало це майно у ЗАТ «Прикарпатжилбуд», а Фонду комунального майна до 10 квітня 2012 року — розробити умови проведення некомерційного конкурсу з продажу цілісного інвестиційного майданчика потенційним інвесторам. Як повідомив на сесії Івано-Франківської міськради під час презентації інвестиційного проекту директор з розвитку ТОВ «Сен-Гобен будівельна продукція Україна» Сергій Сердюк, загальна сума інвестицій компанії в будівництво заводу потужністю 30 млн кв м гіпсокартону на рік становитиме EUR50 млн. Він уточнив, що якщо цього року буде виділено земельну ділянку, то завод можна запустити вже 2015 року.

Газета: 
Рубрика: