Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

22 травня, 2008 - 00:00

До України прийшла дешева авіація

Дочірня структура угорського низькобюджетного авіаперевізника Wizz Air — компанія «Візз Ейр Україна» — збирається з 15 вересня розпочати регулярні рейси за маршрутами Київ-Лондон, Київ—Дортмунд і Київ—Мілан. Як повідомила генеральний директор «Візз Ейр Україна» Наталя Казмер у вівторок в Одесі журналістам, всі рейси здійснюватимуться з частотою три рази на тиждень. За її словами, стартова ціна на маршрути Київ—Дортмунд і Київ—Мілан в одну сторону з урахуванням податків і зборів становитиме 199 гривень, до Лондона — 299 гривень. Продаж квитків на ці рейси почнеться вже в липні. Однак, як зауважила Казмер, компанія змушена припинити спочатку заплановані рейси до Харкова та Запоріжжя. «Ми змінили початковий розклад. У аеропортах не вистачає можливості для посадки літаків, існують проблеми зі слотами», — сказала Казмер, додавши, що «Візз Ейр Україна» вже продала близько двох тисяч квитків, переважно до Одеси.

Політичний податок

Уряд підвищив на 2008 рік розмір збору у вигляді цільової надбавки до ціни на природний газ для хімічних підприємств із 4% до 6%. У результаті ціни на газ для цієї галузі виросли з $260 до $300 доларів за кубометр за незмінною ціною на кордоні України $179,5 за кубометр. Голова ради Федерації роботодавців Юрій Бойко повідомив журналістам, що, згідно з Генеральною угодою, влада зобов’язана не ухвалювати рішень у соціально-економічній сфері без узгодження з представниками роботодавців і виробників. Цього, за словами Бойка, не було зроблено.

«Те, що галопуюче зростання цін на газ впроваджено без узгодження Федерації роботодавців і Союзу хіміків, є тривожним сигналом про невиконання урядом зобов’язань, відображених у Генеральній угоді», — заявив Бойко. «Зростання цін на 40 доларів, або приблизно на 15%, ми розглядаємо як політичний податок, який упровадив уряд», — стверджує голова роботодавців. Він зауважив, що роботодавці визнають право держави здійснювати цінову політику в газовій галузі, але ціни при цьому повинні бути обґрунтовані та стабільні. Федерація роботодавців і Союз хіміків підписали звернення до уряду, в якому стверджують, що підвищення цін на газ для хімічної галузі може призвести до втрати конкурентоспроможності виробників мінеральних добрив і подальшого їхнього витиснення з вітчизняного ринку.

СКМ вирішила розвивати свій нафтовий бізнес

Група СКМ, яка володіє 24% акцій ТОВ «Паралель-М Лтд.», яке спеціалізується на роздрібній торгівлі нафтопродуктами під ТМ «Паралель», отримала дозвіл Антимонопольного комітету України на концентрацію понад 50% у цій компанії, повідомили в прес-службі СКМ. «Група СКМ уже володіє мережею автозаправних станцій, реалізуючи нафтопродукти під ТМ «Гефест» і «ПітСтоп» у восьми областях і АРК. Входження компанії «Паралель» до складу групи СКМ — черговий крок зі зміцнення її позицій на ринку торгівлі нафтопродуктами», — зауважили в компанії. Планується, що операцію буде завершено протягом наступних двох місяців. «Розширення нашої присутності на ринку торгівлі нафтопродуктами дозволить зробити ще один крок на шляху диверсифікації бізнесу групи СКМ, а значить — підвищити його ефективність і конкурентоспроможність», — упевнений генеральний директор СКМ Олег Попов.

«Каолін» тепер приватний

Фонд держмайна України продав державний пакет акцій ЗАТ «АТ Дніпро Каолін» (смт. Просяна Дніпропетровської обл.) у розмірі 50% статутного капіталу співзасновнику цього підприємства ТОВ «Юкрейн Мінералс» (Дніпропетровськ) за 11,484 мільйона гривень. Україно-американське спільне підприємство «АТ Дніпро Каолін», створене 1996 року на паритетних засадах ФДМ і компанією Е.І. Соrporatіon на базі цеху хімічного збагачення ВАТ «Просянський гірничо-збагачувальний комбінат». Підприємство виробляє збагачений каолін.

Потужності зростають. Чи подешевшає олія?

Один із найбільших українських операторів ринку соняшникової олії — «Кернел Груп» — збільшив потужності Волчанського маслоекстракційного заводу з переробки насіння соняшника в Харківській області з 170 тисяч тонн до 330 тисяч тонн насіння на рік. Згідно з квартальним звітом люксембурзької холдингової компанії групи Kernel Holding S.A., яка котирується на Варшавській фондовій біржі, також укладено контракти з провідним постачальниками екстракційного обладнання, яке буде встановлено на Полтавському МЕЗ. Крім того, «Кернел» підтвердив плани ввести в експлуатацію новий, який будується з нуля, завод із переробки різних олійних культур наприкінці 2009 року.

«Ілліч» «розжився» вогнетривами

ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» збільшив пакет акцій у ВАТ «Кондратівський вогнетривкий завод» (КВЗ, Дружківка Донецької обл.) із 26,564% до 98,981031% статутного капіталу компанії. Про це повідомляється в офіційній інформації КВЗ із посиланням на дані реєстратора — ТОВ «Українська реєстраційна компанія». Кондратівський вогнетривкий завод займається виробництвом вогнетривких керамічних виробів, будівництвом, реконструкцією будівель й т. ін.

Салонна «цифра»

Понад 7 мільйонів гривень вклав у створення п’яти нових і рестайлінг двох раніше відкритих магазинів Холдинг Unitrade Group (раніше — AVentures Group) із початку 2008 року. Як повідомляється в прес-релізі холдингу, в січні—березні було відкрито салони Unitrade в Києві (в приміщенні торговельного центру «Променада»), Бердянську (Запорізька обл., ТЦ «Екватор»). У березні—травні відкрилися ще три салони в Івано-Франківську (ТЦ «Екстрім Престиж»), Донецьку (ТРЦ «Золоте Кільце») та Рівному (ТЦ «Екватор»). Крім того, було проведено переобладнання двох салонів у Києві та Харкові. Таким чином, на сьогоднішній день мережа Unitrade нараховує 30 салонів.

Газета: 
Рубрика: