Завершення модернізації — в урядовий борг
Одне з найбільших суднобудівних і судноремонтних підприємств України та Східної Європи — ВАТ «Судостроительный завод «Залив» (Керч, АРК) звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням про виділення фінансування в обсязі близько 10 мільйонів гривень для завершення розпочатої 2007 року програми модернізації виробництва. Про це повідомили в прес-службі підприємства з посиланням на генерального директора Олександра Івлева. «На сьогоднішній день програму модернізації освоєно на 80%, а фінансова криза змусила інвестора перервати фінансування, — уточнили в прес-службі. — Знаючи про наміри уряду надати підтримку вітчизняному суднобудуванню, завод дуже розраховує на те, що наше питання буде вирішене позитивно й уряд виділить заводу на основі повернення кошти в потрібних обсягах». За даними компанії, здійснювана за підтримки основного акціонера й розрахована на 2007—2009 рр. програма модернізації загальним обсягом 80 мільйонів гривень включає не лише придбання нового обладнання, але й реконструкцію будівель і споруд, а також ремонт внутрішніх доріг.
Домішки в продукції мінімізують
Запорізький металургійний комбінат «Запорожсталь» реалізує проект будівництва установки для отримання криптоно-ксенонової суміші «Хром-3», яку має намір ввести в експлуатацію й вивести на повну потужність у жовтні поточного року. Як повідомляє прес-служба підприємства, будівництво установки було розпочате в березні 2009 року. Установка призначена для переробки первинного криптонового концентрату, що виробляється на діючих повітророзподільних установках. Для технологічних цілей комбінат виробляє кисень, аргон, азот, а також неоно-телієву, ксеноно-азотну та криптоно-азотну суміші, що призначені для реалізації. «Нова установка дозволить з мінімальними витратами випускати дорогу криптоно-ксенонову суміш із вмістом криптону — 92%, ксенону — 3% і домішок — до 5%. Для порівняння: відсоток домішок у продукції, що випускається зараз, сягає 80—95%», — зазначається в прес-релізі.
Відставка у Держінвестиціях
Голова Державного агентства України з інвестицій та інновацій Віктор Івченко подав заяву про відставку, повідомило «Дню» джерело, наближене до Держінвестицій. Її причиною названо «принципову незгоду з деструктивними діями посадових осіб Секретаріату Кабінету Міністрів України». У заяві, поданій на ім’я прем’єр-міністра, Івченко наводить дані про програми, ініційовані Агентством та схвалені урядом, і вказує, що всі вони були зупинені, а урядові рішення про їх здійснення анульовані, тоді як відповідні вимоги законодавства та рішення Ради національної безпеки і оборони України з цих питань ігноруються. Як відзначає Івченко, особливо вражає те, що анулювання всіх згаданих рішень уряду відбулося без будь-якого обѓрунтування та навіть обговорення. Ні Держінвестицій, ні громадськість не отримали жодних пояснень щодо причин скасування попередніх рішень уряду та жодних вказівок щодо подальших дій у відповідних напрямах, вказує Івченко.
За земельні ділянки «Олімпійського» виплатять компенсації?
Київська міська державна адміністрація має намір домовитися з компаніями «Урал» й «Інтерспорт» про вилучення орендованих ними земельних ділянок на території Національного спортивного комплексу «Олімпійський». Про це повідомив виконуючий обов’язки голови міськадміністрації Анатолій Голубченко. Він сказав, що обидві компанії мають на території НСК земельні ділянки площею орієнтовно по 4 гектари, від яких вони готові відмовитися у зв’язку з реконструкцією стадіону. Голубченко також додав, що домовленість про грошову компенсацію з «Уралом» уже досягнута, а з «Інтерспортом» переговори тривають. Він припустив, що з останніми варіантами компенсацією можуть бути або гроші, або інша земельна ділянка. Строки закінчення переговорів з обома компаніями Голубченко не зміг спрогнозувати.
Холодильні площі зростають...
Компанія «Квіза-Трейд» (Київ), що управляє торговельною мережею «Велика Кишеня», збільшила площу приміщень холодного розподільного центру на 40%. Про це сказано в повідомленні прес-служби компанії. За повідомленням, збільшення площі центру відбулося в рамках другого етапу впровадження власної системи логістики. «У липні 2009 року компанія почала централізацію поставок у групі «фреш». У зв’язку з динамічним розвитком власної логістики ми розширили складські площі, з урахуванням особливих умов зберігання продукції цієї категорії», — прес-служба цитує директора з логістики Руслана Козака. Склад розташований за 12 кілометрів від Києва в Бориспільському районі. Суму інвестицій компанія не називає.