До квітня 2010 року на Придніпровській залізниці мають з’явитися кіоски самообслуговування
Придніпровська залізниця має намір обладнати свої вокзали кіосками самообслуговування до 2 кварталу 2010 року. Про це сказано в повідомленні прес-служби компанії. У повідомленні сказано, що в кіосках можна буде самостійно оформити через інтернет квиток й оплатити його вартість, тоді як раніше так можна було тільки забронювати електронний квиток і викупити його в касах. За даними Придніпровської залізниці послугами замовлення квитків й оплатою через інтернет за 8 місяців скористалися 11,6 тисячі клієнтів дороги. У повідомленні також сказано, що через інтернет можна замовляти квитки за повну вартість і дитячі квитки. Пільгові проїзні квитки оформляються тільки у касах.
Встановлену потужність «Енергоатому» збільшено
Національна комісія регулювання електроенергетики збільшила встановлену потужність енергогенеруючого обладнання Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» на 0,07%, або на 10,427 МВт до 14 149,927 Мвт. Відповідне рішення комісія прийняла на своєму засіданні 17 вересня. Потужність «Енергоатому» збільшена у зв’язку із приєднанням до компанії державного підприємства «Донузлавська вітрова електростанція» (Крим) і створення відповідного відособленого підрозділу НАЕК. У ході засідання начальник управління ліцензування НКРЕ Юрій Антонюк нагадав, що передача майна Донузлавської ВЕС передбачена відповідним наказом Міністерства палива й енергетики. З його слів, раніше Мінпаливенерго й «Енергоатом» затвердили проміжний акт передачі майна, відповідно до якого НАЕК передавалося 97 вітроагрегатів типу ЮСВ56-100 потужністю 0,108 МВт кожний. Сумарна електрична потужність переданих вітряків становить 10,427 МВт. Очікувана продуктивність станції — близько 3,5 млн. кВт-год електроенергії за півріччя. «Донузлавська ВЕС», окрім 97 вітряків по 0,108 МВт, також має 2 вітроагрегати по 0,6 МВт виробництва Швеції, які наразі перебувають у непрацездатному стані. Тому встановлена потужність цих двох вітряків не була врахована при коригуванні потужності «Енергоатому». У зв’язку із приєднанням Донузлавської ВЕС до «Енергоатому» комісія також установила тариф на вироблену вітроелектростанцією електроенергію («зелений тариф») на рівні 127 коп/кВт-год (без урахування ПДВ) у вересні.
До кінця року в Києві й Кривому Розі відкриється по гіпермаркету
Мережа роздрібної торгівлі Auchan Group (Франція) має намір відкрити по одному гіпермаркету в Києві й Кривому Розі (Дніпропетровська область) до 2010 року. Про це сказано в повідомленні компанії. Так, у жовтні планується відкриття гіпермаркету в Кривому Розі в ТРЦ «Сонячна галерея», а в листопаді — гіпермаркету в Києві в ТРЦ Sky Mall. Компанія також повідомила, що в планах на найближчий час — відкриття гіпермаркету в Запоріжжі в ТРЦ City Mall, не уточнивши його строки. 16 вересня Auchan підписав відповідні договори про оренду зазначених торговельних площ загальним розміром близько 44 тисяч кв. метрів із девелоперською компанією «Панорама Груп». Так, у Києві торговельна площа, передана в оренду Auchan, становить 18 тисяч кв. метрів, у Запоріжжі — 13,2 тисячі кв. метрів, у Кривому Розі — 12,8 тисячі кв. метрів. Раніше на цих площах були розташовані гіпермаркети мережі «Окей».
50 тисяч тонн кримської соди поїдуть до Росії
Кримський содовий завод (Красноперекопськ, Крим) має намір поставити 50 тисяч тонн кальцинованої соди в Росію до 2010 року. Про це повідомив представник прес-служби управляючим заводом компанії OstChem Holding. «До кінця року планується відвантажити ще близько 50 тисяч тонн», — сказав він. За даними експертів, експортна вартість цього обсягу соди оцінюється в більш ніж 15 мільйонів доларів. Співрозмовник зазначив, що в січні—червні завод реалізував 102,433 тисячі тонн кальцинованої соди. Зараз відвантаження соди здійснюється вагонними нормами на умовах DAF на кордон України — Росії, експортується сода марки А насипом або у мішках, марка Б — у мішках. У загальному обсязі реалізації заводу поставки соди в Росію становлять 25%.
Шосту транспортну естакаду порту відкрито
Одеський морський торговий порт відкрив шосту чергу транспортної естакади, що дозволяє здійснювати рух великовантажного транспорту, оминаючи місто. В урочистій церемонії відкриття естакади взяла участь прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка під час свого виступу зазначила, що наявність такої магістралі надає Одеському порту необмежені можливості розвитку за рахунок зв’язку з міжнародними автомагістралями. Загальна протяжність транспортної магістралі становить сім кілометрів, її будівництво тривало понад десять років, а розмір інвестицій, які порт вклав у будівництво, складає 109 мільйонів доларів. Будівництво шостої черги транспортної естакади завдовжки 380 метрів розпочалося у липні 2008 року, уряд планував закінчити його у грудні 2009 р.