Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

8 жовтня, 2009 - 00:00

Adobe в Україні посилює боротьбу з піратством

Представництво Adobe Systems в Україні інформує про посилення заходів щодо захисту авторських прав на свої програмні продукти та оголошує про призначення юридичним представником компанії Павла Миколюка — юриста в сфері інтелектуальної власності. «Ми прийшли на ринок рік тому й практично робимо тільки перші кроки. Тобто будуємо інфраструктуру бізнесу. І з урахуванням того, що рівень піратства в країні по наших продуктах перевищує 95%, нас не може не непокоїти боротьба з піратством. Саме тому ми посилюємо свої юридичні складові... Адже бізнес треба захищати», — сказав глава Представництва Adobe Systems в Україні Данило Ключников, коментуючи призначення юридичного представника. У свою чергу, Павло Миколюк заявив, що своїми пріоритетними завданнями на новій посаді бачить: підвищення інформованості учасників ринку про ризики використання неліцензійного програмного забезпечення, формування поваги до інституту авторського права, організацію навчання персоналу правоохоронних органів і експертних установ, а також активізацію представницької роботи в судах і узагальнення процесуальної практики. Зокрема, в навчальних програмах Adobe Systems в Україні вже взяли участь більше 150 співробітників правоохоронних органів, а більше 600 співробітників мають спеціальну допоміжну брошуру про практику виявлення порушень у сфері інтелектуальної власності, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Рибні магазини віддають перевагу регіонам

Великий учасник українського рибного ринку — ТОВ СП «Українська східна рибна компанія» (УСРК, Куп’янськ Харківської обл.) — створює мережу власних спеціалізованих рибних магазинів, повідомив голова правління і співвласник компанії Олег Лущик. «Через два місяці ми відкриваємо перший магазин в Харкові, а на 2010 рік плануємо відкриття ще п’яти магазинів у інших містах країни», — сказав він. Лущик уточнив, що мова йде про Донецьк, Дніпропетровськ, Львів, Запоріжжя і Одесу. Відсутність в цьому переліку Києва він пояснив тим, що столичний ринок вже має магазини таких форматів, тому вихід на нього сьогодні недоцільний. Глава УСРК додав, що до рішення про відкриття власних магазинів компанію підштовхнули в тому числі проблеми, що загострилися в ході кризи, в роботі з роздрібними мережами, зокрема, щодо забезпечення якості та своєчасних розрахунків. Криза, на думку Лущика, призвела до переорієнтації споживача на більш дешеві види риби: від скумбрії, сайди і хека до кільки, мойви і путассу. «Ми практично повернулися в 1998 рік», — додав він.

Укрпромбанк ліквідують

Депозити вкладників і активи Укрпромбанка буде передано до Родовід Банку (обидва — Київ) з подальшою ліквідацією Укрпромбанка, повідомила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. «По Укрпромбанку: депозити і активи буде переведено до Родовід Банку... Сьогодні (на засіданні уряду. — Ред.) ми приймаємо це рішення і надалі розпочинаємо безпосереднє переведення рахунків», — сказала прем’єр журналістам в середу. Безумовно, цей банк (Укрпромбанк. — Ред.) буде ліквідований, додала вона. Повернення депозитів вкладникам Укрпромбанка Кабінет Міністрів розраховує розпочати через місяць. «Передача документації відбуватиметься приблизно місяць, після цього ми почнемо повертати депозити», — повідомила Юлія Тимошенко на засіданні уряду в середу. Згідно з даними Нацбанку, на 1 липня 2009 року за розміром загальних активів Укрпромбанк посідав 18-те місце (9,47 мільярда гривень) серед 184 банків, які діяли в країні. На початок серпня його клієнтами були більше 388 тисяч українців.

Iнвестиції в розвиток

Державне підприємство «Іллічівський морський торговий порт» має намір до кінця 2009 року інвестувати в розвиток 150 мільйонів гривень. Як повідомив журналістів начальник Іллічівського порту Геннадій Скворцов, загальний обсяг інвестицій за поточний рік становитиме 250 мільйонів гривень. За його словами, освоєні 100 мільйонів гривень були спрямовані на днопоглиблювальні роботи для прийому суден з осадкою більше 14 м, придбання буксирів, роботи з реконструкції причалів, закупівлю перевантажувальної техніки і розвиток основних фондів.

Рівненським хімікам пішли назустріч

Національна комісія регулювання електроенергетики включила ВАТ «Рівнеазот» в перелік підприємств-виробників мінеральних добрив, гранична ціна на газ для яких знижена на 16,6% — до 1,584 тис. гривень за 1 тисячу кубометрів. Як повідомив глава НКРЕ Валерій Кальченко з середи, «Рівнеазот» купуватиме природний газ за пільговою ціною. Відомо, що Національна комісія регулювання електроенергетики в середині серпня вирішила знизити граничну ціну на природний газ для хімічних підприємств, які виробляють азотні мінеральні добрива. До переліку ввійшли п’ять з шести таких підприємств, після чого «Рівнеазот» заявив про дискримінаційне ставлення влади до нього. Підприємство з травня 2009 року фактично простоювало, оскільки переробка природного газу за цінами, що зросли в нинішніх ринкових умовах для підприємства, нерентабельна. Раніше прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила власників підприємства в неефективності й заявила про можливість його реприватизації. Згідно з її даними, «Рівнеазот» пов’язаний з підприємцем Дмитром Фірташем, діяльність якого глава уряду постійно критикує.

Газета: 
Рубрика: