Площі складських приміщень зростають
Один із лідерів на українському ринку комплексних логістичних послуг — компанія «Рабен Україна» — розширила свій дистриб’юторський центр, збільшивши його складську площу вдвічі — до 40 тисяч квадратних метрів класу А. Таким чином, логістичний центр Raben під Броварами став одним із найбільших в Україні складських центрів класу А. «Нові складські приміщення дозволять нам збільшити об’єм послуг, що надаються: ми чекаємо подвоєння об’ємів уже до кінця поточного року. У найближчі два-три роки ми плануємо подальше розширення складських приміщень: до 80 тисяч квадратних метрів залежно від потреб наших клієнтів», — повідомив директор «Рабен Україна» Анджей Козловський. За словами керівництва компанії, український ринок привабливий для інвесторів, і в країну продовжують входити світові бренди, в тому числі й міжнародні роздрібні мережі, такі як real,— і Auchan, яким життєво необхідна якісна комплексна логістика європейських стандартів. Разом із тим багато компаній, що планували 2008 року відкрити дистриб’юторські центри, відклали їхнє будівництво через проблеми з фінансуванням, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
Новий телекомунікаційний бренд
На ринку телекомунікацій України презентований новий бренд під назвою Vega. Під ним працюватиме група компаній «Фарлеп-Оптіма», керуючою компанією якої є компанія «Фарлеп-Інвест». Основний акцент у планах розвитку робиться на надання комплексу послуг фіксованого зв’язку Triple play, що включає голосовий зв’язок, інтернет і телебачення. «Наша мета — стати найбільшим мультисервісним оператором в Україні, що робитиме приватне й ділове життя людей кращим: комфортнішим, цікавішим, ефективнішим. Найближчим часом ми плануємо вивести компанію на якісно новий рівень. Запуск нового єдиного бренда — черговий крок до цієї мети. І важливо, що наша група сьогодні не лише отримала нове ім’я та нове обличчя, але й додатковий імпульс упроваджувати нові для України ідеї, продукти, технології», — зазначив генеральний директор ВАТ «Фарлеп-Інвест» Юрій Чуйков. На сьогодні Vega присутня в 17 областях України. Покриття мережі об’єднаного оператора розповсюджується на всі міста-мільйонники (Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Одеса, Харків) і є в 36 населених пунктах (містах). 2009 року телекомунікаційна група планує забезпечити присутність своєї мережі у всіх обласних центрах України, — повідомляє Вікторія ПРАСОЛ.
Українські винороби збільшують продаж і прагнуть на закордонні ринки
Одне з найбільших виноробних підприємств України — ТОВ «Інкерманський завод марочних вин» (ІЗМВ, АРК) — у січні-вересні поточного року збільшило продаж продукції майже на 30% в порівнянні з аналогічним періодом 2007 року — до 349,7 тисячі декалітрів (дал). Як зазначається в повідомленні Першого національного виноробного холдингу, в який входить ІЗМВ, зростання продажу продукції підприємства в грошовому вираженні за дев’ять місяців становило майже 50%. У повідомленні зазначається, що вина торгової марки Inkerman займають друге місце за обсягами продажу в грошовому вираженні, або 10,7% українського ринку. «Значному збільшенню показників продажу сприяли кроки з виведення на ринок нової продукції з боку Першого національного виноробного холдингу», — говориться в повідомленні. Зокрема, поточного року під TM Inkerman вийшли нові колекції молодих сухих і напівсолодких вин і сухих марочних вин Grand Reserve. «Виведення колекції молодих вин дозволило TM Inkerman збільшити присутність у нижньому ціновому сегменті ординарних тихих вин», — зазначається в повідомленні. У планах компанії виведення колекції на закордонні ринки. Зокрема, з 2009 року холдинг планує почати поставки колекції молодих вин до Росії.
Нового метпідприємства в Чорноморському регіоні австрійці не побудують...
Корпорація Voest-Alpine (Австрія) відклала прийняття рішення щодо будівництва металургійного підприємства повного циклу в Чорноморському регіоні, де з великою часткою ймовірності розглядалася Одеська область як промисловий майданчик. Як повідомляється в прес-релізі Voest-Alpine, прийняття рішення відкладене до 2009 року у зв’язку з обставинами в глобальній економіці, що змінилися. При цьому нагадується, що рішення щодо цього проекту передбачається прийняти в грудні 2008 року. У повідомленні корпорації також зазначається, що цей проект детальніше аналізуватиметься з урахуванням вимог Європарламенту про необхідність захисту навколишнього середовища з урахуванням критичності екологічної ситуації в Європі у зв’язку зі значним індустріальним навантаженням у регіоні. Як повідомлялося, Voest-Alpine надіслала до Кабінету Міністрів України пропозиції про будівництво метпідприємства повного циклу вартістю близько $5 мільярдів і проектною потужністю 5,4 мільйона тонн сталі на рік. Уряд дав доручення Міністерству промислової політики розглянути це питання і внести свої пропозиції на розгляд Кабміну. За дорученням уряду Мінпромполітики створило робочу групу для розгляду цього питання. Voest-Alpine просила під будівництво заводу територію в районі Одеського припортового заводу площею 10 квадратних кілометрів.