ТЕО реконструкції НСК «Олімпійський» за німецьким проектом схвалили...
Архітектурно-містобудівна рада Києва схвалила на засіданні в середу техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) реконструкції існуючих і будівництва нових об’єктів Національно-спортивного комплексу (НСК) «Олімпійський». Проект розробила проектна організація компанії GMP (Німеччина). За словами головного архітектора проекту Романа Хеппа Хоффманна, загальна місткість стадіону становитиме близько 72 тисяч глядачів. При цьому чиста місткість об’єкта, яка враховує тільки місця з хорошим видом на поле, становить 52 тисячі місць, що відповідає вимогам УЄФА. Згідно з проектом, стадіон складатиметься з двох ярусів під скляним склепінням. При цьому передбачено дві галереї навколо стадіону, якими заповнюватимуться нижня і верхня трибуни. На першому рівні розташовуватимуться VIP-зона і бізнес-ложа. У цоколі стадіону розташовуватимуться комерційна зона, а також приміщення для преси. У підземному рівні запроектоване паркування на 400 машиномісць тільки для VIP-гостей. За словами головного архітектора, паркувальні місця для глядачів, згідно з вимогами УЄФА, має побудувати місто на відстані не далі півтора кілометра від стадіону. За словами голови Містради і головного архітектора міста Василя Присяжнюка, після схвалення ТЕО реконструкції на Містраді воно буде розглянуто в Кабінеті Міністрів, після чого буде затверджена кошторисна вартість і одночасно почнеться розробка стадії «Проект» і будівельні роботи одночасно. За його словами, це зумовлено стислими термінами, відведеними на реконструкцію стадіону.
Ситуація на ринку веде до скорочення виробництва катунів
Гірничорудна компанія Ferrexpo Plc, основним активом якої є ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (ПГЗК, Україна), через падіння попиту і відстрочку платежів споживачами знизить виробництво катунів в IV кварталі 2008 року, говориться в повідомленні компанії. «Група отримала повідомлення про попит, що істотно знизився на залізорудні катуни на залишок року від ряду покупців-експортерів, з якими були укладені контракти, у зв’язку зі значним зниженням як попиту на сталь, так і виробництва сталі», — повідомляється в прес-релізі. При цьому зазначається, що внаслідок цього клієнти попросили перенести деякі з поставок, запланованих на четвертий квартал 2008 року, на 2009 рік. Наслідком такого перенесення буде значне збільшення нерозподілених обсягів виробництва поточного року. За оцінкою групи, таке зниження попиту матиме негативний вплив в діапазоні від 5% до 10% очікуваного продажу загалом за 2008 рік. Падіння попиту в основному вплинуло на виробництво групою продукції із вмістом заліза 62%, що спонукає групу до зниження виробництва цієї категорії катунів протягом четвертого кварталу, що залишився. Зменшення змінних витрат, що виникає внаслідок цього, разом із зниженням цін на дизельне паливо і витрат на спожиту сталь, а також швидка девальвація української гривні частково зменшать вплив цих чинників на прибуток у масштабах року.
Українські залізничники пропонують російським єдиний знижувальний коефіцієнт на перевезення нафти
Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») пропонує ВАТ «Российские железные дороги» (РЖД) ввести єдиний знижувальний коефіцієнт в розмірі 0,6 на перевезення сирої нафти з Казахстану територією СНД 2009 фрахтового року. Як повідомила прес-служба «Укрзалізниці», відповідна пропозиція була зроблена під час тарифної конференції країн СНД, що проходила з 21 по 24 жовтня. Згідно з прес-релізом, в ході конференції Росія і Україна домовилися про продовження на 2009 рік дії наскрізних тарифів на перевезення сирої нафти з Казахстану (станцій «Кульсари» і «Махамбет») через українські порти, брухту чорних металів з Казахстану до Молдови, зріджених газів у власних цистернах з Казахстану (станції «Кульсари»), глинозему з українських портів до Таджикистану, бавовни з Узбекистану до Іллічівського порту.
Попит на офісні центри приваблює інвесторів
Akron Group купила у компанії R-QUADRAT Immobilien GmbH (обидві — Австрія) 40% в проекті офісного центру класу «А» по пр. Перемоги, 67 у Києві загальною площею близько 30 тисяч квадратних метрів з паркінгом на 360 машиномісць і буде розвивати його спільно з R-QUADRAT. Як говориться в прес-релізі Akron Group, угода про купівлю 40% проекту була підписана в кінці серпня цього року. При цьому компанії не уточнюють суму операції. У прес-релізі також зазначається, що згідно з попередньою угодою по завершенню будівництва офісного центру, яке намічене на осінь 2010 року, Akron Group стане 100% його власником. Згідно з повідомленням, будівництво офісного центру вже ведеться. «Ми продовжуватимемо розвивати проекти у Києві, які передбачають високу окупність інвестицій. Попит продовжуватиме зростати ще протягом декількох років», — цитує прес-служба управляючого директора компанії R-QUADRAT Германа Цехмайстера.