Мазут — замість проведення ремонтів і оплати газу
АК «Київенерго» придбала 53 тисячі тон мазуту за рахунок проведення ремонтів і оплати за газ, повідомила «Дню» прес-служба АК «Київенерго». Мазут придбаний для виробництва електричної енергії на загальну суму 126 мільйонів гривень. «Купівлю мазуту здійснено за рахунок недоплати «Київенерго» за отриманий газ ДК «Газ України»... Відволікаючи кошти на придбання мазуту, «Київенерго» змушена значно скоротити витрати на ремонтні роботи та інвестпрограму», — цитує прес-служба слова фінансового директора АК «Київенерго» Михайла Уткіна. Придбаного Київенерго палива виявиться достатньо для роботи ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 до 1 березня поточного року, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Металурги вчаться економити
Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча (Донецька обл.) на сьогоднішній день працює із завантаженням виробничих потужностей на рівні близько 60%, повідомив генеральний директор ММК ім. Ілліча Володимир Бойко в ефірі місцевої телекомпанії, відеозапис якої прес-центр підприємства розмістив на своєму веб-сайті. Протягом місяця-півтора ми чітко визначимося з програмою на рік», — сказав Бойко, зазначивши, що насамперед вона буде направлена на будівництво установки вдування пиловугільного палива, а також на проведення капітальних ремонтів, зокрема на призупиненій доменній печі №5. Гендиректор повідомив, що наразі підприємство працює над скороченням витрат. Як повідомив перший заступник генерального директора — головний інженер ММК ім. Ілліча Сергій Матвієнков, із метою зниження споживання природного газу підприємство збирається ввести в експлуатацію установку вдування пиловугільного палива 2010 року, будівництво якої розпочалося 2006 року.
Тарифи на мобільний зв’язок підвищуються...
Із 15 лютого ЗАТ «Український мобільний зв’язок» збирається на 22% (до 0,33 гривні) підвищити розмір стандартної плати за з’єднання (ПЗЗ) для всіх абонентів передоплачених тарифних планів, що використовують її, повідомляється в офіційному оголошенні компанії у пресі. Згідно з іншим оголошенням, оператор також підвищує вартість відправлення SMS-повідомлень на номери мобільних операторів в Україні в 34 тарифних планах — до 0,39 гривні. З 1 грудня 2008 року в більшості з них вона була підвищена до 0,37 гривні. Вартість відправлення повідомлень на номери закордонних операторів для абонентів усіх передоплачених тарифних планів приведена до єдиної вартості — 1 гривня. «Компанія проводить реструктуризацію і приводить тарифи на SMS до одного рівня. При цьому потрібно зазначити, що ряд SMS-орієнтованих тарифів, а також вартість відправки текстових повідомлень у рамках послуги «Моя Сім’я» залишаються без змін, — прокоментували підвищення тарифів у прес-службі компанії, додавши: — Плата за з’єднання при дзвінках усередині мережі відсутня в тарифі «Супер-МТС». Її також немає в більшості тарифів для контрактних абонентів. Тому дана корекція не торкнеться переважної кількості наших абонентів. При цьому ПЗЗ як і раніше залишиться однією із найнижчих на ринку України».
Хоч тепер вагони й зайві, але нові купуватимуть
Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця»), незважаючи на спад вантажних перевезень, збирається 2009 року закупити близько 2 тисяч вантажних вагонів, повідомив генеральний директор «Укрзалізниці» Михайло Костюк. «Сьогодні 45 тисяч вагонів простоюють без роботи, однак у нас є три партнери-виробники вагонів і два наших виробники вагонів, і немає морального права залишити їх без роботи», —зауважив він. Костюк наголосив, що безумовною причиною закупівлі нових вагонів є оновлення поточного парку, що має покращити якість вантажних перевезень. У той же час гендиректор «Укрзалізниці» засвідчив падіння обсягів перевезень вантажів залізницями України, яке триває. Так, за його словами, в січні вантажоперевезення залізницею скоротилися на 35% у порівнянні із січнем 2008 року.
На Херсонщині запрацював «соєвий» завод
Олієекстракційний завод (ОЕЗ) потужністю понад 200 тисяч тонн сої з глибокою переробкою соєвих бобів і виробництва високоякісних рослинних білків із сої (шроту) в Новій Каховці Херсонської області ввела в експлуатацію компанія «Каховка Пром-Агро». Про це повідомила прес-служба Новокаховської міської ради. Підприємство оснащене обладнанням «Europa Crown Ltd» (Англія), «СНІЕ» й «Mathews Company» (США) і розраховане на монокультурну переробку й випуск продукції протягом усього року. Виробничі потужності заводу розраховані на виробництво до 160 тисяч тонн соєвого шроту й близько 50 тисяч тонн соєвої олії на рік. Компанія планує реалізовувати продукцію на внутрішньому ринку, а також експортувати в країни Центральної й Західної Європи. Сировину для переробки планується закуповувати в місцевих товаровиробників, а також у господарствах південного й центрального регіонів України. Перший комплекс олієекстракційного заводу — елеватор місткістю 40 тисяч тонн зерна, був уведений в експлуатацію 9 липня 2008 року. «Каховка Пром-Агро» почала будівництво ОЕЗ в липні 2006 року, сума інвестицій у проект не оголошується.