Теплова електростанція для рентабельності
У зв’язку зі складною ситуацією в металургійній галузі, Стахановський завод феросплавів (СЗФ, Луганська обл.) був змушений із жовтня 2008 року припинити реалізацію ряду інвестиційних проектів на підприємстві, але має намір поточного року, для збільшення рентабельності побудувати власну теплову електростанцію (ТЕС). Як повідомляється в інформації Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА), з посиланням на дані СЗФ, підприємство 2008 року працювало стабільно і на повну потужність до початку жовтня. «Ситуація, що склалася в металургійній галузі України, починаючи з жовтня 2008 року, змусила припинити інвестиційні проекти, розпочаті 2008 року. До таких проектів на ВАТ «СЗФ» належать: реконструкція відділення дроблення з метою виходу на 100% дробленої продукції, згідно кон’юнктури ринку, розвиток складів шихтових матеріалів, будівництво індукційного комплексу з метою переплавлення відсіву продукції, що утворюється під час дроблення та будівництва очисних споруд госпфекальних вод», — ідеться в інформації. При цьому зазначається, що керівництво заводу вважає, що ці напрямки необхідно розвивати та впроваджувати, й за сприятливих обставин, будівництво та розвиток виробництва триватиме.
Перший транш десятирічної позики
ВАТ «Інтерпайп Ніжньодніпровський трубопрокатний завод» («Інтерпайп НТЗ», Дніпропетровськ) 12 січня отримав перший транш у розмірі 50 тисяч євро з підписаної угоди про 10-річну позику з Interpipe Limited (Кіпр) на загальну суму 130 мільйонів євро, повідомляється в офіційній інформації «Інтерпайп НТЗ» у середу. «Позика отримана з метою поповнення обігових коштів «Інтерпайп НТЗ», — повідомило товариство в системі розкриття інформації Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку України. Рішення про залучення кредиту ухвалила наглядова рада ВАТ «Інтерпайп НТЗ» 10 липня 2008 року, а 14 липня було підписано договір про надання кредитної лінії. При цьому процентна ставка становила 11% річних для часткою кредиту, термін користування яких не перевищує 12 місяців, і 18% — для часткою кредиту, що перевищують річний термін користування. Кредит надано без застави до 14 липня 2018 року.
Проблеми з платоспроможністю
Істотних труднощів зазнає банк «Причорномор’я» (Дніпропетровськ), через що рекомендує клієнтам відкривати рахунки в інших кредитно-фінансових установах, повідомив представник Національного банку України (НБУ) в середу. Як уточнив директор департаменту зовнішньоекономічних відносин НБУ Сергій Круглик, заплановано зустріч голови правління банку «Причорномор’я» з керівником дніпропетровського територіального управління Нацбанку, на якій обговорюватиметься ситуація, що склалася. Нацбанку відомо про ситуацію з банком «Причорномор’я»... Труднощів зазнає не лише цей банк», — сказав він. При цьому Круглик нагадав, що після виникнення ситуації з неплатоспроможністю, в банку відводиться 15 днів для ухвалення відповідного рішення. У банку «Причорномор’я» наразі не коментують ситуації. Усе керівництво з ранку знаходиться в Нацбанку», — повідомили в кредитно-фінансовій установі.
В доменному виробництві — без природного газу
Металургійний комбінат «Запоріжсталь» відремонтував двовальний сталеплавильний агрегат №1. У ході ремонту було замінено футеровку на об’єкті й застаріле обладнання. Водночас комбінат відмовився й від використання природного газу в доменному виробництві. Про це повідомив заступник технічного директора підприємства Володимир Набока. «Доменний цех працює на коксі без природного газу»,— сказав він. Також він додав, що, незважаючи на скорочення поставок природного газу, обсяги використання газу в мартенівському цеху комбінат не скорочував, всі агрегати працюють у нормальному режимі й комбінат не планує знижувати обсяги виплавки сталі.
Новий міні-нафтопереробний завод
На початку січня у Вінницькій області компанія «Техпромсервіс» (Київ) ввела в експлуатацію міні-нафтопереробний завод. Про це повідомив директор компанії Павло Костильов. За його словами, завод розміщено на околиці Козятина (Козятинський район), а його виробнича потужність становитиме приблизно 60 тисяч тонн нафтопродуктів на рік. Костильов додав, що новий міні-НПЗ, у будівництво якого «Техпромсервіс» інвестував близько 12 мільйонів євро, виготовляє низькооктановий бензин, дизельне паливо й мазут марки М-100.
У будівництві термінала в Херсонському морпорту зацікавлені італійці
У будівництві термінала з виготовлення контейнерів у Херсонському морському торговельному порту зацікавлена компанія New House S.p.A. (Парма, Італія). Про це сказано в повідомленні прес-служби морпорта, котрий відвідав представник компанії New House S.p.A. Джонетто Басі. «Мета візиту — ознайомлення з інвестиційними проектами порту, а також розгляд пропозицій фірми про можливість створення на території порту термінала з виготовлення металевих контейнерів і модифікованих виробів», — йдеться в повідомленні. У результаті проведених зустрічей було досягнуто домовленості про підготовку подальших переговорів. Компанія New House S.p.A. працює на ринку металоконструкцій для будівельної галузі, промисловості й інших галузей економіки.