В Україні представили енергоефективний процесор
Один із найбільш продуктивних процесорів у світі для настільних ПК українським споживачам днями презентувала корпорація «Intel». Подія стала черговим кроком компанії у стратегії, яка ѓрунтується на довгострокових інвестиціях у розробку інноваційних рішень. Що, за словами голови представництва корпорації «Intel» в Україні Володимира Шарова, змінює світ інформаційних технологій, відкриваючи нові моделі їхнього використання. Нова мікроархітектура Intel Core i7 особливий інтерес викликає тим, що дозволяє вийти на якісно новий рівень продуктивності та водночас енергоефективності. Адже за більш ніж тридцятивідсоткового приросту швидкості роботи в мультимедійних додатках не зросло споживання електроенергії процесором. Українські складальники вже представили моделі комп’ютерів на базі новинки, повідомляє Сергій СОКОРЕНКО.
Договір про «мобільну» співпрацю
ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (УМЗ, 100%-а «дочка» російського ВАТ «МТС») і американська Motorola продовжили на три роки договір про співпрацю, говориться в повідомленні МТС. За умовами договору Motorola «продовжить оптимізацію мережі МТС-Україна з метою подальшого поліпшення якості надаваних оператором послуг зв’язку та передачі даних», говориться в повідомленні. Сума контракту не називається. Motorola у співпраці з УМЗ проводитиме роботи з підвищення пропускної спроможності мережі та впровадження сервісу Motorola MV-IOS (Multi-Vendor Intelligent Optimization Service) для мереж радіодоступу GSM. Також Motorola поставить технологію надточного геопозиціонування абонентів для отримання реальної картини розподілу мережевого трафіку, яка необхідна для визначення проблемних зон покриття й уточнення процесу перепланування сайтів у мережі, що постійно розвивається. Попередня співпраця УМЗ і Motorola тривала також три роки.
Ввели в дію новий діагностичний центр
Лікувально-оздоровча компанія ЗАТ «Трускавецькурорт» ввела в експлуатацію діагностичний центр загальною вартістю 48 мільйонів гривень. «Цей центр був побудований за півтора року і є одним із потужних за технічним оснащенням діагностичних центрів у країні», — повідомив голова правління ЗАТ «Трускавецькурорт» Володимир Омелянчук. За його словами, площа діагностичного центру становить три тисячі квадратних метри, і в ньому можна провести понад 100 видів діагностики. У центрі працюють медики понад десяти спеціальностей, і він може прийняти до 500 пацієнтів на день.
Українсько-російсько-голландський проект
Один із найбільших автомобілебудівників України — Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАТ «ЗАЗ»), який входить до корпорації «УкрАВТО», розглядає можливість участі у спільному проекті з компанією Bosal Nederland (Нідерланди) зі створення виробничого майданчика для випуску автозапчастин у Росії, — повідомив журналістам віце-президент корпорації Олег Папашев. За його словами, створене 2005 року спільне виробництво глушителів на ЗАЗ успішно працює, забезпечуючи потреби заводу в цій продукції, але наміри партнерів щодо розширення проекту та створення виробничого майданчика в Україні зазнали труднощів (зокрема, подорожчання земельних ділянок). «Спочатку ми планували виробляти компоненти в Україні й постачати до Росії, та оскільки на існуючих потужностях ми вже не вміщуємося, а будувати нові в Україні сенсу нема, Bosal орендував площі на одному з виробничих підприємств Росії й організував цех, а зараз шукає майданчик для розвитку й пропонує нам участь», — повідомив Папашев. При цьому він уточнив, що Bosal пропонує українському партнеру участь у проекті в якості акціонера. Папашев не уточнив можливі терміни прийняття остаточного рішення щодо участі у проекті. Компанія Bosal, заснована 1923 року, спеціалізується на випуску вихлопних систем, буксирних пристроїв, балок, домкратів, сталевих трубок, рейкових систем.
Росіяни хочуть скупити проекти багатофункціональних комплексів в Україні на початковій стадії девелопменту
У період економічної кризи компанія AFI Development (Москва, РФ), створена для реалізації девелоперських проектів у Росії, розглядає можливість купівлі в Україні нових дільниць і проектів багатофункціональних комплексів (МФК) на початковій стадії девелопменту. «Ми постійно дивимося цікаві дільниці. Окрім того, вивчаємо можливість придбання переважно проектів МФК із хорошим місцем розташування і на початковій стадії девелопменту», — повідомила директор департаменту зі зв’язків із громадськістю компанії Наталя Іванова. Що стосується будівництва МФК в Борисполі (Київська обл.), Іванова сказала, що роботи буде розпочато в разі наявності фінансування, а також попиту на нерухомість. «Ми розпочнемо будівництво МФК у Борисполі лише при доступі до фінансування за прийнятними ставками, а також при наявності попиту на нерухомість. Сьогодні ми проводимо маркетингове дослідження ринку нерухомості міста, щоб зрозуміти, наскільки реальним є попит», — сказала вона.