У Західній Україні відкрилася лабораторія для перевірки харчових продуктів на вміст ГМО
Державне підприємство «Волиньстандартметрологія» відкрило лабораторію для перевірки харчових продуктів на вміст генетично модифікованих організмів (ГМО). Перевірки проводяться на базі випробувального центру підприємства. Це перший в Західній Україні центр у системі Держспоживстандарту, який, згідно з рішенням Національного агентства з акредитації України від 17.08.2009, отримав розширення галузі акредитації щодо визначення ГМО. У випробувальному центрі проводиться перевірка харчової продукції та продовольчої сировини на наявність ГМО.
У Сумах відкрився автоцентр
Офіційний постачальник автомобілів марки Skoda в Україні, ТОВ «Єврокар», відкрило в Сумах перший у цьому регіоні концептуальний автоцентр Skoda. У складі автоцентра офіційного дилерського підприємства «ТехноГранд» шоу-рум площею понад 300 м2, розрахована на 9 постів станція техобслуговування площею 540 м2. Крім цього, в автоцентрі обладнані склад оригінальних запасних частин і аксесуарів, а також зона відпочинку та кафе. Дилерська мережа «Єврокар» наразі складається з 77 підприємств. У її складі функціонує до 20 концептуальних автоцентрів.
Меблева компанія збирається втроє збільшити продаж у Білорусі
Один із провідних українських виробників офісних меблів, Компанія AMF (Київ), збирається збільшити продаж продукції у Білорусі у 2,5—3 рази — до 90 тисяч виробів. Крім того у планах компанії налагодити спільний випуск виробів із деревина (шпона) за рахунок створення у Гомелі дистриб’юторської компанії ТОВ «АртМеталФурнітура», яка буде офіційним представником компанії в Білорусі. Згідно з прес-релізом компанії, мета створення компанії-дистриб’ютора — оптимізація логістичних потоків, спрощення можливості купівлі меблевої продукції AMF для роздрібних покупців (раніше на території Білорусії мінімальна партія замовлення складала одну фуру), розширення ринку збуту, а також підвищення капіталізації компанії. Незважаючи на загальний кризовий стан світової економіки, ринок Білорусі компанія розглядає як перспективну для стратегічного розвитку.
Метрополітен потрапив до комунальної власності
Кабінет Міністрів України передав державне підприємство «Харківський метрополітен» у комунальну власність. «Прем’єр-міністр наголосила, що мер міста та губернатор звернулися до уряду з проханням передати метро з державної власності місту. «І ми це рішення ухвалили», — сказала вона, — йдеться у повідомленні прес-служби Кабінету Міністрів. Крім цього, уряд вирішив виділити 75 мільйонів гривень на добудову нової лінії метрополітену. Нагадаємо, що Харківський метрополітен функціонує з 1975 року. Парк рухомого складу підприємства нараховує 323 вагона, з яких 321 — пасажирські. Експлуатаційна довжина ліній становить 35,5 км. У метрополітені нараховується 28 станцій.
Криза легпрому не перешкода...
Проект мережі супермаркетів домашнього текстилю DOMOTEKC Cash & Carry не планує відмовлятися від введення в експлуатацію нових магазинів. «Період економічної кризи сприятливий для реалізації нових бізнес-проектів. При грамотній побудові концепції проекту, його розвиток і діяльність безсумнівно принесуть очікувані дивіденди. Крім того, сьогодні багато компаній йдуть на створення цікавих споживачу рітейл-концептів, виділяючи певну товарну групу як основну, і розширюючи її супутніми товарами, приділяючи величезну увагу сервісу», — вважає засновник проекту мережі супермаркетів Олександр Соколовський. У планах керівної компанії мережі — відкриття нових супермаркетів домашнього текстилю DOMOTEKC Cash & Carry в Києві та великих обласних центрах України, а також вихід на ринки Росії, Білорусі, Молдови. Нагадаємо, що компанія вже відкрила супермаркети у Києві та Харкові. Асортимент мережі DOMOTEKC включає постільну білизну, махрові вироби, пледи, покривала, подушки, ковдри, одяг для дому, дитячий текстиль, готельний текстиль, кухонний текстиль, а також подарункові набори та багато чого іншого.
Компанії з Австрії та Ліхтенштейну увійшли в частку залізничного вантажного митного комплексу
Фонд державного майна (ФДМ) України продав 36%-у державну частку в українсько-австрійському залізничному вантажному митному комплексі ТОВ «Термінал Карпати» (Чоп, Закарпатська обл.). Згідно з повідомленням Фонду, SKAT Internationale Speditions GMBH (Австрія) придбала 16% у ТОВ за 4,196 мільйона гривень, Terminal Holding AG (Ліхтенштейн) — 20% за 5,245 мільйона гривень. Раніше ФДМ заявляв, що номінальна вартість 36%-ї державної частки у «Термінал Карпати» становить 3,127 мільйона гривень. Нагадаємо, що у «Термінал Карпати» на загальній площі виробничих ділянок у 17 га розташована ділянка перевантаження вантажів, що перевозяться на відкритому рухомому складі, потужністю 35 євровагонів і 40 контейнерів на добу та ділянку перевантаження вантажів, що перевозяться насипом, потужністю 40 євровагонів на добу. Обидві ділянки мають склади тимчасового зберігання товарів під митним контролем площею 6,9 тисячі м2 і 6,2 тисячі м2. Окрім того, на виробничій ділянці знаходиться критий ангар для перевантаження вантажів.