Генпідрядником реконструкції НСК «Олімпійський» стане вітчизняна компанія
Підписання угоди про генеральний підряд на виконання робіт із реконструкції Національного спортивного комплексу (НСК) «Олімпійський» відбулося у Києві вчора. Генеральним підрядником стало акціонерне товариство «Холдингова компанія «Київміськбуд». Угоду підписали з боку НСК виконуючий обов’язки генерального директора державного підприємства «НСК «Олімпійський» Дмитро Чернявський, з боку «Київміськбуд» — голова правління Петро Шилюк. Під час підписання також був присутній міністр із питань сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. Він додав, що на нараді 25 листопада цього року, на якому було визначено генпідрядника із реконструкції стадіону, були присутні 20 національних будівельних компаній, які «представляли свої можливості з проведення будівництва та реконструкції стадіону». За словами міністра, «одностайно забудовником було вибрано «Київміськбуд», а 20 компаній, які брали участь у цій нараді, можуть бути залучені до будівництва або реконструкції як субпідрядники». Як зазначив Павленко, всі роботи з реконструкції та будівництва стадіону почнуться 1 грудня і повинні закінчитися 1 грудня 2010 року.
В умовах кризи інвестиційні програми чекає скорочення
Найбільший виробник м’яса птиці в Україні — агропромислова група «Миронівський хлібопродукт» (МХП) — змушена переглянути в бік скорочення свої плани капітальних інвестицій через зменшення можливостей їхнього фінансування, повідомила фінансовий директор МХП Вікторія Капелюшна. «Згортатимемо програму капітальних інвестицій, оскільки навряд чи зможемо запозичити кошти», — повідомила вона. Фіндиректор додала, що група додатково проводитиме заходи з оптимізації операційних витрат і додатково проаналізує напрямки своєї діяльності. За її словами, МХП, зокрема, поки відмовиться від розширення свого бізнесу в садівництві, додатково проаналізувавши ефективність перших інвестицій у нього. Також Капелюшна уточнила, що група наразі не може назвати і дати початку проекту будівництва нового виробничого комплексу у Вінницькій області, реалізація якого раніше була запланована на 2009—2015 роки та оцінювалася в $1 мільярд.
За «Азот» американці й українці борються в судах
IBE Trade (США) домоглася у Вищому господарському суді України (ВГСУ) скасування рішення господарського суду Києва про визнання незаконним перемоги IBE Trade в аукціоні з продажу цілісного майнового комплексу Сєверодонецького державного виробничого підприємства (СДВП) «Об’єднання «Азот» (Луганська обл.), однак друга сторона процесу — ЗАТ «Росава» (Біла Церква Київської обл.) — має намір оскаржити це рішення. Як повідомив керівник юридичного департаменту «Росави» Євген Репнін, касацію до Верховного суду буде подано найближчим часом. «Росава» вважає, що IBE Trade була визнана переможцем конкурсу з порушенням чинного законодавства України і домагається проведення повторного конкурсу. Зокрема, Білоцерківське підприємство оспорює правомочність розгляду цієї суперечки в адміністративних судах. У грудні минулого року Фонд держмайна (ФДМ) України оголосив конкурс із продажу цілісного майнового комплексу СДВП «Об’єднання «Азот» за початковою ціною 29,48 мільйона гривень. У ньому взяли участь компанія IBE Trade та найбільший український виробник шин ЗАТ «Росава». При цьому комісія визнала переможцем IBE Trade, яка запропонувала, на її думку, кращі умови, однак «Росава» запропонувала на 4 мільйона гривень більше — близько 39,5 мільйона гривень. У такій ситуації голова регіонального відділення ФДМ не затвердив протоколу засідання конкурсної комісії та 12 лютого 2008 року скасував результати конкурсу, а Фонд потім оголосив повторний конкурс. Паралельно почалися судові спори. При цьому IBE Trade через систему адміністративних судів домоглася того, що в жовтні поточного року з нею був укладений договір купівлі-продажу. «Росава», в свою чергу, через систему господарських судів припинила повторний конкурс і домоглася інших позитивних рішень, які в порядку касації були оскаржені в ВГСУ.
Енергетичне «об’єднання»
Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив держпідприємству «Калузька теплоелектроцентраль» (ТЕЦ, Івано-Франківська обл.) приєднатися до держпідприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» (Київ), повідомила вчора прес-служба АМКУ. Калузька ТЕЦ з 2002 року знаходилася в підпорядкуванні Івано-Франківської облдержадміністрації. Міністерство палива й енергетики України 2007 року ініціювало повернення ТЕЦ до свого підпорядкування з метою розробки та реалізації проекту з реконструкції електростанції, що передбачає збільшення її встановленої потужності. Уряд України підтримав пропозицію Мінпаливенерго, й Івано-Франківська облдержадміністрація у жовтні 2007 року передала ДП «Калузька ТЕЦ» у підпорядкування міністерству. В липні 2008 року Мінпаливенерго вирішило передати Калузьку ТЕЦ, розташовану на території так званого «острова Бурштинської ТЕС», «Укрінтеренерго». «Острів Бурштинської ТЕС», створений 2002 року на базі найбільшої в регіоні Бурштинської теплової електростанції (ТЕС) із метою організації паралельної роботи з європейською об’єднаною енергосистемою. Електроенергія, що виробляється в енергоострові площею 27 тисяч квадратних кілометрів, постачається споживачам Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей, а також експортується до Угорщини, Словаччини й Румунії. Експортний потенціал енергоострова, узгоджений із UCTE, в літній період (з 1 квітня по 30вересня включно) становить 550 МВт, у зимовий період (із 1жовтня по 31 березня включно) — 500 МВт.