Вигідні інвестиції в офісні приміщення
Понад 30 мільйонів гривень група компаній «Тект» інвестувала в облаштування бізнес-центру класу «В» «Південний» у Харкові загальною площею 15 тисяч квадратних метрів і продала готовий об’єкт стратегічному інвестору. Бізнес-центр облаштовано шляхом комплексної реконструкції та капітального ремонту колишнього адміністративного корпусу ВАТ «Харківський завод тракторного самохідного шасі». При цьому експерти групи компаній «Тект» зазначають перспективність вкладень у комерційну нерухомість у містах-мільйонниках, зокрема у Харкові, оскільки в таких містах зосереджений значний фінансовий капітал, а ніша комерційної нерухомості ще не так заповнена, як у Києві. «Потреба в сучасних офісних приміщеннях тут дуже висока, тому площі нових бізнес-центрів користуються попитом», — сказав менеджер проектів компанії з управління активами «Тект» Олег Стеценко.
Хлібний прибуток
Державна акціонерна компанія (ДАК) «Хліб України» в січні—червні 2008 року отримала чистий прибуток у розмірі 469,7 тисячі гривень, тоді як за аналогічний період 2007 року її чисті збитки становили 7,9 мільйона гривень. Згідно з фінансовим звітом ДАК у системі розкриття інформації Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку, чистий прибуток компанії в першому півріччі скоротився на 24,2% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року — до 32,95 мільйона гривень.
Спека «допомагає» пивоварам
Одна з найбільших пивоварних компаній України ЗАТ «Оболонь» (Київ), у січні—липні 2008 року збільшила виробництво пива на 8,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року — до 72,4 мільйона декалітрів, повідомила прес-служба компанії. Згідно з повідомленням, частка «Оболоні» в загальному виробництві пива в Україні за підсумками семи місяців становила 35,5%, на внутрішньому пивному ринку — майже 30,4%. У липні поточного року «Оболонь» випустила 12,6 мільйона декалітрів пива. Частка компанії в загальному українському виробництві пива в минулому місяці становила 33,2%, на внутрішньому ринку — 28,4%. У липні компанія збільшила експорт на 11,3%, який становить 75,6% загального пивного експорту України.
Плановий ремонт з елементами енергозберігаючих проектів
Лисичанський нафтопереробний завод (ЗАТ «ЛИНИК», Луганська обл.) 15 вересня буде зупинено на плановий капітальний ремонт, який триватиме півтора місяця, повідомила прес- служба ТОВ «ТНК-ВР Коммерс» (Київ) у понеділок. Згідно з повідомленням, за цей час буде проведене детальне обстеження всіх технологічних установок підприємства та здійснено заміну фізично зношеного обладнання. За словами президента «ТНК- ВР Коммерс» Сергія Лізунова, які наводить прес-служба, компанія цього року збирається інвестувати в завод понад $40 мільйонів. «Близько $25 мільйонів припадає на проекти некомерційного характеру. Вони направлені на підвищення рівня охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища, заміну застарілого обладнання, розвиток автоматизованих систем управління. Крім того, ми вкладаємо серйозні кошти в програму з енергозбереження», — уточнив він. Крім того, як зазначає прес-служба, найближчим часом на заводі буде введено в експлуатацію установку короткоциклової адсорбції, що дозволить істотно знизити споживання природного газу, який Лисичанський НПЗ використовує як паливо та сировину для виробництва водню. Згідно з документом, до енергозберігаючих проектів, які реалізовує сьогодні ЗАТ «ЛИНИК», відноситься і заміна пароежекторної вакуумоутворюючої системи установки первинної переробки нафти на гідроциркуляційну. «У ході планового ремонту підприємство проведе включення нової системи в технологічний процес, що забезпечить скорочення споживання теплоенергії та покращення екологічних показників роботи вакуумного блоку», — говориться в прес-релізі.