Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

23 травня, 2009 - 00:00

Вітчизняні енергоефективні агрегати для Середньої Азії

Великий український виробник турбодетандерного обладнання для нафтогазової галузі — ВАТ «Турбогаз» (Харків) у червні 2009 року розпочне відвантаження партії турбодетандерних агрегатів до Середньої Азії у рамках укладеного на початку поточного року контракту. Як повідомили в прес-службі компанії, упродовж найближчих дев’яти місяців буде введена в експлуатацію перша партія (кілька агрегатів продуктивністю три мільйони кубометрів газу на добу), а 2010 року — друга партія (агрегати продуктивністю п’ять мільйонів кубометрів). Разом із тим у прес-службі зауважили, що назва замовника, точна кількість агрегатів і місце їхньої майбутньої експлуатації, а також вартість контракту не розголошуються. Агрегати призначені для охолоджування видобутого газу методом низькотемпературної сепарації, з одночасним витяганням конденсату та корисних фракцій. Техніка дозволяє в десятки разів знизити енерговитрати на підготовку газу, і одночасно — в кілька разів підвищити вихід товарного конденсату. У прес-службі додали, що інтерес замовників — державних газовидобувних структур Середньої Азії — до цього типу обладнання зумовлений, зокрема, стислими термінами окупності (три-шість місяців — залежно від складу газу для даного регіону), а також великим досвідом роботи «Турбогазу» в цій галузі.

До розробки чорноморських нафтогазових родовищ хочуть залучити іноземців

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» зацікавлена в залученні компанії Shell Ukraine Exploration&Production, підконтрольної британо-нідерландському концерну Royal Dutch Shell, до розробки нафтогазових родовищ на українському шельфі Чорного моря. Про це сказано в повідомленні прес-служби «Нафтогазу». 19 травня «Нафтогаз» і Shell Ukraine Exploration&Production провели перше спільне науково-технічне засідання з питань пошуку, розвідки й розробки нафтогазових родовищ у морських умовах. «Світовий досвід Shell у цій сфері є надзвичайно корисним і цікавим. Взаємовигідне використання цього досвіду дасть змогу більш ефективно реалізувати потенціал України в сфері видобутку вуглеводнів у морських умовах», — сказано в повідомленні з посиланням на заступника голови правління «Нафтогазу» Вадима Чупруна. З його слів, Україна зацікавлена в залученні іноземних інвестицій для освоєння вуглеводневих ресурсів глибоководної частини Чорного моря. У свою чергу генеральний директор Shell Ukraine Exploration&Production Патрік Ван Дале підкреслив, що компанія готова передати свій досвід у цій сфері українським партнерам на взаємовигідних умовах. Раніше Shell також висловила зацікавленість у розробці нафтогазових родовищ на шельфі Чорного й Азовського морів.

Спиртозаводам дозволили експорт

Верховна Рада дозволила державним спиртовим заводам здійснювати експорт спирту. За прийняття в цілому запропонованого Кабінетом Міністрів законопроекту № 2461 «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про державне регулювання виробництва й обороту спирту етилових, коньячного й плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (у частині здійснення експорту спирту етилового) проголосувало 333 депутати при необхідних 226. Таким чином, виробники спирту повинні здійснювати його експорт через державні підприємства, спеціально уповноважені на це Кабміном, а не через одного монопольного експортера. Як зазначає уряд у пояснювальній записці, таким чином, спиртовим заводам надається право самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність. Крім того, у другому читанні депутати внесли до законопроекту ряд змін, у тому числі визначивши, що норми, які передбачають використання у виробництві коньяку понад 25% викуреного в Україні коньячного спирту з вітчизняних виноматеріалів для підприємств, що отримали ліцензію на виробництво коньяку до 2010 року, починають діяти із квітня 2013 року, а не з 2010, як передбачалося законодавством раніше. Також Рада уточнила, що оптова торгівля коньячним спиртом на внутрішньому ринку здійснюється на підставі ліцензії на виробництво коньяку. Раніше постановою Кабміну № 820 від 10 вересня 2008 року «Укрспирт» був позбавлений ліцензії на експорт.

Українське прокатне обладнання постачатимуть до Iндії та Китаю

Виробник турбінного обладнання — завод «Турбоатом» (Харків) 20 травня відвантажив прокатний валок для компанії Thyssen Krupp Materials France (Франція). Про це сказано в повідомленні прес-служби заводу. Валок призначений для великого прокатного стану, що споруджується в Індії. Заготівлю й кування валка виконала компанія «ОМЗ-Спецсталь» (Росія), фінішну механічну обробку зробив «Турбоатом». Вага готового валка 143 тонн, вага заготівлі — 151 тонна, його діаметр — 2 м, довжина — 8,7 м. Вартість контракту становить близько 200 тисяч доларів, відповідно до його «Турбоатом» виготовить і відвантажить ще один валок. «Наступна заготівля повинна прийти на завод у третьому кварталі 2009 року», — сказано в повідомленні. Також завод продовжує виконання контракту з Thyssen Krupp Materials France на обробку восьми опорних валків для великого прокатного стану, що споруджується в Китаї. Шість валків за цим контрактом уже виготовлені й відвантажені замовникові, сьомий перебуває у виробництві.

Газета: 
Рубрика: