Розпочали проектування будівництва нового нафтопроводу
ВАТ «Укртранснафта» розпочинає проект будівництва нафтопроводу «154 кілометра нафтопроводу «Снігурівка—Одеса» — МНТ «Південний» (0—52 кілометри)», повідомили «День» в прес-службі компанії. У рамках програми реалізації інвестиційних проектів ВАТ «Укртранснафта» оголошує тендер на будівництво нафтопроводу. Згідно з проектом, нафтопровід 0—52 км призначений для забезпечення безперебійного постачання нафти сорту URALS за маршрутом Самара — Великоцьк — МНТ «Південний» без змішування з легкою каспійською нафтою. При цьому передбачається, що МНТ «Південний» працюватиме одночасно як на прийом танкерів з легкою каспійською нафтою для її завантаження у нафтопровід Одеса — Броди, так і на відвантаження у танкери нафти сорту URALS, яка надходить Придніпровськими магістральними нафтопроводами. Проектом передбачено будівництво нового нафтопроводу DN700, протяжністю 52 кілометри та проектною пропускною спроможністю 12 мільйонів тонн на рік, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
Криза зламала плани перспективного інвестиційного проекту
Найбільший гірничо-металургійний комбінат «Арселор Міттал Кривий Ріг» (Дніпропетровська область) вирішив призупинити реалізацію спільних інвестиційних проектів у консорціумі з концерном «Індустріальний союз Донбасу» (Донецьк) через світову економічну кризу. Про це сказано в повідомленні «Арселор Міттал Кривий Ріг». Зокрема, мова йде про будівництво глибоководного порту в Україні й добудування Криворізького гірничозбагачувального комбінату окислених руд (Кіровоградська область). «Сьогоднішня економічна ситуація змушує нас переглянути пріоритетність наших інвестиційних проектів. Наші довгострокові плани зростання залишаються незмінними», — сказав генеральний директор «Арселор Міттал Кривий Ріг» Жан Жуе. А «Індустріальний союз Донбасу» відповідно до повідомлення, зі слів віце-президента ІСД Олександра Пилипенка, незважаючи на припинення проекту з будівництва глибоководного порту й добудування Криворізького гірничозбагачувального комбінату окислених руд, буде продовжувати підтримувати партнерські відносини з «Арселор Міттал Кривий Ріг».
На Харківщині з’являться дві нові електропідстанції
Енергопостачальна компанія «Харківобленерго» має намір побудувати дві підстанції по 80 МВт у Харківській області до кінця 2009 року. Про це повідомив голова правління «Харківобленерго» Сергій Кирик. Зокрема, буде введено в експлуатацію підстанцію 110 кВ «Каштанова» (вартість — 99,8 мільйона гривень), яка забезпечить енергоживлення міжнародного аеропорту «Харків», який реконструюється, і нових станцій Олексіївської лінії метрополітену, а також постачання електроенергією споживачів південної частини Харкова. Також «Харківобленерго» має намір запустити підстанцію 110 кВ у Первомайському Харківської області (вартість — 56 мільйонів гривень), будівництво якої є частиною програми заходів щодо забезпечення електроенергією котелень для опалення міста. Будівництво цих підстанцій почато 2008 року, буде завершено 2009 року.
Замість здачі в оренду комерційну нерухомість продадуть
В умовах економічної кризи ТОВ «Макрокап Девелопмент Україна» (МКДУ, Харків) внесло зміни до маркетингової політики та продає частину своїх об’єктів комерційної нерухомості, якими раніше компанія планувала керувати і здавати площі в оренду. «Одні починають продавати нерухомість за ціною, нижчою від собівартості, інші просто припиняють продаж, хтось припиняє будівництво. Ми не заморожуємо будівництво жодного об’єкта, який перебуває в активній фазі, й ми визначилися, що наша житлова нерухомість, як і раніше, продаватиметься дорого... Що стосується об’єктів комерційної нерухомості, ми переорієнтуємося на їхній продаж замість здачі в оренду», — цитує прес-служба компанії директора МКДУ Дмитра Кутового. Компанія, зокрема, ухвалила рішення про продаж трьох торгових центрів (ТЦ) у Харкові. Так, на продаж виставлено 2,7 тисячі квадратних метрів площі практично готового до здачі ТЦ «Джокер». Як зазначила керівник Департаменту МКДУ з роботи з інвесторами Аліна Усачова, слова якої також наведені в повідомленні, переговори з потенційними покупцями цього об’єкта полегшуються тим, що «продається практично готовий бізнес, підкріплений досягнутими раніше МКДУ домовленостями з передбачуваними орендарями».
Прибуток завдяки модернізації та «продажу» вуглекислого газу
Угоду щодо продажу фонду вуглецевих кредитів завдяки скороченню викидів парникових газів на 600 тисяч тонн еквівалента СО2 підписали ВАТ «Івано-Франківськцемент» (Ямниця Івано-Франківської обл.) з Міжнародним фондом вуглецевих кредитів (МФВК), заснованим Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Як говориться у повідомленні ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк, Київ), який виступає організатором цієї транзакції та виконує агентські функції стосовно угоди, в рамках угоди на цементному підприємстві було проведено модернізацію виробничих потужностей й підприємство перейшло з «мокрого» на «сухий» спосіб виробництва. «Завдяки здійсненню інвестиційного проекту споживання енергії та вуглецеві викиди від згоряння палива на тонну виробленого клінкера на підприємстві більш ніж наполовину зменшуються, а з виробництва клінкера — більш ніж удвічі збільшуються, забезпечуючи при цьому можливість отримати додатковий прибуток від продажу одиниці скорочення викидів (ОСВ) у рамках механізмів Кіотського протоколу», — говориться у прес-релізі.