Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 січня, 2009 - 00:00

Три обленерго оновлять

Національна комісія регулювання електроенергетики України затвердила інвестиційну програму для «Миколаївобленерго» в розмірі 52,885 мільйона гривень (із ПДВ і далі також), для «Одесаобленерго» — 174,47 мільйона гривень, для «ПЕС-Енерговугілля» — 35,354 мільйона гривень. Джерелами наповнення інвестпрограм усіх компаній визначені амортизаційні відрахування в різних обсягах. Реалізація інвестиційних програм передбачає реконструкцію, модернізацію та розвиток мереж, зниження наднормативних втрат, впровадження автоматизованих систем диспетчерського контролю та інформаційних технологій, оновлення засобів зв’язку, придбання транспортних засобів та інші заходи.

Новий логістичний агроцентр у Херсонській області

Влада Херсонської області збирається залучити інвесторів до будівництва логістичного аграрно-маркетингового центру зі зберігання, фасовки та реалізації сільгосппродукції регіону. Інвестиції в реалізацію проекту передбачаються на рівні 450 мільйонів гривень. Центр включатиме в себе виставковий зал, офісно-сервісні, складські зони, торговельні майданчики, термінали зі зберігання та упаковки продукції, місця для її продажу з машин. Реалізація проекту дозволить забезпечити стабільні поставки сільгосппродукції, зібраної в Херсонській області, до інших регіонів країни.

Виробництво залізорудного концентрату скоротилося

ВАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» (ІнГЗК), що входить до групи «Метінвест», 2008 року скоротило виробництво товарного залізорудного концентрату на 7,5% у порівнянні з 2007 роком. У грудні ІнГЗК відновив виробництво залізорудного концентрату після зупинки виробництва в листопаді та виробив 677 тисяч тонн. У компанії зазначають, що в січні—вересні 2008 року ІнГЗК демонстрував упевнене зростання виробництва концентрату на 9,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року. В результаті відмов покупців від придбання продукції за раніше укладеними контрактами, у IV кварталі значно знизилися обсяги виробництва, що відбилося на річних показниках. Нагадаємо, що раніше, 2007 року, він збільшив обсяг товарної продукції на 4,7%.

Iмпорт коксованого вугілля відновлено

Українські коксохімічні заводи (КХЗ) 2009 року відновили імпорт коксованого вугілля з Російської Федерації (РФ), Казахстану, США, Канади та Австралії в зв’язку із збільшенням попиту на кокс через зниження споживання природного газу та переведенням доменного виробництва на використання коксу. За словами генерального директора об’єднання коксохімічних підприємств «Укркокс» Анатолія Старовойта, за три тижні січня українські КХЗ імпортували близько 184 тисяч тонн коксованого вугілля. Імпорт із початку року здійснювали «Алчевськкокс» — близько 28 тисяч тонн вугілля з РФ, 7,5 тисяч тонн із США та Канади, а також «Arcelor Mittal Кривий Ріг» — 20,7 тисячі тонн із РФ, 45,8 тисяч тонн із Казахстану, 2 тисячі тонн із Австралії, 15,9 тисяч тонн із США та Канади. Крім того, імпортує «Запоріжкокс» із РФ і «Євраз груп» з цієї ж країни для трьох своїх коксохімічних підприємств. Гендиректор «Укркоксу» зазначив, що наразі необхідний метпідприємствам обсяг коксу забезпечується вугіллям українського видобутку. Зокрема, на українські КХЗ поставлено 722,8 тисяч тонн вітчизняного вугілля. У разі збільшення метпідприємствами обсягів виробництва металлопродукції, коксованого вугілля українського видобутку не вистачатиме для виробництва коксу під виробничі програми, тому компаніям потрібно нарощувати імпорт вугілля. Зараз імпорт невеликий — у загальному обсязі близько 3—4% вугілля, що закуповується коксохімами. А за нормальних умов ввозилося 11 мільйонів тонн вугілля на рік, що складає 30% від споживання.

Енергоприбуток у Криму зростає

Чистий прибуток енергопостачальної компанії ВАТ «Крименерго» 2008 року за українськими стандартами бухгалтерського обліку збільшився майже в 3,5 раза (на 20,453 мільйона гривень). Із урахуванням раніше оприлюднених «Крименерго» даних за дев’ять місяців 2008 року, його чистий прибуток у жовтні—грудні минулого року збільшився більш ніж у 6,8 раза у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року. Нагадаємо, що компанія експлуатує розподільні електричні мережі Кримського півострова напругою 0,4—110 кВ і надає споживачам регіону послуги із транспортування та поставки електроенергії. Державним пакетом акцій «Крименерго», в розмірі 70% статутного капіталу, управляє національна акціонерна компанія «Енергетична компанія України».

Львівський аеродром реконструюватимуть із березня

Під час перебування віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника з робочим візитом у Львові заступник голови Державіаадміністрації — національний координатор з підготовки аеропортів Кирило Поліщук та представники науково-дослідного інституту «Украеропроект» повідомили, що орієнтовно до 10 березня розпочнуться будівельні роботи з реконструкції Львівського аеродрому. Також із березня цього року почнеться пошук потенційного інвестора для будівництва нового аеровокзалу у Львові, проінформували нацкоординатор та представники компанії «Тебодин-Україна», яка є переможцем тендеру на проектування аеровокзалу ДП «Міжнародний аеропорт «Львів». Як повідомила «Дню» прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку України, попередньо проект реконструкції злітно-посадкової смуги Львівського аеропорту отримав остаточний висновок та схвалення «Держбудекспертизи». Зараз сам проект та висновок до нього направлено на розгляд відповідним міністерствам з наступною його передачею на висновок Мін’юсту. Після цього буде підготовлено та направлено до Кабінету Міністрів України проект розпорядження КМУ про затвердження проекту та титулу будови та реконструкції аеродрому державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів», повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.

Газета: 
Рубрика: