Агросектор Сумщини отримає 130 мільйонів дол. на будівництво елеваторів та овочесховищ
Агропромисловий сектор Сумської області 2012 року отримає, як мінімум, 130 мільйонів дол. інвестицій: ці кошти буде вкладено в будівництво овочесховищ і зерносховищ, повідомили в облдержадміністрації. «На 2012 рік заплановано збільшення елеваторних потужностей Сумщини на 450 тисяч тонн за рахунок будівництва елеваторів у Сумському районі компанією «Райз», в Охтирському районі — компанією «Аліанс-медіа», в Роменському районі — компанією «Врожайна країна», — зазначили в ОДА. За її даними, нові овочесховища, побудовані інвесторами, з’являться в Недригайлівському та Тростянецькому районах. У Сумській ОДА додали, що в цілому 2012 року Сумська область планує збільшити обсяг залучених інвестицій до 300 мільйонів дол., що істотно вище за показники попередніх років: 2010 рік — 124 мільйони дол., 11 місяців 2011 року — 123,4 мільйона дол. Згідно з даними голови облдержадміністрації Юрія Чмиря, інвестори вже підтвердили майбутні капіталовкладення на 280 мільйонів дол. Зокрема, 50 мільйонів дол. у економіку регіону вкладе ЗАТ «Крафт Фудз Україна» й 100 мільйонів дол. надійдуть від російського інвестора «Група ГМС» на розширення виробництва сумського заводу «Насосенергомаш».
Iз маріупольського сміття добуватимуть біогаз
Компанія TIS Eco (Київська обл.) змонтувала першу в Україні біогазову когенераційну установку на Приморському полігоні твердих побутових відходів (ТПВ) Маріуполя (Донецька обл.), повідомив керівник проекту Іван Пащенко. На полігоні змонтовано установку електричною потужністю 200 кВт, тепловою — 215 кВт виробництва компанії EuroDiesel (Київ). Газ до неї надходить з понад 50 пробурених на полігоні свердловин. За розрахунками TIS Eco, запасів палива вистачить на 8—10 років безперервної роботи устаткування. У планах компанії — також будівництво системи утилізації біогазу на другому полігоні ТПВ Маріуполя. Серед можливих джерел фінансування подальшого розвитку біогазових проектів, TIS Eco розглядає залучення кредиту ЄБРР у межах програми USELF. Як повідомлялося, вартість когенераційної установки EuroDiesel становить близько EUR160 тисяч.
Україна передала Iраку другий Ан-32
Україна забезпечила постачання до Іраку другого з шести легких транспортних літаків Ан-32, які складаються в Києві в рамках контракту обсягом понад 550 мільйонів дол. на постачання іракському замовникові української військової техніки. Нагадаємо, що перший Ан-32 було передано замовникові в листопаді. Передачу ще чотирьох літаків, за даними держкомпанії «Укрспецекспорт», намічено на 2012 рік: два літаки планується постачити на початку року, ще два — в другій половині року.
У Херсонській області запущено першу чергу птахівничого комплексу
Найбільший виробник яєць і яєчних продуктів в Україні, агрохолдинг «Авангард», ввів у експлуатацію першу чергу птахівничого комплексу на 1,5 мільйона голів молодняка на птахофабриці в селі Східне (Білозерський район Херсонської обл.). Інвестиційний проект, зокрема, передбачає будівництво птахофабрики на п’ять мільйонів курей-несучок промислового стада, зону вирощування ремонтного молодняка на 2,5 мільйона голів і 10 пташників, із яких шість уже побудовано. Зараз у будівництво всього комплексу компанія вже інвестувала понад 200 мільйонів дол. Повне введення птахофабрики в експлуатацію заплановано на 2013 рік, а загальний обсяг виробництва яєць підприємствами «Авангарду» з 2013 року становитиме 8,2 мільярда штук на рік.