Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

12 листопада, 2008 - 00:00

Iноземці продають свої медіа-активи в Україні

Нідерландська Telegraaf Media Groep (TMG) вирішила вийти з медіа-ринку України та продати портфель журналів і пов’язаних із ними інтернет-сайтів, що їй належать, говориться у повідомленні компанії, оприлюдненому на її сайті минулого тижня. TMG пояснила своє рішення скоротити портфель бажанням позбутися компаній, які не роблять або роблять недостатній внесок у сформульовані групою цілі. «Дискусії про купівлю з видавцями в Україні вже розпочалися», — говориться в повідомленні. В Україні портфель брендів TMG включає журнали Domus Design, Panorama, What’s On, «Мастер», «Любимая», Glance, GourmetGuide, газету «Обзор» та інтернет-сайти Obzor.ua, Emarket.ua і Whatson-kiev.com. Окрім українських, група вирішила також позбутися низки активів у Нідерландах і Швеції, загальний прибуток яких за підсумками 2008 року оцінюється у 40 мільйонів євро, а кількість зайнятих — у 350 осіб.

«Депозитну» суперечку вирішать у суді

Компанія з управління активами (КУА) «Конкорд Ессет Менеджмент» (Київ) подає позов до Господарського суду Києва до банків «Тавріка» і «Київ» (обидва — Київ) у зв’язку з порушенням ними постанови Національного банку України (НБУ) №319 від 11 жовтня 2008 року про нерозповсюдження заборони на дострокове повернення депозитів на відкриті, інтервальні інвестиційні фонди та недержавні пенсійні фонди. Як повідомляється у прес-релізі КУА в понеділок, обидва банки не повертають розміщені на депозитах грошові кошти на вимогу КУА, одночасно ігноруючи роз’яснення до постанови НБУ. У прес-релізі зазначено, що як окремий захід КУА «Конкорд Ессет Менеджмент» направила лист-звернення до Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку з проханням втрутитися в ситуацію з метою захисту інтересів інвесторів. Експерти КУА підкреслюють, що невиконання банками взятих на себе договірних зобов’язань і норм Цивільного кодексу, ігнорування постанови НБУ підриває основи функціонування інститутів спільного інвестування та довіру інвесторів до ринку.

На підвищення безпеки українських АЕС спрямують мільярд гривень?

Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» 2009 року планує спрямувати не менше мільярда гривень на заходи, пов’язані з підвищенням безпеки на атомних електростанціях (АЕС) України, повідомив перший віце-президент — технічний директор «Енергоатома» Іван Фольтов журналістам. За його словами, за підсумками 2008 року на 244 заходи, пов’язані з безпекою на АЕС, буде спрямовано 1 мільярд 90 мільйонів гривень.

Виробництво зупинено — переповнені склади

У зв’язку зі значним зниженням попиту й повним завантаженням складів ВАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» (ІнГЗК, Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), що входить до групи «Метінвест», із листопада 2008 року припинив виробництво залізорудного концентрату. Як повідомили у прес-службі групи «Метінвест» у вівторок, тимчасове припинення виробництва на ІнГЗК пов’язане з ситуацією на ринку металопродукції. «ІнГОК, оцінюючи кон’юнктуру попиту та пропозиції, відповідно адаптує ланцюжок «виробництво-збут». Наразі акцент робиться на збут за об’єктивного зниження виробництва», — пояснили у прес-службі. При цьому в «Метінвесті» зазначили, що ІнГОК є одним із трьох гірничорудних підприємств групи і, регулюючи виробництво на підприємствах, «Метінвест» оптимізує завантаження своїх виробничих потужностей в умовах кризи. Зокрема, Північний і Центральний ГЗК, що входять до групи, продовжують свою роботу, а ІнГОК наразі торгує зі складів, задовольняючи заявки споживачів. Після стабілізації попиту та звільнення складів підприємство відновить роботу. «Скорочень персоналу на підприємстві немає, також не сталося зниження ставок зарплат його працівників», — підкреслили у прес-службі «Метінвеста».

У Вінниці побудували лабораторію з виявлення ГМО

Державне підприємство комітету з питань технічного регулювання споживчої політики «Вінницястандартметрологія» 7 листопада ввело в експлуатацію лабораторію з виявлення і визначення різновидів генетично модифікованих організмів у продуктах харчування у Вінниці. Про це повідомив представник підприємства. З його слів, лабораторію створено на базі іспитового центру «Вінницястандартметрології». Зі слів представника, будівництво лабораторії обійшлося «Вінницястандартметрології» близько 100 тисяч гривень, з яких більше 50 тисяч гривень — на закупівлю обладнання.

Будівництво двох елеваторів у Рівненській області призупинено через брак коштів

Сільськогосподарська компанія «Ленд Вест компані» (Рівненська область) через відсутність інвестиційних коштів призупинила будівництво двох елеваторів у Рівненській області, які мала намір запустити в 2009 і 2010 році. Про це повідомив директор з маркетингу компанії Олександр Гладунов. «У нас наклалися два негативні фактори на нашу діяльність. По-перше, це світова фінансова криза і те, що ми не змогли одержати інвестиційне фінансування і кредитне фінансування», — зазначив він. Гладунов уточнив, що «Ленд Вест компані» мала попередню домовленість із банком Merrill Lynch (США) про надання компанії 55 мільйонів доларів, але кредит не було видано через банкрутство банку. З його слів, компанія очікує на можливість залучення кредитних коштів на довгострокову перспективу для відновлення будівництва в майбутньому.

Газета: 
Рубрика: