Пройшли аудит із міжнародних стандартів
Одне з найбільших в Україні металургійних підприємств — Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»— успішно пройшов аудит чотирьох систем менеджменту: якості за ISO 9001:2001, екології — за ISO 14001:2006, охорони праці — за OHSAS 18001:2007 і організації робочих місць і умов праці — за ILO 2001, які входять до інтегрованої системи менеджменту якості, екології й охорони праці (ІСМ). Як повідомляється в прес-релізі меткомбінату, результати аудиту підтверджують високу якість продукції, що випускається підприємством при забезпеченні безпечних умов праці персоналу та мінімізації впливу на навколишнє природне середовище. «Запоріжсталь» є єдиним підприємством в Україні, яке успішно пройшло аудит чотирьох систем менеджменту, говориться у прес-релізі. ІСМ охоплює всі підрозділи комбінату: основні виробничі цехи, допоміжні служби, соціальну сферу, виробництво харчових продуктів і товарів народного споживання. ІСМ було введено в дію 3 вересня 2008 року, 14—16 жовтня комбінат успішно пройшов сертифікаційний аудит даної системи, який проводила група фахівців міжнародної технічної спілки «Бюро Верітас». Аудит підтвердив, що інтегрована система менеджменту функціонує результативно. Група «Бюро Верітас» рекомендувала видати підприємству сертифікат відповідності ІСМ вимогам міжнародних стандартів, які були вручені підприємству у вівторок, 11 листопада. Як уточнив керівник департаменту екології та безпеки «Бюро Верітас» по чорноморському регіону Іван Соколов, «Запорожсталі» видано п’ять сертифікатів: по одному на кожний стандарт, і один — на всю ІСМ. Термін дії сертифікатів — три роки.
Україна постачатиме автобуси до Західної Африки?
Корпорація «Богдан», один із найбільших суб’єктів автомобільного ринку України, 2009 року може почати експорт автобусів до країн Західної Африки, повідомив прес-секретар корпорації «Богдан» Сергій Красуля. За його словами, попередніх домовленостей щодо поставок автобусів до цього регіону було досягнуто у вівторок у ході візиту делегацій Сенегала та Гвінеї на автобусний завод корпорації в Черкасах. Візит африканської делегації, в рамках якої обговорювалося питання про можливості поставок автобусів до Західної Африки, проходив під патронатом Посольства України в Гвінеї. Як зазначив Красуля, делегація на чолі з головою асоціації транспортних перевізників зацікавилася двома моделями автобусів, які виробляє корпорація — А069 (особливо малий клас) та А092 (малий клас). У корпорації наразі не розголошують планів із обсягів поставок автобусів, але, як зазначив Красуля, «ми оцінюємо потенціал ринку автобусів у цих країнах у три тисячі одиниць». За його словами, наразі ведуться подальші переговори, вивчається логістика, податкове та митне законодавство африканських країн.
Поштовх українському ринку розробки програмного забезпечення
Глобальну програму підтримки для компаній-стартапів у галузі розробки програмного забезпечення (ПЗ) — Microsoft BizSpark — в Україні презентувала корпорація «Майкрософт». Україна — одна з перших 30 країн, де започатковано цю програму, покликану допомогти у становленні та розвитку молодих компаній у галузі розробки ПЗ. Учасникам даного проекту надається можливість скористатися сучасними технологіями та отримати потрібну підтримку експертів від корпорації «Майкрософт» та її партнерів. За словами генерального директора корпорації з розвитку нових бізнес-моделей Кліфа Рівза, українці — талановита нація з величезним потенціалом, і саме тому Україна стала однією з перших тридцяти країн, в яких стартувала дана програма. Корпорація має великий досвід роботи зі стартапами та знає формулу успіху для молодих компаній-розробників — поєднання передових технологій, кваліфікованої партнерської підтримки та якісна ІТ-освіта молодих спеціалістів. Взяти участь у даному проекті може будь-яка компанія з приватною формою власності, але основним видом діяльності має бути саме розробка програмних продуктів та сервісів. Деякі обмеження також торкнулися стажу роботи учасників на ринку — він має складати не більше трьох років, а щорічні доходи не мають перевищувати 500 тисяч доларів США, повідомляє Сергій СОКОРЕНКО.