В Україні з’явився ринок РЕПО
Учасникам українського фондового ринку надали новий фінансовий інструмент, який дасть додаткові можливості для ефективного ведення бізнесу та сприятиме підвищенню ліквідності ринку в цілому. У вітчизняних торговців з’явилася можливість здійснювати операції РЕПО. Відповідний ринок запустила «Українська біржа». Як повідомляється у прес-релізі біржі, донедавна в Україні не існувало біржового ринку РЕПО. Його розвиток, як проте й усього ринку цінних паперів, стримувався відсутністю повноцінного фондового майданчика. «Сьогодні «Українська біржа» ввела в експлуатацію нову технічну можливість — інформаційну систему виставляння котирування РЕПО. Це стало логічним кроком розширення спектру послуг, що надаються біржею, — цитується в прес-релізі голови правління ВАТ «Українська біржа» Олега Ткаченка. Операції РЕПО — це різновид операцій купівлі-продажу, при якому власник цінних паперів дає контрагенту зобов’язання їхнього зворотного викупу в певний час і за заздалегідь обумовлену вартість, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День». «Подібні операції є зручною формою оперативного кредитування грошовими коштами під заставу цінних паперів, а так само кредитування цінними паперами під заставу грошових коштів, — пояснює Олег Ткаченко.
Iспанці готові інвестувати в нашу дорожню інфраструктуру
Іспанська компанія, назва якої не розголошується, веде переговори з «Укравтодором» і урядом України щодо інвестування $2 мільярдів під державні гарантії в розвиток дорожньої інфраструктури країни, повідомляється на веб-сайті Львівської облдержадміністрації. «Інвестор з Іспанії сьогодні бере участь у нараді в Києві щодо інвестування $2 мільярдів в дорожню інфраструктуру України, зокрема, Львівщини», — цитується в повідомленні голови Львівської ОДА Миколи Кмитя. Як уточнив начальник Головного управління архітектури, містобудування та просторового розвитку Львівської облдержадміністрації Степан Лукашик, йдеться про реконструкцію та будівництво доріг у рамках підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Ювілейний агрегат — вітчизняним металургам
Лідер важкого машинобудування України — «Азовмаш» (Маріуполь Донецької обл.) до кінця року поставить Єнакіївському металургійному заводу (ЄМЗ, Донецька обл.) засипний апарат діаметром 5 м і вагою 43,3 тони. Як повідомила прес-служба «Азовмашу», контракт на поставку апарату, сума якого не розголошується, підписаний у квітні поточного року. У прес-службі зазначили, що цей апарат став 1000-м агрегатом для доменних печей, випущених маріупольськими машинобудівними за 40 років. Зараз підприємство випускає апарати діаметром від 4 до 5,8 м.
Акції обленерго: з перспективою, але дорого?
Фонд держмайна (ФДМ) України в четвер продав на торгах Київської міжнародної фондової біржі 25%+1 акція енергопостачаючої компанії ВАТ «Чернігівобленерго» за 223 мільйона 423,007 тисячі гривень 43 копійок компанії ТОВ «Он-лайн Капітал». Стартова ціна блок-пакету акцій «Чернігівобленерго» становила 119,019 мільйона гривень. Як повідомив журналістам представник відділу торгівлі цінними паперами ТОВ «Он-лайн Капітал» Олександр Вернигора, компанія оформила операцію з придбання цих акцій на себе. «Нам цікаві перспективи цього обленерго», — пояснив він участь своєї компанії у торгах. За його словами, «Он-лайн Капітал» також збирається взяти участь в аукціонах із продажу інших обленерго. У той же час, зазначив Вернигора, для того щоб його компанія взяла участь у торгах із продажу «Полтаваобленерго», ФДМ повинен знизити ціну на пакет акцій, що виставляється на 20-30%. «Якщо знижуватимуться ціни на ті пакети акцій обленерго, які вже виставлялися, то ми плануємо взяти участь у торгах», — додав він. У той же час директор департаменту продажу акцій на фондових ринках і проведення аукціонів ФДМ України Юрій Яковлєв зазначив, що ФДМ наразі не планує знижувати стартову ціну акцій що виставляються на продаж обленерго.
Українсько-корейська атомна дружба
Держпідприємство НАЕК «Енергоатом» і Південнокорейська компанія КЕРСО підписали меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з проекту ядерної енергетики в Україні. Як зазначив присутній на церемонії підписання міністр палива та енергетики України Юрій Продан, для України сьогодні є пріоритетними проекти з модернізації промислового сектора, розвитку інфраструктури та розв’язання питань у сфері енергобезпеки й енергозбереження. За його словами, дуже важливо вивчити досвід Південної Кореї, яка у найкоротші строки створила конкурентноздатну й енергоефективну економіку. Він також нагадав, що згідно з енергетичною стратегією України до 2030 року, країна планує побудувати велику кількість атомних енергоблоків.
До кінця червня мають сертифікувати новий вітчизняний автобус
Корпорація «Еталон» (Київ) має намір сертифікувати міжміський автобус А08310 до кінця червня. Про це повідомив голова правління Чернігівського автозаводу Валерій Купцов. За його словами, автобус пройшов усі сертифікаційні випробування в Україні. «Були дрібні зауваження. Ми зараз їх усуваємо й робимо другий автобус», — додав він. Окрім того, Купцов зазначив, що наприкінці травня автобус буде спрямовано на сертифікацію в Росію. Утім, зі слів голови правління заводу, початок виробництва автобуса залежить від кількості заявок на його виробництво.