За цінними ресурсами — у «надглибину»
ДК «Укргазвидобування» активізує роботи з пошуку глибокозалягаючих покладів вуглеводнів. Як повідомляється в прес-релізі компанії, закінчено будівництво двох надглибоких свердловин (до 6300 м) у Дніпровсько-Донецькій западині на Сході України та розпочато дослідження пробурених свердловин. Ще дев’ять надглибоких свердловин (із проектною глибиною понад 6000 м) знаходяться в бурінні. За результатами виконаних промислово-геофізичних робіт у цих свердловинах очікується отримати промислові припливи газу. Ступінь освоєння нафтогазоносного потенціалу цього регіону до глибини 3000 м складає 90%, тобто він практично вичерпаний. Основні перспективи пошуку покладів вуглеводнів геологи ДК «Укргазвидобування» пов’язують із глибокозалягаючими перспективними горизонтами нижньокам’яновугільних відкладів, перш за все, на крупних валоподібних підняттях Дніпровсько-Донецької западини. За результатами пошукового та розвідувального буріння у цьому нафтогазовому басейні фахівцями ДК «Укргазвидобування» відкрито три поверхи газоносності на глибинах понад 5500 м на Котелевському (Полтавська обл.) та Березівському (Харківська обл.) родовищах. Продовжуються пошуково-розвідувальні роботи на Комишнянському родовищі (Полтавська обл.), де триває буріння надглибоких свердловин глибиною до 5900—6200 м, на Кобзівському родовищі (Харківська обл.) — глибиною 6100—6300 м та на Ланнівському родовищі (Харківська обл.) — глибиною 5900 м. Частка «надглибокого» буріння в плані пошуково-розвідувального буріння ДК «Укргазвидобування» на 2009 рік складає близько 20%, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Доменна піч знову в роботі
Після проведення відновлювальних робіт на ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» 29 червня була запущена доменна піч №9, яка була виведена в ремонт c 7 листопада 2008 року. Як повідомляється в прес-релізі підприємства, введення в експлуатацію комплексу ДП-9 пройшло відповідно до складених графіків. У режимі роздувки піч має знаходитися 20 діб. Технологічні параметри відповідають встановленому режиму. «Разом із запуском доменної печі №9 і призупиненням інших доменних печей, рівень випуску чавуна збережеться і складатиме близько 400 тонн на місяць. Якщо попит на ринку покращиться, у нас буде можливість збільшити продуктивність доменної печі №9 до необхідного рівня», — цитується в прес-релізі генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Жан Жуе. Усіма видами сировинних ресурсів доменщики ДЦ-2 забезпечені в повному обсязі, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
Не для продажу...
Один із лідерів українського ринку страхування життя — «ALICO AIG Life» спростовує чутки про продаж компанії, що з’явились одразу після зміни власника, яким стала Федеральна резервна система Сполучених Штатів. Вона встановила контроль над всіма активами материнської групи AIG, а заразом і над 177 тисячами полісів накопичувального страхування наших співгромадян. Вже тоді були оприлюднені потенційні покупці української ALICO: польська PZU, австрійська Generali Holding Vienna, страхова група «ТАС». Однак, в рамках двотижневого візиту до України, операційний директор компанії ALICO у світі Гордон Уотсон провів зустріч із журналістами, на якій спростував інформацію про продаж української компанії ALICO AIG Life. Керівництво компанії в Україні заявляє, що на сьогоднішній день переговорів про продаж не проводиться. Компанія повністю сконцентрована на першочергових завданнях — наданні якісного сервісу власникам полісів, а також підтримці та розвитку ключових каналів дистрибуції. Всі заяви стосовно домовленостей про продаж компанії не є офіційними та не відповідають дійсності, повідомляє Алла ДУБРОВИК, Літня школа журналістики «Дня».
Модернізація італійським обладнанням
Один із найбільших у світі виробників турбогенераторів і тягових електродвигунів — держпідприємство «Електротяжмаш» (Харків), інвестував близько 3 мільйонів євро у придбання обробного центру італійської компанії Verus. Як повідомила прес-служба «Електротяжмашу» із посиланням на головного інженера Олександра Тулупова, нове обладнання дозволить із високою точністю комплексно обробляти корпусні деталі будь-яких тепловозних двигунів. «Якщо раніше кістяк двигуна повинен був пройти через 5—6 станков, то тепер всі обробні операції виконуватимуться на одному комплексі», — кажє Кожухів. При цьому він зазначив, що «несумірно зросте якість обробки, і досягатиметься колосальна економія часу, електроенергії та трудових ресурсів». Обробний центр виготовлявся на замовлення «Електротяжмашу» близько півтора року. У цей час на підприємстві ведеться монтаж обладнання.
«Сухі» плани для виробництва цементу у 140 мільйонів євро
ТОВ «Цемент» (Одеса) зберігає плани з реалізації проекту переведення заводу на виробництво цементу енергоефективним сухим способом загальною вартістю 140 мільйонів євро, повідомив заступник генерального директора заводу Мігел Мачаду. «Завод не переведений на сухий спосіб виробництва. Були плани й ці плани є й сьогодні. Але невеличка затримка сталася через кризу. Інвестиції в переведення заводу на сухий спосіб оцінюються у 140 мільйонів євро», — сказав він. Мачаду також додав, що на сьогоднішній день проект переходу на сухий спосіб виробництва вже готовий. «Що стосується огляду ресурсів, наявності сировини, то всі інженерні роботи вже проведено, проект готовий, нині ж справа за дозволами», — уточнив він.