Сміттєспалювальні інвестиції
Шведські компанії «Екоенерджі» й «Біогазпром» готові інвестувати 400-300 мільйонів евро на будівництво заводу з переробки сміття на тепло- й електроенергію у Донецьку. Згідно з повідомленням, будівництво заводу може розпочатися вже в листопаді поточного року, тоді як пробний запуск сміттєспалювального заводу планується здійснити восени 2012 року. За попередніми розрахунками, новий завод перероблятиме 469 тисяч тонн сміття та вироблятиме 120 ГВт електроенергії та 2,8 мільйона кубометрів біогазу на рік. Реалізація проекту дозволить створити 70 нових робочих місць. Також «Екоенерджі» та «Біогазпром» розпочнуть у жовтні 2009 року будівництво заводів із переробки сміття на тепло- й електроенергію у Луцьку, Бучі та Новій Каховці вартістю близько 200 мільйонів євро кожний. Кошти будуть інвестовані шведськими компаніями, а окупність заводів складе не менш ніж вісім років. Прибуток інвестори збираються отримати від поставок тепла (біогазу) й електроенергії населенню та промисловим підприємствам. Передбачається, що кожний із заводів вироблятиме 60 МВт енергії на рік.
У рейдерських розборках коньячного заводу дісталося навіть міліції
Внаслідок спроби рейдерського захоплення коньячного заводу «Таврія» у Новій Каховці затримано 169 осіб, 39 осіб отримали травми внаслідок сутичок, повідомив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Голова МВС наголосив, що внаслідок цієї рейдерської атаки 39 осіб постраждали й знаходяться в лікарнях із травмами різного ступеню важкості, але в основному це несерйозні поранення — рубані рани та удари. Серед поранених, за словами Луценка, є два співробітники міліції, які постраждали від пострілів травматичної зброї. Правоохоронці також затримали 169 осіб, що брали участь у сутичках. «169 осіб затримані й нині знаходяться у різних управліннях органів внутрішніх справ. Особистості 116 із них встановлені. Усі вони не належать до якоїсь певної охоронної структури, і є безробітними», — сказав міністр. За його словами, це наймані люди, яким заплатили по 50—100 дол.
До статутного капіталу — плюс мінімум 350 мільйонів дол.
Промінвестбанк (ПІБ, Київ) збирається збільшити статутний капітал мінімум на 350 мільйонів дол., повідомив перший заступник голови правління ПІБ В’ячеслав Юткін. «Спостережна рада банку на засіданні 3 вересня ухвалила рішення 11 вересня провести загальні збори акціонерів, на розгляд яких буде винесене питання про збільшення статутного капіталу банку на суму не менш ніж 350 мільйонів дол. шляхом додаткового випуску акцій», — сказав банкір. Таким чином, статутний капітал кредитно-фінансової установи збільшиться, як мінімум, у 3,1 разу, або на 2,730 мільярда гривень, і досягне не менш ніж 4,030 мільярда гривень. Як наголосив Юткін, істотне збільшення статутного капіталу ПІБ було одним із основних умов для інвесторів при купівлі банку.
Полтавський гофрокартонний завод ліквідують
Акціонери ЗАТ «Полтавський гофрокартонний завод» ухвалили рішення щодо ліквідації підприємства в зв’язку з невідповідністю вартості чистих активів до законодавчо встановленого мінімальному розміру статутного капіталу, а також із урахуванням «вузької» спеціалізації виробництва та несприятливих економічних умов для подальших інвестицій у переоснащення виробництва. Згідно з повідомленням підприємства у системі розкриття інформації Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку, таке рішення ухвалене 100% голосів на загальних зборах акціонерів 28 серпня. За даними підприємства, на кінець 2008 року вартість його чистих активів становила 41 тисячу гривень, поточні зобов’язання — 1038 тисяч гривень, довгострокові — були відсутні, залишкова вартість основних коштів становила 759 тисяч гривень, власний капітал — 39,5 тисяч гривень. За попередніми розрахунками, емітент має в своєму розпорядженні достатню кількість активів для розрахунку за першочерговими зобов’язаннями, бюджет, фонди й окремі кредитори. Серед відомих кредиторів підприємства — приватна харківська фірма «Апія», львівський ТОВ «Промтеххолдинг».