Російську промисловість продовжують модернізувати українським обладнанням
Один з провідних світових виробників обладнання для газової, нафтової і хімічної промисловості — Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання (НВО) ім. Фрунзе — в листопаді 2009 року почне відвантаження газоперекачувальних агрегатів (ГПА) на замовлення «Газпром трансгаз Ухта» (РФ) на суму близько 7 мільйонів дол. Як повідомила прес-служба НВО у вівторок, агрегати призначені для заміни застарілого обладнання на компресорних станціях «Синдор» і «Микунь» в рамках програми реконструкції об’єктів ВАТ «Газпром». Згідно з контрактами, НВО ім. Фрунзе поставить замовнику два ГПА потужністю 16 МВт кожний для модернізації КС «Синдор» з масляними компресорами і аналогічний ГПА — для КС «Микунь».
Вартість приміських залізничних перевезень знов дорожчає
Державне територіально-галузеве об’єднання «Південно-Західна залізниця» (ПЗЗ) збирається з 9 жовтня підвищити тарифи на приміські пасажирські перевезення на 8%. Як повідомила прес-служба ПЗЗ, подібний крок викликаний тим, що залізниця отримує недостатню суму компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій і несе значні втрати. «Підвищення тарифів в приміському сполученні узгоджене з адміністраціями всіх областей, де Південно-Західна залізниця забезпечує перевезення пасажирів», — зазначається у прес-релізі. ПЗЗ радить пасажирам приміського залізничного транспорту купувати проїзні документи в квиткових касах. Крім того, пасажири можуть зекономити на проїзді, якщо придбають абонементні квитки, вартість яких залежить від маршруту прямування.
Українське шампанське націлилося на російський ринок
Один із найбільших виробників шампанського в Україні — ЗАТ «Артемівський завод шампанських вин «Артемівськ Вайнери» (Донецька обл.) — має намір 2010 року відкрити торговельний дім в Російській Федерації. Як повідомляється в прес-релізі підприємства, основним завданням торговельного дому в РФ буде здійснення національної дистрибуції артемівських ігристих вин і розвиток партнерських відносин з провідними російськими дистриб’ютерами. За словами генерального директора підприємства Олексія Гаркуші, якого цитує прес-служба, рішення відкрити в Росії ТД зумовлене необхідністю централізованого управління продажем в умовах зростаючого попиту російського споживача на український продукт, а також наміром компанії збільшити частку присутності й обсяг продажу на ринку РФ.
Котел на відходах деревопереробки — економія 10 мільйонів кубометрів газу щорічно
Найбільший в Україні виробник деревно-волокнистих плит ТОВ «Уніплит» (сел. Вигода Долинського р-ну Івано-Франківської обл.) розраховує економити до 10 мільйонів кубометрів природного газу щорічно в зв’язку із запуском котла, працюючого на відходах деревопереробки. Як повідомив заступник директора підприємства з інвестиційних проектів Олег Сова, котел бельгійської фірми Vincke потужністю 14 МВт дозволить підприємству на 90% скоротити споживання природного газу і значно зменшити споживання електричної енергії для виробничих потреб. За його словами, щодобово для роботи котла необхідно 200-250 кубометрів відходів деревопереробки. Підприємство спалює в казані всі власні відходи деревопереробки, що становить 45% від необхідного завантаження, інші відходи завозить з інших деревопереробних виробництв, які розташовані в радіусі 100 км. Як уточнив Сова, загальна вартість проекту — 45 мільйонів гривень, термін окупності — 3,5 року. Монтаж котла було розпочато 2007 року.
Луганські аграрії наступного року хочуть на Варшавську біржу
Агропромисловий холдинг «Агротон» (Луганськ) планує 2010 року здійснити первинне публічне розміщення своїх акцій (IPO) на Варшавській фондовій біржі (ВФБ). Як повідомляється в прес-релізі представництва Варшавської фондової біржі в Україні, «Агротон» і ВФБ підписали договір про сприяння в проходженні процедур виходу на IPO. Фінансовим консультантом щодо транзакції виступає інвестиційний банк Phoenix Capital. Холдинг «Агротон» стане третьою агропромисловою компанією, що розмістила свої акції на майданчику Варшавської фондової біржі після «Кернел Груп» і компанії «Астарта». Деталі планів холдингу «Агротон» щодо розміщення акцій в прес-релізі не уточнюються.
Брюс Вілліс має намір стати власником українського лікеро-горілчаного заводу
Відомий американський актор Брюс Вілліс збирається придбати акції великої французької алкогольної компанії Belvedere Group, яка, серед іншого, має активи в Україні. Зокрема — Черкаський лікеро-горілчаний завод, який французька компанія придбала в листопаді 2007 року. З лютого 2008 року підприємство перейменовано на Boisson Elite Belvedere Group. «Брюс Вілліс під час візиту в Париж підтвердив менеджменту Belvedere’s намір інвестувати в компанію, щоб прискорити розвиток горілки Sobieski поряд з іншими брендами групи по всьому світу», — говориться в повідомленні групи. Згідно з прес-релізом, актор виявив бажання стати акціонером компанії, але про який пакет акцій йдеться, група не уточнює.