Немає земельної ділянки — не буде й будівництва
Девелоперська компанія «Корсандо» може відмовитися від реалізації проекту з будівництва містечка «Корсандо-Сіті» біля села Дружня Київської області через затягнення районною радою термінів із розгляду питання про виділення земельної ділянки. Компанія давно готова розпочати реалізацію проекту, який був схвалений Кабінетом Міністрів і Секретаріатом Президента, але якщо найближчим часом районна рада не розгляне питання про виділення землі, компанія буде вимушена згорнути проект — терміни реалізації не дозволять здійснити будівництво до 2012 року, повідомляє прес служба. «Два з половиною місяця районна рада не може розглянути земельне питання. Причина, що озвучується, — відсутність документального підтвердження згоди жителів села Дружня — сусідів майбутнього містечка. Хоч із забудовою місцеві жителі погодилися ще минулого року, — на загальних зборах жителів, як підтвердження — протокол засідання і понад тисячу заяв місцевих жителів», — каже генеральний директор компанії «Корсандо» Сергій Дудка. У свою чергу голова села Дружня Володимир Сліпенко, на якого також посилається прес-служба компанії, зазначає, що жителі села підтримують реалізацію цього проекту, оскільки це сприятиме розвитку інфраструктури і створенню понад 1,5 тисячі робочих місць.
Україна може експортувати електроенергію до Польщі
Така домовленість досягнута віце-прем’єрами України та Польщі —Григорієм Немирею і Вальдемаром Павляком — під час третього засідання українсько-польської міжурядової комісії з питань економічної співпраці. «Україна має надлишок електроенергії, яку вона залюбки могла б запропонувати своїм партнерам», — сказав Немиря. Він не уточнив дату початку поставок і об’єми електроенергії, зазначивши, що це вирішують самі компанії, які наразі ведуть переговори.
У Львові хочуть збудувати готель-цитадель
П’ятизірковий готельний комплекс з оглядовим майданчиком на Цитадельній горі в рамках освоєння території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» у Львові збирається збудувати ТОВ «Інвестбуд», повідомляє прес-служба Львівської міськради. Концепція освоєння вказаної території буде обговорена на громадських слуханнях. Згідно з проектом, розробленим державним Інститутом проектування міст «Містопроект», готельний комплекс загальною площею 17,3 тисячі квадратних метрів матиме 245 однокімнатних номерів I категорії, сім двокімнатних номерів класу люкс і сім трикімнатних номерів класу люкс площею по 24 квадратні метри, 70 квадратних метрів і 80 квадратних метрів кожний відповідно. Проектом також передбачений паркінг і автостоянка загальною місткістю близько 600 машиномісць. Територію Цитадельної гори планується в цілому облаштувати, частину існуючих будівель винести за межі території, а частину реконструювати. Наразі на території Цитадельної гори розташовані фортифікаційні споруди, одноповерхові споруди господарського й торгового призначення, а також спортивні об’єкти.
Металургія, як і раніше, не потребує робочих рук?
Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча (Донецька обл.) офіційно припинив прийом працівників на підприємство, а ВАТ «Arcelor Mittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська обл.) продовжив дію програми добровільного звільнення працівників підприємства до 1 липня поточного року. Як повідомляє прес-центр ММК ім. Ілліча, про припинення прийому працівників на меткомбінат проінформував генеральний директор підприємства Володимир Бойко на оперативній нараді з керівниками цехів, відділів і служб комбінату, що відбулась у п’ятницю. «Бойко проінформував, що в ситуації, що склалася, прийом на комбінат закритий, заборонені й переведення з одного підрозділу до іншого. Говорячи про реорганізацію деяких цехів, голова правління підкреслив, що вона насамперед торкнеться інженерно-технічних працівників і службовців цих структурних підрозділів і проводитиметься на комбінаті з дотриманням усіх вимог нормативних документів», — констатується в інформації прес-центру. При цьому зазначається, що голова правління — генеральний директор ММК ім. Ілліча Бойко — додав, що підприємство відстає від планових обсягів виробництва, «тому необхідно терміново провести низку заходів і до кінця місяця вийти на рівень 13,5 — 14 тисяч тонн сталі на добу». Згідно з повідомленням прес-центру, на меткомбінаті залишається складною фінансова ситуація, зокрема, через невідшкодування ПДВ у розмірі 157,7 мільйона гривень за лютий поточного року. Прес-служба іншого великого меткомбінату України — ВАТ «Arcelor Mittal Кривий Ріг» — повідомила, що адміністрація підприємства ухвалила рішення про продовження терміну дії програми добровільного звільнення працівників підприємства з отриманням грошової компенсації. «У зв’язку з цим до 1 липня 2009 року продовжують діяти накази №312 від 30 березня 2009 р. «Про додаткові заходи з соціального захисту працівників при добровільному звільненні з підприємства» і №375 від 27 квітня 2009 р. «Про внесення змін до наказу №312 від 30 березня 2009 р.», — констатується у повідомленні.