Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

16 квітня, 2009 - 00:00

Промисловці вийшли в інтернет для безкоштовного обміну

У Україні розпочала роботу безкоштовна «Всеукраїнська Товарообмінна Мережа obmenXXL». Згідно з прес-релізом порталу, його створили промислові підприємства, що стикнулися з обмеженнями в проведенні грошових розрахунків із контрагентами або проблемами збуту продукції. Товарообмінна мережа пропонує свої послуги безкоштовно — її творці розраховують за допомогою ресурсу збільшити реалізацію своїх власних товарів. Заявки та пропозиції учасників Всеукраїнської Товарообмінної Мережі розміщуються на веб-сайті у відкритому режимі, з контактними даними учасників. Будь-який користувач системи може працювати з базою даних пропозицій у режимі реального часу і без посередників. На думку творців, відсутність посередників є значною конкурентною перевагою мережі в порівнянні з існуючими комерційними біржами. «На відміну від комерційних товарообмінних бірж, які нещодавно відкрилися в Україні, нашою системою може користуватися будь-яка компанія або фізична особа абсолютно безкоштовно. Ідеологія проекту — віддати, щоб узяти. Ми пропонуємо підприємцям інструмент для вирішення їхніх бізнес або фінансових труднощів, одночасно досягаючи своїх цілей, зокрема, збільшення збуту, запуску паралізованих через фінансову кризу виробничих ланцюжків», — говорить керівник проекту Дмитро Ткаченко. Протягом року мережа планує відкрити представництва в усіх регіонах України. На сьогодні в системі зареєструвалися понад 400 користувачів, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Електронникам наказали служити космосу

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про реорганізацію держпідприємства «Харківський завод електроапаратури» шляхом приєднання до державного науково-виробничого підприємства (ДНВП) «Об’єднання «Комунар» (Харків). Це визначено розпорядженням Кабінету Міністрів № 392-р від 10 квітня. Згідно з документом, Національному космічному агентству України (НКАУ) в 3-місячний термін доручено подати на розгляд уряду пропозиції із внесення змін до нормативно-правових актів у зв’язку з реорганізацією, а також забезпечити її реалізацію. ДНВП «Комунар» — одне із провідних підприємств космічної галузі України. Основна продукція — пристрої бортової та наземної апаратури систем управління та контролю ракет і космічних комплексів; апаратура контролю й управління систем енергозабезпечення космічних об’єктів; автоматизовані системи управління технологічними процесами, в тому числі турбінами, генераторами, елеваторами, пристрої систем управління літаків цивільної авіації; сучасні засоби зв’язку.

Хімікам — давальницькі схеми

Дозвіл хімічним підприємствам України купувати природний газ у компаній-нерезидентів дозволить відновити виробництво аміаку, повідомив журналістам міністр промислової політики Володимир Новицький перед засіданням уряду в Києві у вівторок. За його словами, при існуючій ціні на газ робота азотних хімпідприємств може бути тільки збитковою. «Зараз у хімічному комплексі ситуація досить складна й особливо в азотній галузі. Переробляти цей газ без збитків ми не можемо, а збитки сягають 100 доларів на тонні», — сказав він. Новицький уточнив, що перехід на давальницьку схему дозволить хоч би отримати кошти за послуги процесінгу. «Якщо знайдеться газ за відповідну ціну, то підприємства зможуть працювати за давальницькою схемою й отримувати певні гроші хоч би за переробку, щоб виплачувати зарплати працівникам», — зазначив міністр. За його словами, однією з компаній-нерезидентів, у якої українські підприємства зможуть купувати більш дешевий газ, є підконтрольне російському «Газпрому» ВАТ «СІБУР Холдинг». «Наразі керівники підприємства активно шукають собі партнерів, і «СІБУР» — це один із варіантів», — сказав Новицький. Кабінет Міністрів України дозволив виробникам азотних мінеральних добрив купувати природний газ, що імпортується безпосередньо у газовидобувних компаній.

Ще один іноземний банк залишає Україну

Dresdner Bank (Німеччина) вирішив ліквідувати представництво в Україні. Про це сказано в повідомленні банку. «Повідомляємо, що представництво Dresdner Bank AG у Києві, Україна, ідентифікаційний код 20053671, ліквідується відповідно до рішення правління Dresdner Bank AG (Франкфурт-на-Майні)», — сказано в повідомленні. Представництво ліквідується у зв’язку з купівлею самого Dresdner Bank іншим німецьким банком — Commerzbank.

Спецплатформи для латвійських перевізників

Крюковський вагонобудівний завод (Кременчук, Полтавська область) минулого тижня виконав контракт на поставку в Латвію 200 спецплатформ. Про це повідомив представник підприємства. За його даними, підприємство закінчило виготовлення й відвантаження 200 платформ моделі 13-7024 для латвійської фірми Ironsalellc. Спецплатформа призначена для перевезення універсальних вантажотоннажних контейнерів для залізниць із відстанню між краями рейок 1 520 мм. Сума контракту не розголошується.

Газета: 
Рубрика: