Кризовий внесок у бізнес інвестиційних компаній
У листопаді інвестиційною компанією «Юпрас Капітал» було прийнято ухвалу про вихід із бізнесу з управління активами інституційних і приватних інвесторів. Результатом цієї ухвали став продаж компанії з управління активами «Українські Фонди», активного гравця ринку недержавного пенсійного забезпечення України. За умовами договору, інформація про деталі угоди не розголошується. За словами генерального директора «Юпрас Капітал» Анатолія Амеліна, основною причиною коректування стратегії компанії є концентрація на найбільш пріоритетних напрямах бізнесу — наданні інвестиційно-банківських послуг і управлінні прямими інвестиціями (Private Equity). Окрім того, на цю ухвалу вплинула зміна кон’юнктури ринку, який характеризується зниженням попиту на цю послугу. Коментуючи прийняту ухвалу, Анатолій Амелін висловив глибоку впевненість у тому, що недержавне пенсійне забезпечення через декілька років матиме значні перспективи розвитку й буде згодом також високо запитаним в Україні, як і в країнах Західної Європи та США, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Конкурс на вивчення чотирьох родовищ нафти та газу
Національна акціонерна компанія (НАК) «Надра України» оголосила відкритий конкурс із залучення інвесторів для проведення геологічного вивчення та дослідницько-промислової розробки чотирьох родовищ в АР Крим і Львівській області, повідомила прес-служба підприємства. Зокрема, планується залучити інвесторів для геологічного вивчення ліцензійної ділянки Городоцького газового родовища у Львівській області, спеціальним дозволом на яке володіє дочірнє підприємство НАК — «Західукргеологія», а також Борзовського нафтогазового родовища Булганацької ліцензійної ділянки, ліцензійної ділянки Булганацького блоку та Ачинської ліцензійної ділянки (все — Крим, спецдозволи належать «дочці» НАК — «Кримгеологія»). «Надра України» приймає заявки до 8 січня 2008 року. На цю ж дату заплановане їхнє розкриття. Вартість пакета конкурсної документації становить 27,243 тисячі гривень.
Тимчасова адміністрація регулятора — в черговому банку
Національний банк України (НБУ) запровадив з 19 грудня тимчасову адміністрацію в банку «Національний кредит» (Київ) на один рік, повідомив НБУ в пресі. Згідно з повідомленням, запровадження тимчасової адміністрації в банку закріплене постановою НБУ від 19 грудня (N439). Як повідомлялося, найбільшими акціонерами банку «Національний кредит» на 1 жовтня 2008 року були Промінвестбанк (34,7481%), АСО «Вексель» (31,5106%) і Павло Матвієнко (10,9996 %). НБУ з 7 жовтня запровадив тимчасову адміністрацію в Промінвестбанку і надав банку рефінансування на 7 мільярдів гривень для підтримки його фінансової стійкості. У повідомленні НБУ зазначено, що запроваджено мораторій на задоволення вимог кредиторів «Національний кредит» терміном на шість місяців. Головою тимчасової адміністрації банку призначено Євгена Патрушева.
Приватизація підприємства знову відкладається на наступний рік
Запорізьке державне підприємство «Кремнійполімер» розпорядженням Кабінету Міністрів України внесене до переліку підготовлюваних до продажу 2009 року. Про це повідомили в регіональному відділенні Фонду держмайна (ФДМ) України в Запорізькій області. ДП «Кремнійполімер» входило до списку підприємств, які планувалося виставити на продаж 2008 року. Влада Запоріжжя зі свого боку не раз наполягала на прискоренні приватизації цього підприємства, зв’язуючи свої заяви з даними про нестабільність його роботи.
Українські та російські «Руслани» потрібні НАТО
У рамках програми НАТО SALIS (Strategic Airlift Interim Solution) в інтересах 18 країн Альянсу і ЄС продовжено контракт на оренду українських і російських важких транспортних Ан124-100 «Руслан» вантажопідйомністю 120 тонн. Як повідомив виконавчий директор українського оператора «Руслана» — авіакомпанії «Авіалінії Антонова» Костянтин Лушаков, укладений 2005 року контракт між Агенцією матеріально-технічного постачання при НАТО NAMSA і Ruslan Salis (RI) продовжено в Люксембурзі ще на 2 роки. «Згідно з умовами контракту, два літаки Ан-124-100 постійно базуються в Німеччині, на лейпцизькому летовищі, ще чотири машини надаються замовникові на вимогу», — уточнив він. Як зазначив Лушаков, прогнозне зростання перевезень об’єднаного флоту українських і російських важких транспортних «Русланів» у рамках SALIS за підсумками 2008 року в порівнянні з плановими показниками оцінюється на рівні 50%. Серед основних країн призначення — Афганістан, Конго, Чад, Джібуті, повідомив Лушаков.