Елеваторів стане більше...
Агрохолдинг «Мрія» (Тернопільська область) планує інвестувати 50 мільйонів доларів у будівництво елеваторних комплексів до 2011 року. Про це сказано в повідомленні компанії. Зі слів начальника управління розвитку агрохолдингу Сергія Жайворонка, ці кошти будуть використані для будівництва елеваторів загальною потужністю понад 250 тисяч тонн. Ділянки для спорудження елеваторних об’єктів у стратегічно важливі для компанії регіонах уже обрані. Також зараз триває будівництво елеватора потужністю зберігання 100 тисяч тонн, розташованого в селі Деренівка (Тернопільська область). Перша черга потужністю 60 тисяч тонн буде завершена в червні, а друга — на 40 тисяч тонн — у вересні поточного року.
На Львівщині запустили завод будівельних сумішей
Найбільший виробник сухих будівельних сумішей «Хенкель Баутехнік (Україна)» 24 квітня запустив завод з виробництва будівельних сумішей у Миколаєві (Львівська область). Про це повідомила прес-служба компанії. Відповідно до повідомлення, виробнича потужність заводу — 210 тисяч тонн сумішей на рік, розмір інвестицій у його будівництво — 10 мільйонів євро, строк окупності, за розрахунками компанії, — шість-сім років. Будівництво заводу компанія вела із квітня 2008 року. Зі слів заступника генерального директора компанії Миколи Лози, Миколаїв був обраний як місце будівництва через наявність там сировинної бази — Миколаївського цементного заводу. Також він підкреслив, що із запуском заводу у Львівській області продукцію компанію в Західну Україну вже не доведеться завозити із заводу у Вишгороді (Київська область), як було раніше, що істотно скорочує логістичні витрати.
Крим — у очікуванні міжнародної мережі бутік-готелів
Інвестиційно-девелоперська компанія ICD Partners (Innovative & Construction Development Partners, Київ) спільно з компанією Organidoc (о. Мадейра, Португалія) збирається створити міжнародну мережу бутік-готелів у курортних регіонах світу, бренд якої поки що не визначений, і розглядає можливість її розвитку в Криму. «Перший об’єкт мережі буде реалізований на о.Мадейра. ICD Partners підібрала ділянку під проект і щодо неї укладено попередній договір про купівлю. При цьому один із наступних комплексів проекту планується реалізувати на території Криму», — повідомили у компанії ICD Partners. Будівництво готелю в Криму буде розпочате приблизно після завершення реалізації проекту на о.Мадейра. «Реалізація першого об’єкта займе приблизно два-три роки. За цей час Україна вийде з кризи, і якраз буде відповідний час для будівництва готелю в Криму», — сказав представник компанії.
За газові борги — до суду...
ВАТ «Львівгаз» готує судові позови проти найбільших боржників за газ міста Львова. В прес-релізі компанії вказується, що на сьогодні борги суб’єктів господарювання Львова перевищують 11 мільйонів гривень, і наразі припинена подача газу 302 підприємствам. Серед найбільших боржників — Львівський бронетанковий ремонтний завод (понад 1 мільйон гривень), управління господарського обслуговування обласних профспілок Львівської області (95 тисяч гривень), Інститут соціальних технологій (майже 89 тисяч гривень), ОО «Золотий ліс» (майже 69 тисяч гривень) і КП «Львівводоканал» (близько 70 тисяч гривень).
Ряди наших авіаційних низькобюджетників поповнили німці
Низькобюджетний авіаперевізник Germanwings (Німеччина), 100% «дочка» Lufthansa, заявив про вихід у травні на український ринок. Як повідомив керівник відділу корпоративних комунікацій компанії Хайнц Йоахім Шеттес на прес-конференції у Києві в вівторок, спочатку авіакомпанія здійснюватиме польоти з аеропорту «Бориспіль» (Київ) до Кельна і назад кожного вівторка, четверга і в суботу. Перший рейс анонсований на 16 травня. Час польоту — 2 години 45 хвилин. Мінімальна вартість польоту — EUR 19,99 включаючи аеропортові збори. При цьому середня ціна за місце складає близько EUR 75. За такою ціною компанія продає від 10% до 15% усіх квитків. Продаж починається за півроку до дати вильоту. Як зазначив Шеттес, продаж переважно здійснюється через інтернет. Квитки є іменними і здачі назад не підлягають. У перспективі Germanwings збирається запропонувати ряд стикувальних рейсів через Кельн із Києва до Берліна (Шенефельд), Мюнхена, Лондона (Станстед), а також до Будапешта, Цюріха та Відня. За словами Шеттеса, до кінця жовтня авіакомпанія збирається перевезти на маршруті Київ — Кельн приблизно 14—15 тисячі пасажирів. При цьому він також додав, що в найближчій перспективі компанія не збирається розширювати транспортну мережу в Україні, обмежившись Києвом, а також не збирається здійснювати чартерні перевезення. На питання журналістів про причини виходу компанії на новий ринок у період кризи і зниження пасажиропотоку, Шеттес сказав, що зниження потоку спостерігається тільки в туристичному секторі, тоді як пасажири, котрі їдуть у бізнес-відрядження, сьогодні масово переходять на послуги низькобюджетних авіакомпаній.