Українські програмісти — одні з кращих
Переможцями щорічного змагання серед компаній-розробників програмного забезпечення партнерів Microsoft у регіоні Центральної та Східної Європи стали українські компанії Edvantis Software, GlobalLogic Ukraine, Softline та SoftServe. Вони були вибрані з представників широкої міжнародної мережі партнерів Microsoft, що складається з 47 тисяч компаній-учасників. Нагороди були представлені в 23 категоріях, і перемога українських компаній у чотирьох із них є яскравим доказом високого рівня компетенції вітчизняних розробників... «Корпорація Microsoft високо оцінює діяльність партнерської екосистеми, що створює для наших замовників передові рішення на базі технологій Microsoft», — сказав віце-президент із продажу та маркетингу Microsoft у Центральній і Східній Європі Томаш Бохенек. Програма нагородження партнерів Microsoft у Центральній і Східній Європі дає можливість висловити вдячність тим компаніям, які знайшли і реалізовували нові ринкові можливості за допомогою найсучасніших версій програмних продуктів Microsoft, і продемонстрували ринкові інновації як у технічній сфері, так і в бізнесі, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
«Доїхали» до Саудівської Аравії
Єдиний в Україні виробник великовантажних автомобілів, холдингова компанія «АвтоКрАЗ» (Кременчук Полтавської обл.) уперше поставила автомобілі до Саудівської Аравії, повідомив журналістам заступник генерального директора холдингу із ЗЕД і збуту Ігор Фоменко. «На сьогоднішній день ми поставили перші кілька машин, які працюватимуть у тестовому режимі в будівельних компаніях», — сказав він. Фоменко зазначив, що компанія проводила активну роботу з виходу на ринок Саудівської Аравії протягом двох років. «Компанія сертифікувала свою продукцію на відповідність стандартам GSO, що дає право на ввезення автомобілів КрАЗ до країни, що входить до складу Ради зі співробітництва країн Персидської затоки», — зауважив він.
Зерно для держпродрезерву
Аграрний фонд України розпочав закупівлі зерна нового врожаю на майданчику Аграрної біржі для формування державного продовольчого резерву. «Аграрний фонд почав закупівлі зерна на електронному майданчику Аграрної біржі», — повідомив учора заступник генерального директора Аграрного фонду Сергій Рикаль. Він зазначив, що, відповідно до доручення уряду, зерно закуповується за встановленими раніше мінімальними цінами, зокрема, пшениця 3-го класу — 1 251 гривня за тонну. Цього року Аграрний фонд, згідно з чинним законодавством, повинен закупити в державний продовольчий резерв продзерна в обсязі 14% загального його споживання, що становитиме 881 тисячу тонн.
Українським компаніям СОТ... не цікава
Українські компанії мало цікавляться перевагами Світової організації торгівлі, незважаючи на те, що близько двох місяців тому країна стала повноправним членом цієї організації, зазначає голова українського Центра обробки запитів країн- членів СОТ Світлана Зайцева. Вона зауважила, що країни-члени СОТ регулярно надсилають до України інформацію про умови заснування бізнесу і повідомляють про проблеми, з якими може там зіштовхнутися потенційний український інвестор, експортер або імпортер. Так, наразі офіційний Київ уже отримав більш ніж дві тисячі так званих нотифікацій. За її словами, українських партнерів, передусім, інформують про технічне регулювання в країнах СОТ і про фітосанітарні норми. «Ці дві теми —найбільший потік інформації, якою обмінюються країни між собою», — наголосила Зайцева. У той же час українська сторона розіслала країнам СОТ лише 14 нотифікацій. Серед основних — про субсидії, про державні підприємства й умови ліцензування. На думку Зайцевої, український бізнес не особливо цікавиться тим, які переваги він може дістати від СОТ.
Одного з українських пивоварів перейменує новий господар
Активи Baltic Beverages Holding (BBH) в Україні перейшли в підпорядкування «Carlsberg-Східна Європа» внаслідок концентрації групою Carlsberg 100% акцій ВВН. Також у «Carlsberg-Східна Європа» активи ВВН у Казахстані, Росії та Білорусі. А сам холдинг ВВН припинив своє існування, повідомив президент групи Carlsberg Йорген Расмуссен. Він зазначив, що раніше керівництво «ВВН-Україна» підкорялося безпосередньо йому і представнику Scottish&Newcastle (S&N). «Тепер вони підпорядковуватимуться голові «Carlsberg-Східна Європа», президенту російської компанії Антону Артем’єву», — уточнив Расмуссен. «Нова структура дозволить збільшити швидкість ухвалення рішень і оптимізувати витрати на закупівлі сировини», — сказав президент групи Carlsberg. За його словами, Carlsberg також збирається перейменувати свою українську компанію, але наразі не визначилася з її назвою.
За антиконкурентні дії — штраф
Полтавське відділення антимонопольного комітету України оштрафувало ЗАТ «Торговий Дім «Укртатнафта», ТОВ «МІС», ВАТ «Кременчукнафтопродуктсервіс» (усі — Полтавська обл.) на загальну суму 23 тисячі гривень за антиконкурентні узгоджені дії на ринках роздрібної торгівлі бензином і дизельним паливом. Як повідомила вчора прес-служба АМКУ, товариства протягом березня 2008 року в межах міста Кременчука та його району одночасно підняли роздрібні ціни на світлі нафтопродукти. Оскільки такі дії суперечать вимогам конкурентного законодавства, відділення застосувало санкції.