Забудівник продає чотиризірковий готель
Компанія «ДомініонМ», що входить до складу групи компаній «Пересвіт Груп» (Москва, РФ), припинила реалізацію проекту чотиризіркового готелю на 4—17 поверхів «Пересвіт Плаза Готель 4*» на 107 номерів у Києві й виставила його на продаж. Проект готелю припинений на стадії свайного поля через нестачу коштів на його реалізацію. За словами генерального директора представництва московської компанії в Україні ТОВ «Домініон-Київ» Сергія Мельника, компанія зверталася до держорганів із проханням допомогти у фінансуванні будівництва даного об’єкта, оскільки він включений до програми підготовки України до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Однак результатів наразі немає. У даний проект вже інвестовано близько $10—11 мільйонів, тоді як загальна сума інвестицій оцінюється у $38 мільйонів.
15 мільйонів гривень у розширення виноградників і модернізацію винзаводу
Великий український виробник і дистриб’ютор алкогольних напоїв, група компаній «Баядера», поточного року інвестувала 15 мільйонів гривень у розширення власних виноградників і модернізацію виробництва на винзаводі «Коблево», що входить до її складу. «На заводі йде глобальна реконструкція, ми продовжуємо впроваджувати європейські виробничі технології», — повідомив голова правління ВАТ «Коблево» Віталій Бабинін. За його словами, поточного року підприємство збільшило сировинну базу на 150 га — до 2450 га. Крім цього, восени планується посадка ще 100 га нових виноградників. При цьому Бабинін наголосив, що в разі несприятливих погодних умов ці роботи проводитимуться восени наступного року. Загалом же «Баядера» має намір розширити площі власних виноградників до трьох тисяч га. Винзавод придбав також нову лінію для переробки винограду потужністю 30 тонн на годину, обладнання з фільтрації виноматеріалів, обробки вина холодом і холодильного обладнання. Крім того, підприємство також розширило виносховище на три мільйони літрів — до 15 мільйонів літрів.
Металургійне підприємство пішло по судах
ВАТ «Arcelor Mittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська область) подало апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції про стягнення з меткомбінату 205,59 мільйона гривень як передоплату за поставку феросплавів із ВАТ «Запорізький завод феросплавів» (ЗЗФ). Як ідеться в повідомленні компанії, рішення відмовитися від продовження контракту на поставку продукції, ухвалене в умовах кризи та зниження споживання сталі у світі. «Arcelor Mittal Кривий Ріг» у першому півріччі 2009 року витрачав 22,679 тисячі тон феросплавів, питома витрата становила 9,9 кг феросплавів на тонну виплавленої сталі. Однак через істотне зниження обсягів виробництва метпідприємство більше не потребує колишніх обсягів феросплавів, про що адміністрація «Arcelor Mittal Кривий Ріг» офіційно повідомила Запорізький завод феросплавів. Разом із тим ЗЗФ, продовжуючи наполягати на продовженні договірних відносин, подав позов до суду.
Iмпорт поліамідних ниток із України до Росії притормозять
Росія з 25 вересня строком на чотири роки впроваджує 11,6%-ве антидемпінгове мито на імпорт з України поліамідних технічних ниток. Відповідна постанова (N681) опублікована у вівторок у «Російській газеті». На даний момент при імпорті поліамідних ниток до Росії з України мито не стягується. На початку березня Мінпромторг РФ завершив антидемпінгове розслідування щодо імпорту даного виду ниток із України та рекомендував ввести мито у розмірі 11,6%. Антидемпінгове розслідування було проведене згідно заяви ВАТ «Хімволокно Амтел-Кузбас», ЗАТ «Хімволокно» (Курськ) і ЗАТ «Куйбишівазот». Основним постачальником поліамідних ниток до РФ із України є ВАТ «Чернігівське хімволокно». Поліамідні технічні нитки використовуються у шинній, гумотехнічній, рибній промисловості (виробництво риболовних сітей), для випуску синтетичних і змісових тканин побутового та технічного призначення, а також на підприємствах будіндустрії, стрічкоткацьких і канатних фабриках.
У Одеському порту з’явиться контейнерний термінал?
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розглядають можливість надання кредиту на суму $27 мільйонів ТОВ «Євротермінал» (Одеса) на будівництво контейнерного термінала в Одеському морському торговельному порту. Згідно з офіційним повідомленням ЄБРР, остаточне рішення щодо даного проекту буде ухвалене на засіданні керівництва банку 22 вересня. У повідомленні зазначено, що в разі затвердження виділення коштів, будівництво термінала спільно профінансують ЄБРР і ЄІБ на паритетній основі. Проект загальною вартістю, за даними ЄБРР, $38 мільйонів, передбачає будівництво пункту митного контролю, стоянки для вантажних автомобілів, внутрішніх доріг і контейнерного депо.