Південно-Українська АЕС готується до реконструкції системи підготовки води
На станцію майже в повному обсязі надійшло хімобладнання для реконструкції системи підготовки води для власних потреб АЕС. Як повідомив «Дню» інформаційний вісник відособленого підрозділу Південно-Української АЕС, остання партія обладнання очікується до кінця цього тижня. Нове устаткування для водопідготовчої установки хімводоочищення виготовила компанія Veolia OTV. Головна перевага нової системи підготовки води в тому, що вона чинить значно менший вплив на навколишнє середовище. Такий результат досягається за рахунок використання сучасних безреагентних технологій. На цьому етапі в НАЕК «Енергоатом» оголошено конкурс із визначення компанії, яка здійснюватиме монтаж європейського хімобладнання. Паралельно на АЕС ведеться підготовка фундаментів під нову установку. Відповідно до контракту, фірма-виробник здійснюватиме шеф-монтаж і братиме участь у наладці обладнання. У роботу нову систему підготовки води заплановано ввести до кінця 2009 року, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Машинобудівна приватизація
Фонд держмайна (ФДМ) України 14 січня виставив на торги на фондовій біржі «Іннекс» 18 лютого останній із тих, що належать державі, 11%-й пакет акцій ВАТ «Маріупольський завод важкого машинобудування» (МЗВМ, Донецька обл.), що входить до групи компаній «Азовмаш», повідомила прес-служба Фонду. «Маріупольважмаш» є провідною в Україні компанією з виробництва вантажних вагонів і платформ, металургійного, гірничорудного та кранового обладнання, штампувань, поковок і лиття. Його чистий прибуток 2007 року зріс у 3,3 разу — до 1,44 мільйона гривень, чистий прибуток — на 2%, до 2,584 мільярда гривень. У січні—червні 2008 року, за даними ФДМ, обсяг виробництва МЗВМ перевищив 1,17 мільярда гривень, балансовий прибуток — 25 мільйонів гривень. Основними його акціонерами, крім ФДМ, є ВАТ «Азовмаш» (у якому державі належить понад 50% акцій) — 50,0042% і ЗАТ «Трудовий колектив «Азовтовмаш». Статутний капітал ВАТ — 3,847 мільйона гривень, номінал акції — 0,25 гривні. Акції «Маріупольважмаша» станом на 14 січня вересня на фондовій біржі ПФТС котирувалися за курсом: купівля — 13 гривень за акцію, продаж — 14,4 гривні.
Гроші на бройлери
Кредитну лінію на 35 мільйонів гривень великому виробнику продукції птахівництва ЗАТ «Ландгут Бройлер» (Донецька обл.) надало ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк, Київ). Згідно з повідомленням підприємства у пресі, угоду про надання кредитних коштів підписано строком на 25 місяців. Базисна відсоткова ставка щодо кредиту в євро становить 11,45% річних. Кошти притягуються для фінансування довгострокового проекту реконструкції інкубатора.