Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

2 лютого, 2012 - 00:00

Частину суднобудівного заводу можуть продати

Група компаній «Смарт-холдинг» досягла усної домовленості про покупку 50% акцій ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», повідомив глава наглядової ради «Смарту» Вадим Новінський. «Ми набуваємо 50% заводу «Океан» у акціонерів. Але коли буде підписано документи, тоді можна буде про це говорити, як про факт що відбувся», — сказав він «Інтерфакс-Україна». Коментуючи заяви голови Миколаївської облдержадміністрації Миколи Круглова про те, що місцева влада не могла встановити кінцевих власників «Океану», Новінський відзначив, що «Смарту» це вдалося. «Ми там розібралися (в акціонерній структурі. — Авт.)», — повідомив він. За його словами, «Смарт» постарається зробити все, щоб «підняти» завод. «Суднобудування — досить непростий бізнес. Має бути дуже копітка робота, щоб ці заводи робили хоча б половину того, що вони робили в СРСР», — сказав Новінський. Він додав, що «Смарт» прагнутиме брати участь у всіх тендерах, які проходять у РФ щодо будування суден.

У Київської області побудують ТЕЦ на твердому біопаливі

Державне підприємство «Грін Енерго», яке діє в рамках Національного проекту «Енергія природи», має намір побудувати теплоелектроцентраль на твердому біопаливі в Київської області. Про це повідомив керівник біоенергетичного напрямку проекту Ростислав Марайкін. «Ми плануємо будівництво ТЕЦ у Київської області електричною потужністю близько 2 МВт і тепловою — близько 10 МВт», — сказав він. За його даними, вартість проекту становить близько EUR7 мільйонів, термін реалізації — до 1,5 року, термін окупності — близько 5 років. Він також зазначив, що держава профінансує розробку техніко-економічного обѓрунтування проекту, а для подальшого його фінансування буде залучено інвесторів. Він уточнив, що ДП «Грін Енерго» вже оголосило конкурс на розробку ТЕО на будівництво ТЕЦ. Об’єкт планується побудувати на майданчику однієї з існуючих комунальних котелень.

Підписано мирову угоду щодо оренди двох гірничозбагачувальних комбінатів

Фонд державного майна (ФДМ) України та ПАТ «Кримський Титан» 24 січня 2012 року підписали мирові угоди в питаннях суперечки про оренду Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.) і Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.), повідомив глава ФДМ Олександр Рябченко. За його словами, мирову угоду між Фондом держмайна та «Кримським титаном» також затверджено судом. Окрім того, він повідомив про плани ФДМ збільшити орендну плату за експлуатацію ГЗК. При цьому він уточнив, що вартість оренди ще остаточно не погоджено. Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК забезпечують сировиною «Кримський титан». Підприємство вимагало продовжити оренду ГЗК на п’ять років — до 5 вересня 2014 року, а ФДМ — стягнути з «Кримського титану» заборгованість з орендної плати в розмірі 37,245 мільйонів гривень і пеню 5,321 мільйона гривень.

У Тростянецькому районі з’явится аграрний кластер

Влада Сумської області планує створити в Тростянецькому районі агропромисловий кластер для забезпечення необхідною сировиною розташованої в районному центрі кондитерської фабрики «Крафт Фудз Україна». «Місцева влада планує, що кластер повністю забезпечить шоколадну фабрику сировиною місцевого виробництва. Для цього регіон має намір залучити велику кількість сільськогосподарських інвесторів і створити агропромисловий кластер», — говориться в повідомленні облдержадміністрації з посиланням на Тростянецьку міськраду. За даними облдержадміністрації, на сьогоднішній день фабрика отримує сировину з інших держав і регіонів України. Щороку ці поставки становлять 13 тисяч тонн цукру, 7 тисяч тонн борошна вищого ѓатунку, 380 тонн ячмінно-солодового екстракту, 1,2 тисячи тонн знежиреного молока, 1,28 тисяч тонн солодкої сухої сироватки, 640 тонн сухого цілісного молока, 1 тисячу тонн яєчної суспензії. Згідно з оцінками Тростянецької міськради, в районі потрібно налагодити борошномельне виробництво потужністю 50 тисяч тонн на рік, відродити молочнотоварні ферми на 8,5 тисяч голів ВРХ, побудувати молокопереробний комплекс потужністю 150 тонн молока на добу, створити птахофабрику на 75 тисяч курей-несучок і комбікормовий завод. Окрім того, необхідний інвестор, який побудує поряд із фабрикою «Крафт Фудз Україна» складські приміщення площею понад 50 тисяч кв. м., наголошується в повідомленні.

Газета: 
Рубрика: