Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

2 липня, 2009 - 00:00

Налагоджено поставки українських турбін до Уругваю

Найбільший в Україні виробник турбінного обладнання ВАТ «Турбоатом», має намір узяти участь у реалізації проектів із модернізації та поставки обладнання для об’єктів енергетики Аргентини та Уругваю, попередня вартість яких оцінюється в $100 мільйонів. Як повідомили у «Турбоатомі», це передбачено протоколом про співробітництво ВАТ «Турбоатом» і Міжнародного торговельного консорціуму, підписаного в ході візиту делегації консорціуму на українське підприємство. Зокрема, в рамках переговорів обговорювалося питання модернізації 14 турбін ГЕС «Сальто Грандові», що знаходиться на кордоні Аргентини та Уругваю (по сім агрегатів у кожній країні). На ГЕС передбачається заміна робочих колес гідротурбін на більш швидкохідні й економічні з підвищенням потужності до 10% і збільшенням ККД до 1,5%. Крім того, обговорювалися питання поставки двох парових турбін потужністю 300 МВт на ТЕС, що будується в Аргентині.

Пільгове ввезення енергоощадного обладнання для щасливчиків

ТОВ «Веста Індастріал», яке входить до міжнародної науково-промислової корпорації «Веста» (Дніпропетровськ), і одне з найбільших українських виробників склотари ТОВ «Вольногорське скло» (Дніпропетровська обл.) отримали дозвіл на пільгове ввезення енергоощадного обладнання для створення нових виробництв. Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства промислової політики України, обидва ТОВ рішенням міжвідомчої комісії під головуванням першого заступника міністра промполітики Віталія Немилостивого включені до переліку промпідриємств, які отримали дозвіл на пільгове ввезення такого обладнання. Водночас, згідно із повідомленням, комісія відмовила ТОВ «Торговий дім ГРЛ» і ЗАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» у включенні їх до згаданого переліку. За рішенням комісії, документи ТОВ «Вердані» і ТОВ «Консоль» розглядатимуться на наступному засіданні комісії, яке відбудеться 3 липня. Верховна Рада України 15 січня 2009 року, подолавши вето Президента, ухвалила Закон про мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості, яким, зокрема, дозволяється безмитне ввезення деякого обладнання (в тому числі енергоощадного). Закон тимчасово, до 1 січня 2011 року, звільняє від сплати ввізного мита обладнання та комплектуючих окремих товарних груп певними підприємствами, при цьому перелік таких підприємств і обсяги товарів встановлює Кабінет Міністрів.

Збільшуємо виробництво

Нове виробництво полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-З) на ТОВ «Карпатнафтохім» планується ввести в експлуатацію в липні-вересні 2010 року, тоді як раніше запуск потужностей планувався на жовтень-грудень 2009 року. Бюджет будівництва даного виробництва становить $250 мільйонів, а важливість його для України полягає в тому, що в таких країнах, як США і Німеччина, на одну людину припадає 14 кілограмів цього продукту, а в Україні — один кілограм. Крім того, за даними прес-служби підприємства, в жовтні 2009 року заплановано запуск нового виробництва хлора та каустичної соди (ХіКС) мембранним способом. Вартість цього проекту становить близько $250 мільйонів. Зараз проектна потужність заводу з виробництва полівінілхориду суспензійного становить 300 тисяч тон продукції на рік. Будівництво установки виробництва хлора та каустичної соди дозволить збільшити обсяги виробництва на «Карпатнафтохімі» до 200 тисяч тон на рік. Крім того, при будівництві установки буде застосовано сучасну ресурсоощадну технологію, яка дозволить істотно підвищити промислову безпеку підприємства та повністю виключити можливість техногенних аварій.

Львів отримає кредит на розвиток електротранспорту

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) узгодив кредит у розмірі 38 мільйонів євро для розвитку електротранспорту Львова. Затвердження кредитної угоди повинно відбутися 9 липня на сесії Львівської міської ради. Згідно із запропонованими ЄБРР умовами фінансування, банк надає кредит у сумі 26 мільйонів євро для реконструкції шляхів і транспортного коридора трамвайних ліній №2 і 6 маршрутів, включаючи управління рухом й інженерні комунікації. Крім того, 12 мільйонів євро для фінансування капітальних витрат для трамвайної інфраструктури і підстанцій, модернізації трамвайного депо, придбання нового рухомого складу.

«Ремондіс Запоріжжя» завершує будівництво сміттєсортувального заводу

Українсько-німецьке спільне підприємство (СП) ТОВ «Ремондіс Запоріжжя» завершує будівництво сміттєсортувального заводу в Запоріжжі. Наразі ведеться монтаж обладнання, яке завезене з Німеччини. Всі будівельні роботи виконують запорізькі фахівці. «Аналогів такій сміттєсортувальній лінії в Україні немає. Виробництво є екологічно чистим. Сортування здійснюватиметься в закритому приміщенні. Потужності підприємства дозволять переробляти близько 110 тисяч тонн сміття на рік. Роботи виконуватимуться у три зміни, в тому числі й у нічний час», — зазначив директор СП Андрій Козак. Принцип роботи підприємства заснований на досвіді Німеччині, де понад 70% усього сміття йде на вторинну сировину, інше — на поховання. За словами Козака, у Запоріжжі встановлено близько чоттирьох тисяч спеціальних контейнерів для роздільного збору сміття.

Газета: 
Рубрика: