Бессарабка «пішла» за три мільйони гривень
Підприємство з іноземними інвестиціями «Білла-Україна» придбала на біржових торгах у вівторок право п’ятирічної оренди нежилого приміщення Бессарабського ринку загальною площею 601,5 м2 для подальшого розміщення в ньому муніципального гастронома за три мільйони гривень. За даними прес-служби Київської міської державної адміністрації (КМДА), в біржових торгах брало участь 11 компаній, серед яких були як представники великих компаній, так і середніх торгових мереж. Крок аукціону складав 50 тисяч гривень. Кошти, отримані від продажу права оренди, будуть направлені на соціальні програми міста.
Мобільний зв’язок дорожчає
Низку істотних змін до тарифних планів для абонентів із 23 лютого вводить ТОВ «Астеліт» (ТМ life:), Київ). Згідно з оголошенням компанії, в усіх тарифних планах вводиться похвилинна тарифікація вихідних дзвінків у межах мереж українських операторів. Окремі зміни стосуються абонентів індивідуальних тарифних планів. Так із тарифного плану «Простий life:)» виключена можливість здійснювати дзвінки на номери українських операторів за 0,25 грн./хв. протягом 100 хв./місяць, і введено єдиний тариф у розмірі 0,35 грн./хв. В усіх індивідуальних планах введено списання щодня двох гривень із рахунку абонента у випадку, якщо поповнення рахунку не було здійснене впродовж 90 днів. За списання двох гривень абоненту надаватиметься можливість здійснювати безкоштовні дзвінки всередині мережі оператора. Згідно з іншими оголошеннями, «Астеліт» також істотно обмежив так звані бонусні програми. Компанія з 19 лютого слідом за іншими операторами підняла і вартість послуг міжнародного роумінгу. Навіть у популярному сервісі «Роумінг life:)», що пропонує за рахунок використання технології USSD-callback значно дешевші, ніж за традиційного роумінгу, підвищення тарифів становило 25% — до 2,5 гривні при дзвінках із країн Європи, Білорусі, Туреччини та Єгипту, та до 5 гривень при дзвінках з інших країн, включаючи РФ. «Поточні зміни в тарифних планах нашої компанії для індивідуальних абонентів викликані змінами в макроекономічній ситуації та продиктовані загальними ринковими тенденціями до перегляду вартості послуг зв’язку», — прокоментували у прес-службі оператора такі непопулярні кроки.
Iнвестиції в солод
Один із найбільших виробників пива в Україні — ЗАТ «Оболонь» (Київ) — збільшив потужності солодового заводу в Хмельницькій області, що належить йому, вдвічі — до 120 тисяч тонн солоду на рік. Як зазначається у прес-релізі компанії, таким чином підприємство вийшло на плановану потужність виробництва солоду. Загальні інвестиції у цей завод становили 500 мільйонів гривень. «Оболонь» запустила першу чергу солодового заводу річною потужністю 60 тисяч тонн продукції на початку 2008 року.
Хто торгуватиме надлишковим військовим майном
Для реалізації на внутрішньому ринку надлишкового або непридатного військового майна Кабінет Міністрів, ліквідувавши Державний департамент надлишкового майна й земель у складі Міністерства оборони, створив Державне спеціалізоване підприємство «Укрспецторг». Про це сказано в постанові Кабміну «Деякі питання реалізації військового майна» № 88 від 11 лютого. Цією ж постановою Кабмін затвердив статут «Укрспецторгу», відповідно до якого засновником підприємства є уряд і підприємство перебуває в управлінні Кабміну. «Укрспецторг» працює на принципах господарської самостійності й самооплатності. В статуті сказано, що підприємство створене з метою сприяння підвищенню ефективності управління об’єктами держвласності, зокрема військовим майном, забезпечення прозорої процедури його відчуження, ефективного використання такого майна, проведення господарської діяльності з метою одержання прибутку. Статутний фонд підприємства, створений за рахунок переданого держмайна, становить 15 мільйонів гривень. Кабмін доручив Міноборони створити ліквідаційну комісію для ліквідації держдепартаменту й передати «Укрспецторгу» військове майно, зокрема нерухоме, котре використовувалося для забезпечення діяльності держдепартаменту. При цьому, установлено, що договори про відчуження й реалізацію військового майна на внутрішньому ринку, укладені на момент набуття чинності цією постановою підприємствами, повноваження яких на реалізацію військового майна цією постановою тимчасово припиняються, підлягають виконанню без права внесення до них змін у частині збільшення обсягу й розширення номенклатури такого майна.
Кавові плани
Компанія «Арома Україна» має намір відкрити 30 кав’ярень Aroma Espresso Bar до 2016 року. Про це сказано в повідомленні компанії. «п’ять кав’ярень протягом двох років і ще 25 за п’ять років — це наші зобов’язання перед Aroma в Україні», — цитує компанія співзасновника «Арома Україна», регіонального управляючого Aroma Espresso Bar в Україні Якова Лівшиця. 22 січня в Києві відкрилася перша кав’ярня цього бренду. Заклади мережі будуть спеціалізовуватися на приготуванні й продажу кави під власною торговельною маркою, а також салатів, сендвічей, випічки й перших страв. Середній чек у закладі має становити 75 гривень. «Арома Україна» одержала франшизу Aroma Israel понад рік тому. Інвестувати в український проект буде Aroma, а також партнери, яких компанія не називає...