Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 травня, 2009 - 00:00

Ще один банк залучив гроші Нацбанку

Банк «Дельта» залучив рефінансування від Національного банку України (НБУ) на суму 700 мільйонів гривень. Нагадаємо, що банк зареєстрований 2006 року. Єдиним його учасником на 1 квітня 2009 року був Микола Лагун, хоч у червні 2008 року російський інвестиційний фонд Icon Private Equity заявив про придбання 49% статутного капіталу банка «Дельта». Згідно з даними Нацбанку України, станом на перше квітня 2009 року за розміром загальних активів банк «Дельта» займав 31-е місце (5,316 млрд. грн.) серед 182 банків.

Насосів вистачить на всіх

Найбільший в Україні виробник асинхронних електродвигунів і побутових електронасосів, Харківський електротехнічний завод «Укрелектромаш» (ХЕЛЗ), що входить до складу індустріальної групи УПЕК, планує 2009 року збільшити випуск заглибних свердловинних насосів у десять разів порівняно з минулим роком — до 13,8 тисяч одиниць. Це дозволить зайняти йому до 12% українського ринку. За даними прес-служби заводу, лише за січень-травень поточного року підприємство випустило 1738 насосів, що на 25% більше, ніж за весь минулий рік (1387 насосів). Зростання попиту на продукцію в компанії пояснюють передусім розширенням лінійки заглибних свердловинних насосів, особливо затребуваних на вітчизняному ринку малих напорів. Успішному просуванню продукції сприяє гнучка цінова політика, стимулювання менеджерів із продажу, активний маркетинг і розширення каналів збуту продукції, у тому числі входження в мережі спеціалізованих будівельних супермаркетів і початок формування в усіх обласних центрах дилерської мережі. Триває активна робота з просування продукції на зарубіжні ринки: до Росії, Румунії, Болгарії, Єгипту. Завод також починає освоювати виробництво частин свердловинних насосів. Адже наразі завод робить двигуни, а насосні частини отримує по кооперації.

Україна знову продасть вільні квоти на викиди

Україна збирається продати 150 мільйонів одиниць встановленої кількості (AAU, одиниці вимірювання антропогенних викидів) компаніям Dighton Carbon SA (Швейцарія) і Tawhaki Internanional LP (Нова Зеландія) в рамках Кіотського протоколу. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів №549-р від 20 травня 2009 року, Національна агенція екологічних інвестицій має укласти угоду про продаж Dighton 100 мільйонів AAU, Tawhaki — 50 мільйонів AAU. Уряд також доручив Нацекоінвестагенції укласти угоду про залучення інвестицій із компанією Nomura International Plc (Велика Британія).

Хто добудує склад?

ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас» (Соледар Донецької обл.) оголосило про проведення тендера з визначення компанії-підрядчика для здійснення робіт із завершення будівництва складу готової продукції та компонентів загальною площею 3 тисячі квадратних метрів. Термін виконання всіх робіт із тендеру — до першого серпня 2009 року.

У Київській області займуться реконструкцією старого житла

Міськрада Вишневого (Київська область) почала реалізацію інвестиційного проекту з реконструкції та модернізації ветхого й аварійного житла малої поверховості загальною вартістю до 200 мільйонів дол. Проект здійснюється в рамках неурядової програми масового оновлення та збереження житлового фонду в Україні. Для фінансування реалізації всіх запланованих робіт дирекція програми вже залучила дві українські компанії у якості інвесторів, назви яких поки що не розголошуються. Сам проект передбачає поетапну реконструкцію старих будинків зі збільшенням житлової площі за рахунок прибудов без відселення мешканців. Згідно з проектом, упродовж двох років оновленню в місті підлягає 13 мікрорайонів. Зокрема, планується створити нові житлові площі соціального житла у багатоповерхових надбудовах на автономних несучих металевих каркасах. Окрім того, буде проведено комплексний ремонт старих будинків, під час якого у квартирах буде обладнано децентралізоване опалення, а в будівлях встановлені ліфти, сміттєпроводи й інші системи життєзабезпечення. Наразі проводиться інвентаризація житлового фонду міста, ведуться передпроектні та проектні роботи.

Киргизія отримає блоковий трансформатор українського виробництва

Великий світовий виробник трансформаторного обладнання, ВАТ «Запоріжтрансформатор» (ЗТР), у вересні 2009 року відвантажить блоковий трансформатор ТДЦ-200000/110-У1 для Камбаратинської ГЕС-2 у Киргизії. Згідно з повідомленням підприємства, попередня робота з замовником перед остаточним підписанням контракту, сума якого не розголошується, велася представництвом ЗТР у Середній Азії у жорстких конкурентних умовах понад рік. Пуск першого блоку нової електростанції призначено на кінець 2009 року. Будівництво Камбаратинських ГЕС розпочате 1986 року. Дотепер на ГЕС-2 виконано близько 40% загального об’єму будівельно-монтажних робіт. «Пуск першого агрегату Камбаратинської ГЕС-2 дозволить підвищити вироблення електроенергії, розвинути регіональну інфраструктуру та збільшити частку капіталу Киргизької Республіки при будівництві Камбаратинської ГЕС-1», — вважає генеральний директор ВАТ «Електричні станції» (Киргизія) Сапарбека Балкібекова. Він уточнив, що для будівництва ГЕС-2 ВАТ «Електричні станції», збирається збільшити фінансування з власних коштів.

Газета: 
Рубрика: