Українські універмаги купують навіть під час кризи
KDD Group N.V. (Нідерланди), холдингова компанія однієї з великих в Україні груп у сфері девелопменту й інвестицій у нерухомість «Київ—Донбас», 30 січня 2009 року підписала попередню угоду про купівлю універмагу «Дарниця», розташованого на Ленінградській площі у Києві, шляхом купівлі 100% Hauseban-Service LLC, якому належатиме понад 90% акцій ВАТ «Універмаг «Дарниця» на момент купівлі. Попередня угода щодо купівлі корпоративних прав була підписана 30 січня 2009 року», — говориться в повідомленні компанії на Лондонській фондовій біржі у вівторок. Згідно з повідомленням, остаточна угода про купівлю об’єкта, як очікується, буде підписана в середині березня поточного року після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України.
Є загроза залишитися без вітчизняного хлору
Виробництво на єдиному в Україні виробнику хлоропродукції — ВАТ «Дніпроазот» (Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл.) — знаходиться на межі зупинки, повідомляє прес-служба підприємства. Різке падіння обсягів виробництва та споживання хлору в Україні 2008 року пов’язане зі скороченням його споживання в хімічній промисловості, зазначають у прес-службі. З одного боку, у відповідь на зниження цін на вуглеводневу сировину світові ринки вмить відреагували падінням цін на багатотонажні полімери (вінілхлорид і ПВХ), де хлор застосовується як один з основних сировинних компонентів. Із іншого боку, в Україні істотно зріс імпорт хлору за демпінговими цінами російського, румунського та польського виробництва. Тому надлишок пропозиції при різкому падінні попиту на рідкий хлор призвели до загрози зупинки «Дніпроазоту». «Протягом 2005—2008 рр. в умовах зростаючого імпорту хлору в Україну частка вітчизняних виробників на внутрішньому ринку споживання хлору знизилася з 90,97% до 46,6%» — повідомила прес-служба. Таким чином, частка імпорту виросла з 9,03% до 53,4%. Використання виробничих потужностей «Дніпроазоту» скоротилося на 43,6% і продовжує знижуватися. Як зазначає прес-служба, при собівартості продукції 823,3 гривні/тонна (станом на липень 2008 року) 70% складають енергоносії (газ і електроенергія). При існуючій вартості природного газу підприємство не зможе конкурувати з існуючим імпортом.
Французи виготовлятимуть солод в Україні
Один із найбільших світових виробників солоду — Soufflet Group (Франція) — придбала у найбільшої в Україні фінансово-промислової групи «СКМ» (Донецьк) ЗАТ «Дніпропетровську броварню «Дніпро», що спеціалізується на виробництві солоду. «Наприкінці минулого року ми завершили операцію з купівлі дніпропетровського підприємства «Дніпро», — повідомив директор ТОВ «Нью Ворлд Грейн Юкрейн» (Київ), що входить до Soufflet Group, Микола Горбачов. За його словами, це придбання дозволить групі розширити свою присутність на українському ринку солоду. Горбачов зазначив, що Soufflet Group збирається збільшити потужності дніпропетровського заводу з виробництва солоду. У цей час плани щодо цього підприємства знаходяться на стадії обговорення. Сума операції не розголошується.
Ташликську ГАЕС планують добудувати
350 мільйонів гривень на добудування Ташликської гідроакумулюючої електростанції (ГАЭС) 2009 року планує направити держпідприємство «НАЕК «Енергоатом», повідомила прес-служба НАЕК. За її даними, такий порядок цифр озвучив президент «Енергоатому» Юрій Недашковський на засіданні оперативного штабу із добудування станції, в ході якого були затверджені план-графіки добудування об’єкта, розроблені управлінням капітального будівництва Південно-Української АЕС спільно з генеральним проектувальником об’єкта — інститутом «Укргідропроект» (Харків). Зокрема, на будівельно-монтажні роботи планується направити 90 мільйонів гривень. У ході засідання також обговорювалося питання мінімізації впливу будівництва Ташликської ГАЕС на навколишнє середовище, а також продовження археологічних досліджень зони впливу станції. Замовником будівництва електростанції виступає «Енергоатом», оператор усіх чотирьох діючих атомних електростанцій України, генеральним підрядчиком — ВАТ «Південенергобуд» (Південноукраїнськ Миколаївської обл.).
«Хлібна» реструктуризація
Один із найбільших операторів на ринку хліба та хлібобулочних виробів в Україні — ВАТ «Концерн «Хлібпром» (Львів) — завершує реструктуризацію, що передбачає переведення всіх його дочірніх підприємств (ДП) на роботу під єдиною юридичною особою. Як зазначається в повідомленні концерну, для завершення цього процесу акціонери ВАТ збираються на загальних зборах 23 квітня 2009 року розглянути питання щодо ліквідації ДП «Гайсинський комбінат хлібопродуктів», «Жовківський комбінат хлібопродуктів» і «Подільське борошно». «Проект із переходу всіх дочірніх підприємств компанії на роботу в єдиній юридичній особі дозволить ВАТ «Концерн «Хлібпром» оптимізувати та підвищити ефективність діяльності компанії загалом, посилити контроль на всіх ланках діяльності суспільства. Як наслідок, концерн переходить на централізацію управління закупівлями, запасами, виробництвом, продажем», — говориться в повідомленні.