Фонд держмайна має намір у травні розпочати приватизацію облгазів
Фонд держмайна (ФДМ) України планує розпочати продаж держпакетів акцій підприємств з газопостачання і газифікації (міськ- та облгазів) у травні 2012 року, повідомила прес-служба відомства. План-графік виставлення на продаж облгазів у поточному році затверджено наказом ФДМ №145 від 27 січня 2012 року. Зараз триває процес передачі акцій газорозподільних підприємств ФДМ від НАК «Нафтогаз України». Вже завершено передачу пакетів акцій 18 облгазів. Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України постановою №1053 від 10 жовтня 2011 року вирішив передати держпакети акцій 48 підприємств з газопостачання та газифікації (міськ- та облгазів) зі статутного капіталу НАК «Нафтогаз України» ФДМ для подальшої приватизації. Як і у випадку з енергозабезпечуючими та енергогенеруючими компаніями, держава залишить у своїй власності 25-відсотковий пакет акцій міськ- чи облгазу. При цьому там, де «Нафтогазу» належить менше 25% акцій міськ- та облгазу, ці пакети реалізовуватимуться повністю. Після передачі «Нафтогаз України» збереже в своїй власності блокпакети «Вінниця-», «Дніпропетровськ-», «Запоріж-», «Івано-Франківськ-», «Крим-», «Кременчук-», «Київобл-», «Львів-», «Луганськ-», «Мелітополь-», «Миколаїв-», «Полтава-», «Рівне-», «Суми-», «Севастополь-», «Тернопіль-», «Тернопільміськ-», «Хмельницьк-», «Чернігів-», «Бережани-», «Борщів-», «Бучач-», «Гадяч-», «Гусятин-», «Заліщики-», «Збараж-», «Зборів-», «Кременець-», «Лубни-», «Монастирськ-», «Підволочиськ-», «Тисмениця-», «Теребовля-», «Умань-», «Шепетівкагаз».
«Мілкіленд» замовив експертизу своїх сирів у російських експертів
Потужний експортер сирів до Росії, агрокомпанія «Мілкіленд», на тлі звинувачень українських сироварів у низькій якості продукції замовила експертизу своїх сирів великій незалежній експертній організації Росії — АНО «Союзекспертиза» Торговельно-промислової палати (ТПП) РФ. У повідомленні компанії, оприлюдненому у вівторок, зазначено, що результати досліджень щодо визначення жирнокислотного складу сирів «Вершковий», «Сметанковий», «Мармуровий», «Король Артур» ТМ «Добряна» підтвердили відповідність досліджених зразків «Технічному регламенту, який діяв у РФ, на молоко та молочну продукцію». «Ми повідомили нашим російським клієнтам про висновки експертів АНО «Союзекспертиза» ТПП РФ і сподіваємося, що вони будуть враховані у всіх подальших дослідженнях нашої продукції, які проводяться зацікавленими організаціями Російської Федерації», — наведено в документі коментар голови ради директорів Milkiland N.V. Анатолія Юркевича. Нагадаємо, напередодні голова Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив про запровадження з 7 лютого заборони на ввезення до Росії сирів деяких українських виробників, які мають неконструктивну позицію у вирішенні проблеми якості цієї продукції, проте не назвав їх.
Литовська компанія продала Фірташу свої 58% акцій хімзаводу
Литовська Linas Agro Group продала міжнародному концерну OstChem (об’єднує хімічні активи Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа) 58% акцій українського виробника мінеральних добрив ПрАТ «Украгро НПК» (Черкаська область) за 90,5 млн литів (близько 26 млн євро. — ІФ), йдеться в повідомленні Linas. Раніше повідомлялося, що литовська компанія відмовилася від планів збільшення частки добрив на українському ринку і планує спрямувати кошти від продажу акцій «Украгро НПК» на розвиток діяльності в Балтійських країнах та Польщі. На думку керівництва Linas Agro Group, що здійснює експорт зерна та сировини для кормів з українського ринку, продаж «Украгро НПК» не позначиться на діяльності групи в Україні.
45% акцій «Чернівціобленерго» продали за 70 мільйонів гривень
ТОВ «ВС Енерджі Інтернешнл Україна» перемогло у конкурсі з продажу 45% акцій обласної компанії з енергозабезпечення «Чернівціобленерго», запропонувавши за пакет 70 мільйонів гривень. Спочатку VS Energy запропонувала за пакет 65,1 мільйона гривень, його конкурент — ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» (ЛЕО) бізнесмена Костянтина Григоришина — 65,45 мільйона гривень. У ході конкурсу було зроблено сім кроків підвищення ціни. Зрештою вона зросла до 70 мільйонів гривень. ЛЕО не стало пропонувати велику суму за акції обласної компанії з енергозабезпечення, і ФДМ визнав перемогу VS Energy. Нагадаємо, два попередні конкурси з продажу держпакетів енергокомпаній зірвалися через відсутність кворуму в конкурсній комісії. Так, 20 січня не змогла розпочати роботу конкурсна комісія з продажу 50% акцій ПрАТ «Закарпаттяобленерго», а 3 лютого (аналогічна причина) було зірвано проведення конкурсу з продажу 50% акцій ПрАТ «Вінницяобленерго». Початкова ціна продажу 45% акцій «Чернівціобленерго» була визначена у розмірі 65 мільйонів гривень.