Штраф за порушення ліцензійних умов
Національна комісія регулювання електроенергетики оштрафувала енергогенеруючу компанію «Дніпроенерго» (Запоріжжя) на 85 тисяч гривень за порушення ліцензійних умов. Про це сказано в повідомленні НКРЕ. Комісія застосувала до компанії максимально можливі фінансові санкції за порушення ліцензії в частині продажу всієї виробленої електроенергії на оптовому ринку (ОРЕ). НКРЕ зобов’язала «Дніпроенерго» до 1 травня усунути це порушення, для чого забезпечити комерційний облік усіх об’єктів, що використовують електроенергію на господарські потреби. Крім того, регулятор рекомендував генкомпанії як ліцензіатові НКРЕ з поставок електроенергії за нерегульованим тарифом укласти договір купівлі-продажу електроенергії з компанією «Енергогідромеханізація» (Дніпропетровська область) у встановленому законодавством порядку. Комісія також попередила «Дніпроенерго» про недопущення в майбутньому порушень у частині продажу всього струму, виробленого тепловими електростанціями компанії, на на оптовому ринку електроенергії.
Iнтерес у модернізації українського енергосектору
Італійські компанії зацікавлені в інвестуванні в проекти з модернізації атомних електростанцій України, будівництва ліній електропередачі й розвитку поновлюваної енергетики. Про це сказано в повідомленні Міністерства палива й енергетики. Відповідно до повідомлення, з такою заявою виступив заступник міністра економічного розвитку Італії Адольфо Урсо в ході зустрічі із заступником міністра палива й енергетики Сергієм Павлусем у Києві. У ході зустрічі сторони обговорили можливості залучення італійських інвестицій в український енергосектор, запозичення й впровадження сучасних технологій в енергетику України. «Урсо повідомив, що італійські компанії зацікавлені в інвестуванні ряду проектів енергетичної галузі, зокрема модернізації АЕС, будівництві високовольтних ЛЕП, розвитку поновлюваної енергетики», — сказано в повідомленні. У свою чергу Павлусь зазначив, що існує необхідність залучення іноземних інвестицій для будівництва повітряної ЛЕП 750 кВ «Запорізька АЕС-підстанція «Каховська», підвищення надійності високовольтних електромереж, розробки Одеського та Безіменного газових родовищ на шельфі Чорного моря, реконструкції газоперекачувальних агрегатів. Крім того, на думку Урсо, італійська сторона може прилучитися до реалізації заходів щодо синхронізації енергосистем України і Європи.
Карпатські хлор та каустична сода будуть з жовтня
Компанія «Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська область) переніс запуск другої лінії з виробництва хлору й каустичної соди мембранним методом на жовтень. Про це сказано в повідомленні прес-служби компанії. «До 1 серпня механічна готовність, тобто всі роботи повинні бути завершені, після цього — два місяці на пуско-налагодження (серпень—вересень), у жовтні ми маємо включитися в роботу», — цитує прес-служба начальника виробництва хлору й каустичної соди Івана Підсаднюка. За його словами, вже практично змонтовано все технологічне обладнання, у тому числі й конструкції мембранних електролізерів, зроблено частину заготівлі для обв’язування пластикових трубопроводів, змонтовано все обладнання з технологічних стадій, призначених для забезпечення роботи електролізу. Зараз монтується електричне обладнання — перетворюючі агрегати, які будуть задіяні в схемі мембранного електролізу для подачі постійного електролітичного струму на електролізери. Раніше «Карпатнафтохім» мав намір запустити другу лінію хлору й каустичної соди до червня.
Плановий ремонт на АЕС
Другий енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планового ремонту. Блок відключено 16 березня о 22.30, повідомила Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». На АЕС України 17 березня працюють 12 із 15 енергоблоків. На першому блоці Рівненської АЕС 158-му добу проводиться середній плановий ремонт. Третій блок Хмельницької АЕС перебуває в поточному ремонті з 27 вересня 2008 року.
Кредит на реконструкцію гідроелектростанції
Запоріжжя веде переговори зі Всесвітнім банком про виділення кредиту 60 мільйонів дол. на реконструкцію Дніпро-ГЕС-2. «Обговорюється фінансування проекту по ДніпроГЕС-2, безпосередньо з самою греблею і головним управлінням, із таким розрахунком, щоб вже цього року було виділено 60 мільйонів дол. на роботи», — повідомив міський голова Запоріжжя Євген Карташов на прес-конференції. За його словами, потрібно замінити все енергоустаткування і гідроагрегати, які виробили свій ресурс. Загалом вартість проекту модернізації становить 150 мільйонів дол.. Як зазначив директор Всесвітнього банку по Україні, Білорусі й Молдові Матін Райзер, проект планується реалізувати за декілька років, і банк може виділити фінансування в розмірі 60 мільйонів дол. На його думку, вказаний проект важливий не лише для Запоріжжя — він має стратегічне значення для розвитку гідроенергетичного потенціалу всієї України.