Депо для швидкісних поїздів
Південна залізниця ініціює будівництво в Полтаві депо для швидкісних поїздів «Пендоліно». Про це повідомив журналістам начальник Південної залізниці Віктор Остапчук. За його словами, вартість будівництва такого депо становитиме 300—400 мільйонів гривень. «Рішення буде ухвалене керівництвом відомства. Якщо рішення буде схвалено, потрібно буде будувати величезний термінал. Якщо рішення не ухвалять, то термінал ми побудуємо, але не такий величезний», — сказав він. Остапчук також сказав, що у разі відкриття депо для швидкісних поїздів «Пендоліно», Полтава стане відправним пунктом, звідки такі поїзди відправлятимуться на Львів, Донецьк, Сімферополь та інші міста України. Швидкісні поїзди «Пендоліно» здатні розвивати швидкість до 200 км/годину. Вони повинні з’явитися в Україні до 2012 року.
Мікрорайон на дев’ять тисяч осіб
Затверджене архітектурно-планувальне завдання проекту забудови житлового мікрорайону «Південний» (смт Немєшаєво, Бородянський р-н, Київська обл.). Роботи тут виконуватиме компанія ТММ. Орієнтовний термін початку будівництва — третій квартал. Завершити першу чергу будівництва ТММ планує 2011 року, другу — до кінця 2014 року. У мікрорайоні орієнтовно житиме понад дев’ять тисяч осіб. Проект передбачає будівництво 32-х будинків, більшість з яких — 9-поверхові. Також планується будівництво розвиненої замкненої інфраструктури мікрорайону — дитячих дошкільних садочків, загальноосвітньої школи, аптек і лікувальних установ та ряду об’єктів комерційної нерухомості. Станом на 31 грудня 2007 року проект оцінено в $65,3 мільйона, — повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Інвестиції в історію. А також у туризм
Австрійська компанія Pan Plan має намір інвестувати 120 мільйонів євро в оновлення 15 історичних об’єктів у Львівській області, повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку та будівництва. Про це йшлося на зустрічі глави міністерства Василя Куйбіди з австрійською делегацією, очолюваною Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Маркусом Вукетічем. Кошти будуть надані в рамках проекту з оновлення культурної спадщини Львівщини, відповідну угоду про яке підписали в квітні Львівська облдержадміністрація та компанія Konsortium, до складу якої входить Pan Plan. «Західна Україна має великий потенціал для розвитку туризму, тому такі проекти розробляються не лише для оновлення і збереження об’єктів культурної спадщини, але і для стимулювання розвитку туризму», — говорить Вукетіч. Австрійська сторона звернулася до Куйбіди з проханням сприяти в розробці правового забезпечення своєї діяльності в рамках запропонованого проекту. При цьому вона готова приступити до роботи наприкінці червня за умови дозволу уряду України. За словами Куйбіди, проект розпорядження Кабміну про створення заповідника «Замки та палаци Львівщини» готується.
Запоріжжя отримає «атомне» тепло
Європейський банк реконструкції і розвитку готовий виділити кошти на будівництво магістрального теплопроводу від найбільшої в Європі і в Україні атомної електростанції — Запорізької АЕС — до житлових районів Запоріжжя. Як повідомляє прес-служба мерії, орієнтовна вартість проекту за цінами 2007 року — понад 1,64 мільйона гривень. Наразі завершено передпроектне опрацювання ідеї. Вона передбачає будівництво основного магістрального теплопроводу від ЗАЕС протяжністю близько 55 кілометрів (включаючи теплову підстанцію і створення всієї необхідної основної та допоміжної технологічної інфраструктури). У цьому випадку теплом будуть забезпечені жителі Хортицького та Ленінського районів Запоріжжя — близько 265 тисяч осіб. На думку фахівців ВАТ «ДніпроВНІПІенергопром», які розробляли техніко-економічні пропозиції, впровадження проекту дозволить вирішити ряд важливих соціально-економічних, екологічних і енерготехнологічних проблем. І головне — місто отримає можливість перейти на більш дешеве, ніж природний газ, джерело теплової енергії.