Рефінансування заради кредитування аграріїв
УкрСиббанк (Харків, входить до групи BNP Paribas) планує залучити від Національного банку України (НБУ) рефінансування на суму один мільярд гривень для фінансування кредитних програм в економіці, повідомив голова правління кредитно-фінансової установи Сергій Наумов. «Сума залежить від Нацбанку... Нам необхідно близько одного мільярда гривень. Грошові кошти ми плануємо взяти на рік», — сказав він журналістам. За його словами, банк не потерпає від проблем із ліквідністю: кошти НБУ планується направити на кредитування, зокрема, агропромислового комплексу. За даними Наумова, 2008 року УкрСиббанк надав кредитів сільгоспвиробникам на суму близько 1,6 мільярда гривень і збирається, з урахуванням сприятливої кон’юнктури на зовнішньому ринку, продовжити їх кредитування поточного року. Як повідомив голова наглядової ради (НР) банку Жан-Франсуа Варле, у разі необхідності УкрСиббанк буде підтриманий материнською структурою. «На даний момент ми не повністю використовуємо кредитні лінії, надані групою. Але якщо знадобиться більше — запозичатимемо більше», — зазначив він.
Новий полігон твердих побутових відходів
Розпорядження про відведення земельної ділянки під будівництво нового полігона твердих побутових відходів для потреб обласного центру підписав голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Під полігон може бути відведено від 30 до 50 га на виїзді з Запоріжжя до Дніпропетровська, в районі балки Канцеровська в Запорізькому районі. «Це найвіддаленіша ділянка від населених пунктів. Він забезпечить на подальші 50 років потреби Запоріжжя з поховання твердих побутових відходів», — зазначив Старух. Проект полігона був презентований у Запоріжжі в червні 2008 року його розробниками — представниками «УкркомунНІІпроект» (Харків). Згідно з проектом, він займе 18 га, ще 1,5 га буде відведено під будівництво під’їзних шляхів. Сміттєсортувальна лінія займе до 4 га території полігона. При будівництві полігона враховуватиметься можливість збору біогазу, продуційованого внаслідок перегнивання відходів. Вартість проекту за цінами 2007 року — 130 мільйонів гривень. Будівельні роботи розраховані на п’ять років. Реалізовуватиме проект спільне україно-німецьке підприємство зі збору, сортування та переробки твердих побутових відходів ТОВ «Ремондіс Запоріжжя». У нього увійшли німецька фірма «Ремондіс Інтернаціонал ГМБХ» (Люнен), «Ремондіс Україна» (Київ), запорізьке ТОВ «Ольф» і комунальне підприємство «Комунсантрансекологія».
Розпочато промислове виробництво біопалива
Державний концерн спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» почав промислове виробництво біопалива на державному підприємстві (ДП) «Лохвицький спиртовий комбінат» (Полтавська обл.). Як зазначається в прес-релізі концерну, наразі підприємство виробляє 10 тисяч декалітрів (дал) компонента моторного палива активного (КМПА) на добу. У подальшому КМПА використовується для виробництва компанією «Енергетичні стратегії та біотехнологія» (Київ) бензину «Біо-100» на обладнанні, яке також розміщується на лохвицькому підприємстві. Найближчим часом концерн планує розпочати випуск біопалива ще на п’яти спиртових заводах і вийти на загальні потужності з виробництва цієї продукції 200 тисяч тон на рік. Річні потужності підприємств концерну з виробництва спирту становлять 61,45 мільйона дал, горілки та лікеро-горілчаних виробів — 35,6 мільйона дал, високооктанової кисневмісної добавки до бензинів — 28,07 тисячі тон.
Iнвестиції у виробництво — над усе
Єдиний в Україні виробник великовантажних автомобілів — холдингова компанія «АвтоКрАЗ» (Кременчук Полтавської обл.) — 2009 року не планує значно скорочувати обсяг інвестицій у виробництво в порівнянні з 2008 роком (з урахуванням капремонтів обладнання 2008 року «АвтоКрАЗ» інвестував у розвиток 52,5 мільйона гривень). «Конкретні суми інвестицій 2009 року зараз уточнюються, але великого скорочення, в порівнянні з 2008 роком, не буде», — повідомив генеральний директор ХК «АвтоКрАЗ» Сергій Сазонов. Він зазначив, що через фінансову кризу припинено фінансування кількох інвестиційних проектів із придбання нового імпортного обладнання. «Крім того, ми припинили фінансування глибокої модернізації ливарного виробництва. Причина призупинення проектів — необхідність перерахунку термінів окупності через різку девальвацію гривні та зміну умов кредитування», — наголосив Сазонов. У той же час, за його словами, при цьому продовжуються проекти, пов’язані з енергозбереженням. «За цими проектами, навпаки, у зв’язку з подорожчанням енергоресурсів, терміни окупності скорочуються», — зазначив гендиректор. За даними прес-служби компанії, 2008 року «АвтоКрАЗ» інвестував у енергозберігаючі технології близько 20 мільйонів гривень. Зокрема, впровадження в ряді цехів системи локального опалення з використанням інфрачервоних пальників дозволило за рік зекономити 2, 25 мільйона гривень.
Обладнання для Iрану
Великий світовий виробник трансформаторного обладнання — «Запоріжтрансформатор» — підписав контракт з іранською компанією MAPNA на поставку до цієї країни 11 трансформаторів на загальну суму понад 19 мільйонів євро. Як повідомила прес-служба підприємства, в рамках контракту замовнику будуть поставлені дев’ять трансформаторів потужністю 200 МВА та два потужністю 160 МВА. За умовами контракту, обладнання для енергогенеруючих об’єктів Ірану «Запоріжтрансформатор» поставить у період вересень 2009 року — березень 2010 року.