Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

21 січня, 2009 - 00:00

Курс — на зниження використання газу

Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча (Донецька обл.) минулого року продовжував реалізацію програми технічного переозброєння виробництва, направляючи кошти, зокрема, на будівництво установки вдування пилевугільного палива (ПВП) у доменні печі для зниження споживання природного газу. Як повідомляється в інформації прес-центру з посиланням на заступника генерального директора — начальника Управління капітального будівництва ММК ім. Ілліча Анатолія Воловикова, в умовах світової кризи необхідно нарощувати темпи технічного переозброєння для поліпшення якості продукції та підвищення її конкурентоспроможності, розширення видів продукції та отримання інших переваг. За його словами, торік, незважаючи на складнощі в економіці, підприємство продовжувало реалізацію програми техпереозброєння, розраховану до 2010 року. «Серед багатьох були визначені й пріоритетні об’єкти для техпереозброєння комбінату: це будівництво нагрівальної печі № 1 на стані-1700, роботи з реконструкції машини безперервного лиття заготовки (МБЛЗ), в конвертерному цеху — подовження міксерного відділення, будівництво турбоповітродувної станції №3 для забезпечення повітрям доменного переділу, нарешті, найбільший об’єкт — комплекс вдування пилевугільного палива в доменні печі. Це наш спільний контракт із КНР, зокрема, з корпорацією «Мінметалс», — пояснив Воловиков.

Бочки та контейнери із зони відчуження

Завод із виробництва металевих бочок і залізобетонних контейнерів для зберігання радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні відчуження має намір побудувати державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція» (Славутич, Київська область). Про це сказано в оприлюдненій ДСП ЧАЕС заяві про намір будівництва. Зазначений комплекс належить до інфраструктури, необхідної для зняття ЧАЕС із експлуатації. Планована продуктивність заводу — 34,25 тисячі металевих бочок й 0,7 тисячі залізобетонних контейнерів на рік. Замовником будівництва виступає ДСП ЧАЕС, генеральним підрядником — компанія «Укртрансбуд» (смт Іванків, Київська область), а генеральним проектувальником — Науково-технічний центр дезактивації й комплексного обігу з РАВ Міністерства з питань надзвичайних ситуацій і захисту населення від Чорнобильської катастрофи. Керівник інформаційно-аналітичної групи ДСП ЧАЕС Майя Руденко повідомила, що майбутній завод буде розташований у безпосередній близькості від ЧАЕС. Фінансування будівельних робіт передбачається як за рахунок міжнародних внесків, так і із залученням державних коштів.

Корпус судна для нідерландців

Суднобудівний завод «Залив» (Керч, АР Крим) побудував корпус універсального суховантажного судна для нідерландської компанії Bodewes Shipyards (Нідерланди). Про це повідомив представник прес-служби заводу. «Його на воду спустили наприкінці грудня, а офіційно приймально-здавальні документи оформлено 16 січня», — сказав він. Цей корпус — перший із двох, які «Залив» будує для компанії Bodewes Shipyards. Вантажопідйомність майбутнього суховантажного судна становить 7 800 тонн, загальна вага — 2 058 тонн. Зі слів представника прес-служби, зараз на заводі вже ведуться фарбувальні роботи другого корпуса; здачу другого корпуса заплановано на березень. У вересні 2007 року «Залив» домовився з компанією Bodewes Shipyards про будівництво двох корпусів багатоцільових контейнеровозів до липня 2009 року.

Рейдерське захоплення відміняється

Генеральній прокуратурі України вдалося запобігти рейдерському захопленню будівельної компанії ВАТ «АК «Київреконструкція», яка здійснює будівництво житла для населення в Києві за рахунок коштів громадян. Як повідомила прес-служба Генпрокуратури, Господарський суд Києва за участю Генпрокуратури скасував ухвалу про стягнення з «Київреконструкції» на користь фіктивного підприємства штучно створеної заборгованості в сумі більш ніж 9 мільйонів гривень. Провадження у справі про банкрутство компанії припинено.

Соки розіллють швидше

Береговський консервний завод, що входить до групи компаній Fruit Master Group, запустив нову лінію розлива соків продуктивність 9 тис. літрів/годину. Лінія дозволяє розливати соки в упаковку об’ємом 1 літр, 0,75 літрів, 0,5 літрів. Її запуск здійснено в рамках довгострокового проекту розвитку компанії. Він дасть можливість випускати продукцію в новій, преміальній упаковці, завдяки чому компанія Fruit Master Group зможе конкурувати в ціновому сегменті Sub Premium. Нагадаємо, що група компаній Fruit Master Group спеціалізується на виробництві та реалізації соків, напоїв, плодоовочевої консервації та вин. Працює на ринку України з 2000 року. У її групу входять керівна компанія Fruit Master Group (Київ), Торговельний дім Fruit Master Trade, компанії «Нідан+» (виробництво соків і вина в картонній упаковці), «Котнар» (виробництво вин у скляній тарі), «Берег-Фудс» (виробництво плодоовочевої консервації) та Береговський консервний завод (виробництво сокової продукції). Раніше Fruit Master Group заявила про плани в найближчі два роки реконструювати Береговський консервний завод, внаслідок чого його потужності з виробництва соків та напоїв, що містять сік, зростуть більш ніж у двічі — до 200 мільйонів літрів на рік.

Газета: 
Рубрика: