Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

4 квітня, 2009 - 00:00

Хімікам дають орієнтир на нові продукти

Державне підприємство «Хімічний завод «Південний» (Рубіжне Луганської обл.) ввів у експлуатацію виробництво нітробензолу, повідомляється на веб-сайті Луганської обласної державної адміністрації. Інвестиції в реалізацію проекту становили $1 мільйон, інвестором виступило ВАТ «Волжский Оргсинтез» (Росія), яке планує закуповувати нітробензол виробництва заводу в об’ємі не менше ніж 40 тисяч тонн у рік. Як зазначено в повідомленні, виробництво нітробензолу на хімзаводі буде обладнане установками автоматичного пожежогасіння та газоаналізаторами, а завдяки встановленню сучасного обладнання воно не буде негативно впливати на навколишнє середовище. Наявність гарантованого збуту цього продукту, відсутність виробництва нітробензолу в Україні та наявність необхідної сировинної бази для його виробництва на території області є значною конкурентною перевагою. Нітробензол застосовується як розчинник і м’який окислювач.

На шляху до 3G

«Мобільні Телесистеми» (МТС) планують інвестувати в 2009 році в розвиток компанії в Україні до $400 мільйонів. Як повідомив директор із корпоративного управління та контролю МТС Андрій Березний у ході форуму «Україна—Росія: діалог ефективного стратегічного партнерства», стратегічними завданнями компанії на 2009 рік є інвестування в розвиток телекомунікаційної інфраструктури для поліпшення якості та існуючого нарощування об’єму інноваційних послуг. Він звернув увагу на те, що Україна на сьогодні є єдиною країною в Європі, яка повноцінно не запровадила мобільний зв’язок третього покоління (3G). «В Європі 3G уже згасає, вже вийшло 4G, а ми все ще перебуваємо в стадії підготовки тендерів із видачі ліцензій», — сказав Березний.

Баржі для транспортування зерна водним шляхом

Великий оператор зернового ринку — ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Нібулон» — уклав з ВАТ «Вадан Ярдс Океан» (обидва — Миколаїв) контракт на будівництво 24 несамохідних суховантажних двотрюмових суден змішаного (ріка—море) плавання для перевезення генеральних та насипних вантажів. Як зазначається в прес-релізі СП «Нібулон», будівництво барж здійснюється в рамках реалізації «Нібулоном» інвестиційного проекту з будівництва семи елеваторів потужністю понад 250 тисяч тонн одноразового зберігання та створення власного флоту дедвейтом 100 тисяч тонн, будівництва буксирів, річкових терміналів. Вартість цього проекту становить $150 мільйонів. «Мета проекту — відродження Дніпра як транспортної артерії, поновлення судноплавства по ріці та транспортування зерна водним шляхом», — говориться в прес-релізі.

Газета: 
Рубрика: