Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

16 жовтня, 2008 - 00:00

Українські страховики застрахували фабрику в Катарі

Страхова компанія «Лемма» (Харків) прийняла в перестрахування будівельно-монтажні ризики, включаючи відповідальність перед третіми особами, великого будівельного підрядчика Amana Steel Building Contracting Company з будівництва нової фабрики з виробництва керамічної плитки в Катарі. «СК «Лемма» почала приймати ризики з Катару наприкінці 2006 року, і сьогодні співробітничає з вісьма страхувальниками цієї країни. Портфель компанії в Катарі відносно невеликий і нараховує понад 80 факультативних ризиків, в основному будівельно-монтажних і вогненних. Ризики в енергетичному секторі відрізняються значними страховими сумами, починаючи з кількох сотень мільйонів доларів США, частка ж участі компанії в подібних проектах складає від 2 до 5%», — сказав віце-президент СК «Лемма» Ігор Васильченко. Згідно з оригінальним договором страхування, площа фабрики становитиме 35,6 тисячі м2. Загальна страхова сума за даним договором — $15,6 мільйона. Частка участі СК «Лемма» в ризику — 15%. Період дії договору — один рік, починаючи з 29 вересня 2008 року плюс 400 днів періоду технічного обслуговування, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.

Вітчизняне обладнання користується попитом

На суму близько $50 мільйонів для забезпечення роботи нафтовидобувних об’єктів на найбільшому в Якутії Талаканському нафтогазоконденсатному родовищі, на замовлення ВАТ «Сургутнафтогаз» (РФ) завершило відвантаження продукції ВАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе». Як повідомила прес-служба НВО в середу, на Талаканське родовище поставлено компресорне та загальностанційне обладнання для дожимної компресорної станції (ДКС), а також енергоблоки для газотурбінної електростанції. З допомогою ДКС, на Талаканському родовищі здійснюватимуться підготовка, осушення, компримування (стиснення) попутного нафтового газу та його транспортування до нагнітальних свердловин. До складу ДКС входять чотири турбокомпресорні агрегати (ТКА) на основі трьохкорпусних відцентрових компресорів. У прес-службі зазначили, що агрегати такої конструкції НВО ім. Фрунзе виготовляло вперше. Потужність кожного ТКА становить 16 мВт, продуктивність — 500 мільйонів метрів кубічних на рік. Запустити обладнання в експлуатацію планується 2009 року.

«Хороший знак» для банківського сектора

Raiffeisen Zentralbank Oesterreich AG (Австрія) надав кредит на суму $180 мільйонів «Райффайзен Банк Аваль» (Київ), що входить до групи Raiffeisen, повідомила прес-служба українського банку. «Кредитну угоду підписано 13 жовтня 2008 року строком до 31 грудня 2008 року з можливістю пролонгації до 31 грудня 2010 року», — говориться в прес-релізі кредитно-фінансової установи. «Ця угода стала хорошим знаком для банківського сектора України, який продовжує залучати значні інвестиції, в тому числі й при нинішній нестабільності на фінансовому ринку. Отримання цього кредиту було передбачено нашою стратегією фондування на 2008 рік, яка успішно виконується», — прокоментував підписання угоди голова правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимир Лавренчук. За даними банку, його чистий прибуток у січні—вересні 2008 року становив 681 мільйон гривень (згідно з національними стандартами бухгалтерської звітності), що на 24,7% перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Є зацікавлені в інвестиціях у державні шахти...

Компанія Vitol Group (Велика Британія) та інвестиційна компанія Мarubeni Corporation (Японія) зацікавлені у вкладенні інвестицій у переобладнання державних вуглевидобувних підприємств. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра вугільної промисловості Олександр Францишко. За його словами, представники цих компаній взяли участь у круглому столі, що проходив 14 жовтня у Міністерстві вугільної промисловості, на якому керівники державних вуглевидобувних підприємств представили попередні бізнес-проекти з модернізації своїх компаній. У фінансуванні модернізації державних шахт також зацікавилися компанія Spav General Contractor S.A. (Швейцарія), «Каліон Банк Україна» (Київ), Державний експортно-імпортний банк (Укрексімбанк), який входить до числа найбільших у країні, й Державний ощадний банк (Ощадбанк). Залучення фінансових ресурсів передбачається під державні гарантії, на що в проекті державного бюджету на 2009 рік передбачено три мільярди гривень. Погашення позик, зі слів Францишка, залежно від проекту, здійснюватиметься від трьох до шести років. Кошти передбачається залучати під конкретні проекти, які затверджуватимуться Міністерством вугільної промисловості, а також аналізуватимуться галузевими науковими інститутами.

Iз 2009 року до Польщі літатимемо частіше

Авіакомпанія «Дніпроавіа» (Дніпропетровськ) має намір відкрити регулярний пасажирський рейс Дніпропетровськ—Варшава у березні 2009 року. Про це повідомив представник авіакомпанії. Крім того, авіакомпанія має намір збільшити частоту рейсів Дніпропетровськ—Москва та Сімферополь—Москва до двох щоденних рейсів замість одного. Авіакомпанія також має намір збільшити частоту рейсів за маршрутом Дніпропетровськ—Стамбул. Представник прес-служби Мінтрансзв’язку уточнив, що наразі польоти між Україною та Польщею здійснюють авіакомпанії «Аеросвіт» і LOT (Польща).

Газета: 
Рубрика: